zpět

diskuze k tématu: Ford Galaxy ano ci ne, benzin nebo nafta

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
mirek69
počet příspěvků1
datum registrace01.08.2016
Pondělí 01.08.2016 23:27, Ford Galaxy ano ci ne, benzin nebo nafta
Uz nejakou dobu hledam vetsi auto,typu mpv,doposud jsem vzdy vlastnil jedinou znacku a to skoda,v soucasny dobe mam fabii 2 combi 1.4mpi 16v,bezproblemove auto,kupovane jako nove,ale je pro mne a moje pozadavky na prepravu rodiny a veci male,takze zmena,prodat fabku,a koupit ford galaxy ?,pri opravach nemam problem s elektronikou,ci si neco udelat na podvouku,ale motor,tam se moc neviznam,takze by mne zajimali vase nazory na naftove a benzinove motory,klidne bych koupil starsi model kolem roku 2005,i starsi,mam radsi kvalitni vec,a co nejmene elektronickych ptakovin,beru to z vlastni zkusenosti z autoopravarenstvi,diky za vase rady mirek.
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Středa 03.08.2016 07:39, Nafta
Zdravím,

Ford Galaxy r.v. 2005 má jeden můj dobrý kamarád, jezdíme s ním (většinou jeho autem) často na dovolenou do zahraničí. Je to TDI 85 kW.

Má s tím najeto přes 500 000 km, jezdí přes 50k ročně, byl s tím nespočetně krát ve Španělsku, na jihu Francie, v Norsku a pod. Ten motor pořád bez problémů šlape. Letos ho bude prodávat, koupil si VW Multivan. Tipuju, že jestli to střelí do bazaru, bazarník tomu min. 250 tis km stáhne a nikdo to ani nepozná.

Co se týče benzínových motorů, tak do této generace Galaxy se dávaly pouze 2.3i (107 kW), což je na takové velké auto dosti slabé a spotřeba bude min. 10l. Navíc jich je na trhu velmi málo. Měl by smysl pouze kdybyste si to chtěl předělat na LPG, ale ten výkon je fakt bída, rozhodně nedoporučuji.

Myslím, že do tohoto typu auta je ideální diesel, spotřeba je tak 7 - 7,5l a u této generace a roku výroby ještě nemusíte řešit problémy se vstřikovači. Osobně bych šel do TDI 96 kW, má dostatek síly, i když se auto plně naloží. Ta 85 kW verze už při větší náloži ztrácí dech, ale na klidnou jízdu to taky stačí.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.