0
zpět
 

diskuze k tématu: Více ojetý Ford Focus II 1.6 nebo méně ojetá Toyota Auris

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
L.W.
počet příspěvků1
datum registrace10.05.2017
Středa 10.05.2017 15:50, Více ojetý Ford Focus II 1.6 nebo méně ojetá Toyota Auris
Dobrý den,

Prosím o radu - chtěla bych si koupit nové auto, protože na nynějším autě Ford Focus TDCi 1.8 74kW z r. 2003 se mi pokazilo snad už co mohlo. I když by mě asi nikdy nenapadlo po mých zkušenostech jít znovu do Focuse, tak po přečtení recenzí jaké auto si pořídit kolem 160 000,- , byl Focus II 1.6 74kW s rokem výroby po 2010 jasná volba. Bohužel jsem ale zjistila, že u nás nejdou moc sehnat a když ano, tak mají všechny relativně hodně najeto (většinou kolem 150 tis km, ale ve většině případů i více). V Německu je situace samozřejmě odlišná a výrazně lepší, ale bohužel neznám žádného automechanika, který by tam se mnou jel, ani nikoho, kdo by auta dovážel. Díky tomu uvažuji nad tím, zda by nebyla za těchto okolností lepší volba Toyota Auris, která se dá u nás sehnat ve stejné cenové relaci a v rámci stejného roku výroby výrazně méně opotřebená (dají se sehnat kusy s počtem najetých km i cca kolem 60 – 90 tis. km ).
Prosím neporadil by mi někdo, popř. jaký typ motoru v případě Toyty Auris vybrat? Nebo zda třeba nemám uvažovat i o Hyundai i30, popř. jaký motor?
Vzhledem i velikostí jsou pro mě obě auta přijatelná, najezdím cca 15 000 km ročně, z toho 50% po městě a 50% po dálnici a mimo město. Jedná se mi především o spolehlivost/poruchovost vozu.

Předem všem moc děkuji za radu a pomoc
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 10.05.2017 19:47, toyota auris motorizace
auris je take vybornou volbou. motorizace je nejlepsi benzin 1.6 a 1.8 valvematic od 2009 a diesel jedine 1.4 d-4d od 2007
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 11.05.2017 10:24, RE: Více ojetý Ford Focus II 1.6 nebo méně ojetá Toyota Auris
L.W. napsal:
Dobrý den,Prosím o radu - chtěla bych si koupit nové auto, protože na nynějším autě Ford Focus TDCi 1.8 74kW z r. 2003 se mi pokazilo snad už co mohlo. I když by mě asi nikdy nenapadlo po mých zkušenostech jít znovu do Focuse, tak po přečtení recenzí jaké auto si pořídit kolem 160 000,- , byl Focus II 1.6 74kW s rokem výroby po 2010 jasná volba. Bohužel jsem ale zjistila, že u nás nejdou moc sehnat a když ano, tak mají všechny relativně hodně najeto (většinou kolem 150 tis km, ale ve většině případů i více). V Německu je situace samozřejmě odlišná a výrazně lepší, ale bohužel neznám žádného automechanika, který by tam se mnou jel, ani nikoho, kdo by auta dovážel. Díky tomu uvažuji nad tím, zda by nebyla za těchto okolností lepší volba Toyota Auris, která se dá u nás sehnat ve stejné cenové relaci a v rámci stejného roku výroby výrazně méně opotřebená (dají se sehnat kusy s počtem najetých km i cca kolem 60 – 90 tis. km ). Prosím neporadil by mi někdo, popř. jaký typ motoru v případě Toyty Auris vybrat? Nebo zda třeba nemám uvažovat i o Hyundai i30, popř. jaký motor? Vzhledem i velikostí jsou pro mě obě auta přijatelná, najezdím cca 15 000 km ročně, z toho 50% po městě a 50% po dálnici a mimo město. Jedná se mi především o spolehlivost/poruchovost vozu.Předem všem moc děkuji za radu a pomoc


Ahoj, Auris je spolehlivý vůz, neuděláš chybu s jakýmkoliv benzínovým motorem, takže se spíše soustřeď na vůz s jasnou historií. Dealeři toyoty často mají v bazaru "své" vozy, to by byla asi nejistější cesta
Jinak říkám si, jestli není pro tebe příjemnější VW Golf VI(2009+) 1.4 59kw (atmosféra, bez turba). To auto je prostě příjemné, pedál, řízení i řazení jde prakticky lehčejí než ve Focusu, spolehlivost tohoto motoru je velmi dobrá, cena moc neklesá. Opět u dealerů najdeš kusy kolem 120tis.km v ceně kolem 160tis.kč. Pokud budeš měnit olej, rozvody, svíčky jak se má, viděl jsem kusy přes 300tis.km a stále jezdily dobře...
Mám doma Focus II facelift 2009, v benzínu 1.6, najeto 150tis.km zatím bez poruchy, ale na kamarádův Golf komfortem a odhlučněním nemá.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.