0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Galaxy s motorem 2.3 16V (dobrá volba?)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, hybridy, cng, lpg, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 08:26, 1203
Nejlepší MPV je Škoda 1203. Komu stačí kombík, tak 1202.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 08:48,
2.3 bych s klidnym svedomim doporucil! Znamy ma skorpio v kombiku, rok 97, kupoval to nove v cr. Jezdi s tim denne a jenom lije benzin a to uz ma najeto snad 350 tisic!!! Uz ma tusim treti vyfuk a pulku podvozku noveho, ale motor drzi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 08:58, RE: 1203
edmund napsal:
Nejlepší MPV je Škoda 1203. Komu stačí kombík, tak 1202.
Mno, myslim ze takove ZUK je celkem zdatna konkurence. Ceny lidove, kvalita podobna
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 09:00, RE: 1203
Womaida napsal:
Mno, myslim ze takove ZUK je celkem zdatna konkurence. Ceny lidove, kvalita podobna
A čo ta ROBUR s benzínom 2,8 litra?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 10:19, RE: 1203
anonym napsal:
A čo ta ROBUR s benzínom 2,8 litra?
Barkas B1000, to je to nejlepsi na trhu )

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 10:36, RE: 1203
Mart napsal:
Barkas B1000, to je to nejlepsi na trhu )

S tím přijet k baráku, to by byla prdel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 10:38, RE: 1203
Mart napsal:
Barkas B1000, to je to nejlepsi na trhu )

Uff, to mi vyvovalo vzpominky na wartburga, kterym jsem jezdil jako uplny skvrne. Obcas se mu nedoviraly dvere, tak jsem je musel za jizdy drzet ))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 11:01, RE: bez předmětu
anonym napsal:
2.3 bych s klidnym svedomim doporucil! Znamy ma skorpio v kombiku, rok 97, kupoval to nove v cr. Jezdi s tim denne a jenom lije benzin a to uz ma najeto snad 350 tisic!!! Uz ma tusim treti vyfuk a pulku podvozku noveho, ale motor drzi.
Nevím, jestli je to relevantní k tomuhle motoru, ale známý před časem koupil v "áčkách" Galaxy před faceliftem (nějaký benzín, tuším dvoulitr) a po pár set kilometrech se mu vysypala převodovka. Nikdo si s tím nevěděl rady a nakonec se dle výrobního čísla zjistilo, že to byl nějaký mezityp, atypická převodovka, oprava potenciálně dražší než pořizovací cena auta (samozřejmě šlo z baráku s velkou ztrátou). Jak říkám, nevím, zda to hrozí i v kombinaci s tímhle motorem, ale dal bych si každopádně bacha !

JP
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 11:05, 2,3 na plyn
Zdar a sílu,
koupil jsem Ford Galaxy 2,3 s dobrou výbavou v říjnu 2005 jako ojetý s tachometrovými 105 tis. km, r.v. 1999, mám najeto 50 tis. km, z toho 45 na plyn, motor je pro takto velké auto přiměřeně silný (kamarád má 1,9 TDI s 96 kW a 320 N.m a je to lepší), plyn mám vstřikování s čidlem teploty - přepíná až při 30 st. C - v zimě dávám na masku kryt, jinak přepnutí trvá, spotřeba na benzin při rozumné jízdě cca 10 l, při jízdě na plyn 11 l, nádrž mám toroid pod autem na cca 45 l - je to málo, ale v Čechách je čerpaček dost, do zahraničí je to horší - při jízdě po dálnici tachometrových 140-150 spotřeba cca 13 l, jinak na plyn jezdím bez problémů, olej nebere - měním po 15 tis. km polosyntetiku - takže motor 2,3 a na plyn mohu doporučit, dále upozorňuji na přední nápravu - čepy, tyčky stabilizátoru - je potřeba kvalitní, jinak jsou na našich cestách hned pryč, ostatní závady v normálu, jsem vcelku spokojen, přeji dobrou koupi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 11:23, RE: 1203
Womaida napsal:
Uff, to mi vyvovalo vzpominky na wartburga, kterym jsem jezdil jako uplny skvrne. Obcas se mu nedoviraly dvere, tak jsem je musel za jizdy drzet ))))
Mě jednou zastavil můj profesor, že mě vezme do školy. Myslel jsem, že je tak hodnej a má mě tak rád. prdlajs. Dělal jsem držák dveří jeho trabanta. A kupodivu mě to děsně bavilo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 11:30, RE: 1203
Womaida napsal:
Mno, myslim ze takove ZUK je celkem zdatna konkurence. Ceny lidove, kvalita podobna
Jedině UAZ
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 11:31, RE: 1203
anonym napsal:
Jedině UAZ
No jo. Jenže to už přebíháš z MPV do SUV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 12:09, RE: 2,3 na plyn
anonym napsal:
Zdar a sílu,
koupil jsem Ford Galaxy 2,3 s dobrou výbavou v říjnu 2005 jako ojetý s tachometrovými 105 tis. km, r.v. 1999, mám najeto 50 tis. km, z toho 45 na plyn, motor je pro takto velké auto přiměřeně silný (kamarád má 1,9 TDI s 96 kW a 320 N.m a je to lepší), plyn mám vstřikování s čidlem teploty - přepíná až při 30 st. C - v zimě dávám na masku kryt, jinak přepnutí trvá, spotřeba na benzin při rozumné jízdě cca 10 l, při jízdě na plyn 11 l, nádrž mám toroid pod autem na cca 45 l - je to má...
I já jsem podlehl kouzlu velkoprostorového automobilu, hlavně z rodinných důvodů a od letošního jara vlastním Galaxy 2,3 16 V r.v.99.
Před koupí jsem měl na testování i verzi 2.0, ale ta je pro tak velký a poměrně těžký auto dost slabá a tak určitě lepší volbou je motor větší. Měl jsem asi i štěstí na kus, ale auto ani po koupi ani za víc jak půl roku provozu po nás nevyžadovalo žádné investice.
Navíc s touto motorizací nejsou v ceně , na rozdíl od TDi, a dá se tak sehnat rozumnej kousek za dobrý peníz.
Strah ze zvýšené spotřeby také není třeba mít, zatím jsem měl spotřebu vždy do 10 l ( nejméně 8,7 ) a to víc jak 1/3 km byla s klimatizací.
Kdo nenajezdí kvanta kilometrů, motor 2,3 16V je určitě dobrá volba a já osobně bych do takového vozu šel určitě znovu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 12:37,
flashlube mají i Subaru origo od výrobce upravené na plyn
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.09.2007 16:32, jouda
ja jsem mel (mozna jeste mam??) 1992 Ford Tempo. Melo taky 2.3l ctyrvalec/automat a to auto bylo neznicitelne. Po 8 letech melo najete temer 300k mil, melo uz sve mouchy, ale motor bezel jako hodiny.
Nakonec jsem ho nechal stat v Atlantic City na parkoviste a taxikem jel na letiste. Kdo vi, treba tam jeste stoji???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.07.2008 12:33, RE: 2,3 na plyn
anonym napsal:
Zdar a sílu,
koupil jsem Ford Galaxy 2,3 s dobrou výbavou v říjnu 2005 jako ojetý s tachometrovými 105 tis. km, r.v. 1999, mám najeto 50 tis. km, z toho 45 na plyn, motor je pro takto velké auto přiměřeně silný (kamarád má 1,9 TDI s 96 kW a 320 N.m a je to lepší), plyn mám vstřikování s čidlem teploty - přepíná až při 30 st. C - v zimě dávám na masku kryt, jinak přepnutí trvá, spotřeba na benzin při rozumné jízdě cca 10 l, při jízdě na plyn 11 l, nádrž mám toroid pod autem na cca 45 l - je to má...
Mam uz 2 roky Galaxy 2.0 prerobeny na plyn a zatial co sa tyka spolahlivosti spokojnost. Som trocha sklamany z vykonu motora na svoj objem je to fakt slabucke. Udrzat 130 km v hodine pri dlhsom stupani na 5.stupen ani nahodou. Silnejsi motor je urcite treba, otazka je spotreba, ten 2-liter zerie minimalne 11 litrov plynu, v meste alebo pri jazde 140-150 sa to blizi k 15. Stale je to este relativne rozumne vzhladom na cenu benzinu, navyse je od 1.7.2008 na Slovensku zrusena spotrebna dan takze liter stoji 16,50Sk. Velky pruser je ten system s teplotnym cidlom, ktore prepne z benzinu na plyn po zahriati motora. Tym padom jazdim na zaciatku so studenym motorom par minut na benzin. Takze na kratke trate je to hodne drahe vozenie.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.