0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Fusion - baterie se vybíjí

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.01.2016 01:04, Ford Fusion - baterie se vybíjí
Dobrý den.Mám auto Ford fusion s maximálním výkonem59.0/5 700, a mám problémy s vybíjením baterie, jsem invelidní a je pravdou, že někdy autostojí i přes týden a nejedu s nim, nemohu, a baterii mám tu, která je ve voze od doby pořízení vozidla tedy od roku 2008.Před Vánoci se mi stalo, že jsem jela, startovala na podruhé a auto mě už potom nenastartovalo a odtahová služba mě dovezla k domovu.Tak nevím, baterii jsem dobila, jako již několikrát, ale nějak se obávám, že již tolik nedrží, někdo mi říkal, že třeba jim auto stojí i tři týdny a nevybíjí se, jsou nějaké baterie co mají speciální schopnost tolik se nevybíjet při stání v zimně. Zajímal by mě typ a zda teda mám kupovat novou baterii a jakou? Děkuji za odpověď.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 11.01.2016 05:44, RE: dotaz:baterie
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den.Mám auto Ford fusion s maximálním výkonem59.0/5 700, a mám problémy s vybíjením baterie, jsem invelidní a je pravdou, že někdy autostojí i přes týden a nejedu s nim, nemohu, a baterii mám tu, která je ve voze od doby pořízení vozidla tedy od roku 2008.Před Vánoci se mi stalo, že jsem jela, startovala na podruhé a auto mě už potom nenastartovalo a odtahová služba mě dovezla k domovu.Tak nevím, baterii jsem dobila, jako již několikrát, ale nějak se obávám, že již tolik nedrží, někdo mi říkal, že třeba jim auto stojí i tři týdny a nevybíjí se, jsou nějaké baterie co mají speciální schopnost tolik se nevybíjet při stání v zimně. Zajímal by mě typ a zda teda mám kupovat novou baterii a jakou? Děkuji za odpověď.


8 let stará baterie je mrtvá, dávno přežila svou životnost. Buď si můžete koupit novou baterii z druhovýroby v nejvyšší řadě, například Exide Premium, nebo navštivte prodejce Ford a objednejte si originální baterii tam - je ovšem pravděpodobné, že ani tak vám nevydrží dalších 8 let.
reagovat
spiteful
počet příspěvků71
datum registrace18.06.2015
Pondělí 11.01.2016 07:24, baterie
Dobrý den, já mám přes rok ve svém autě německou autobaterii "MOLL M3plusK2" a zatim dobrý, takže doporučuji tuto. Nechte ale také pro jistotu zkontrolovat, také zda Vám to někde neprobíjí na kabelech od elektriky v autě. Ale souhlas s kolegou, pokud máte původní baterii z roku 2008, tak ta už bude opravdu asi před smrtí. Zkuste kouknout na to, kolik by Vás stála originální baterie a případně zkuste poshánět německý MOLL. Spíše nedoporučuji ostatní značky typu VARTA a BOSCH (ač věhlasné značky, už se mi s nimi stalo, že jsem občas nenastartoval). Nevím jakou máte specifikaci Ah na své staré autobaterii, ale podle výkonu motoru by Vám snad měla stačit automaterie v rozmezí 48 - 60Ah. Ale zkuste ještě konzultaci s prodejcem autobaterií, toto je skutečně jen můj hrubý odhad. Čím méně Ah baterie má, tím méně stojí cenově. Čím silnější motor máte, tím silnější je třeba mít i baterii. Pozor také nato, že každá autobaterie má jiný rozměr, aby se Vám do Vašeho Fusionu vešla. Přidávám odkaz, kde koupit MOLL

http://www.autobiznis.sk/product/autobateria-moll-m3-plus-k2-12v-58ah-19028/
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 11.01.2016 08:55, RE: dotaz:baterie
Giorgio napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den.Mám auto Ford fusion s maximálním výkonem59.0/5 700, a mám problémy s vybíjením baterie, jsem invelidní a je pravdou, že někdy autostojí i přes týden a nejedu s nim, nemohu, a baterii mám tu, která je ve voze od doby pořízení vozidla tedy od roku 2008.Před Vánoci se mi stalo, že jsem jela, startovala na podruhé a auto mě už potom nenastartovalo a odtahová služba mě dovezla k domovu.Tak nevím, baterii jsem dobila, jako již několikrát, ale nějak se obávám, že již tolik nedrží, někdo mi říkal, že třeba jim auto stojí i tři týdny a nevybíjí se, jsou nějaké baterie co mají speciální schopnost tolik se nevybíjet při stání v zimně. Zajímal by mě typ a zda teda mám kupovat novou baterii a jakou? Děkuji za odpověď.
8 let stará baterie je mrtvá, dávno přežila svou životnost. Buď si můžete koupit novou baterii z druhovýroby v nejvyšší řadě, například Exide Premium, nebo navštivte prodejce Ford a objednejte si originální baterii tam - je ovšem pravděpodobné, že ani tak vám nevydrží dalších 8 let.


Souhlasím. Už bude pravděpodobně shroucený článek, který svým vnitřním odporem spotřebuje energii uloženou do baterie. Doporučil bych nákup nové. Jestli koupit Motorcraft, Vartu nebo nějakou levnější variantu se musíte rozhodnout sama, protože každý má zkušenost s něčím jiným. Kupříkladu já mám v autě 7-mý rok Vartu.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pondělí 11.01.2016 09:54, .
já jsem se taky zprvu bál Varty ale s klidným svědomím ji doporučím.
reagovat
petrdepo
počet příspěvků2
datum registrace28.02.2021
Neděle 28.02.2021 11:41, RE: Ford Fusion - baterie se vybíjí
Protože se běžná životnost baterií pohybuje kolem 5 let, tak se není čemu divit. Ale také je možné změřit odběr proudu z baterie v klidovém stavu, to je při vypnutém zapalování. Měl by být méně než cca 30mA. V klidu má odběr napájení paměti řídicí jednotky motoru, napájení paměti kódu a nastavení rádia, napájení modulu centrálního zamykání, pokud má dálkové ovládání.
reagovat
petrdepo
počet příspěvků2
datum registrace28.02.2021
Neděle 28.02.2021 11:43, RE: RE: dotaz:baterie
Vhodné jsou i baterie Bosch.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.