0
zpět
 

diskuze k tématu: Který z Focusů je lepší?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.03.2006 07:44, Babo raď
Tak tady je každá drahá rada dobrá. Možná bude lepší vůz novější, který byl neustále v "zápřahu", někdo bude argumentovat tím, že nejlepší léta benz. motoru jsou mezi 20 - 80 tisíci km a bylo by dobré je zažít. Na druhou stranu - čím déle se ten který model vyrábí, přicházejí různá drobná zlepšení a odstraňování "dětských nemocí". Takže to asi zůstane fakt jenom na Vás. Šťastnou ruku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.03.2006 07:55, RE: Babo raď
Pepe napsal:
Tak tady je každá drahá rada dobrá. Možná bude lepší vůz novější, který byl neustále v "zápřahu", někdo bude argumentovat tím, že nejlepší léta benz. motoru jsou mezi 20 - 80 tisíci km a bylo by dobré je zažít. Na druhou stranu - čím déle se ten který model vyrábí, přicházejí různá drobná zlepšení a odstraňování "dětských nemocí". Takže to asi zůstane fakt jenom na Vás. Šťastnou ruku.
Lepší je koupit FOCUSe po facelitu. To znamena 2002 a mladsi. Jestli ma najeto do 150 tis., tak to taky neni moc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.03.2006 08:16, RE: Babo raď
Hide napsal:
Lepší je koupit FOCUSe po facelitu. To znamena 2002 a mladsi. Jestli ma najeto do 150 tis., tak to taky neni moc.
Chci se jen zeptat, zaslechl jsem, že antikorozní ochrana Focusů do roku 2002 není nic moc, je to pravda? Už jsem nějakou tu rez na focusu viděl, ale nevím jestli to bylo způsobeno špatnou antikorozní ochranou nebo havárií?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.03.2006 12:21, Focus
Známý koupil Focuse přivezeného z Německa, výbava Ghia, 5 roků starý, málo nalítáno, kombik, 1.6 16v stříbrný. Vypadal jako nový. Dal za něj 180 000 Kč. To auto nemá chybu, jen jedna věc mi vadila. Bezprostředně potom jsem přesedl do mé Vectry z 98 roku. Komfort na našich silnicích jsem subjektivně cítil větší ve Vectře. Ale jinak Focus je určitě super koupě z hlediska bezpečnosti, ceny spolehlivosti výbavy atd. Přeju dobrou koupi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 12:29, RE: Babo raď
petr napsal:
Chci se jen zeptat, zaslechl jsem, že antikorozní ochrana Focusů do roku 2002 není nic moc, je to pravda? Už jsem nějakou tu rez na focusu viděl, ale nevím jestli to bylo způsobeno špatnou antikorozní ochranou nebo havárií?
Starší ročníky měly sem tam problémy se rzí na dveřích. Byla tam nějaká technologická chyba. Při dodržení servisních intervalů (zápis v servisní knížce), se to dá řešit záruční opravou. Platí to i pro vozy dovezené z ciziny. Rozhodující je serviska.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 17:02, RE: Babo raď
Pepe napsal:
Tak tady je každá drahá rada dobrá. Možná bude lepší vůz novější, který byl neustále v "zápřahu", někdo bude argumentovat tím, že nejlepší léta benz. motoru jsou mezi 20 - 80 tisíci km a bylo by dobré je zažít. Na druhou stranu - čím déle se ten který model vyrábí, přicházejí různá drobná zlepšení a odstraňování "dětských nemocí". Takže to asi zůstane fakt jenom na Vás. Šťastnou ruku.
Asi to záleží kus od kusu a taky přímo na kupci. Pokud je puntičkář (jako já), doporučil bych mu méně jetý automobil. Když jsem před 2 roky kupoval svoje punto '97, mělo najeto jen 24 tkm, koupeno v CZ, 1. majitel, serviska, nebourané. Bral jsem ho poté, co jsem byl docela spokojen se svým prvním autem (uno '87) a i s ohledem na to, že si v roce 2001 můj otec koupil punto '95. A právě pokud srovnám tato 2 auta (moje a jeho punto), tak rodíl 2 roky není moc, ovšem těch cca 80 tkm šlo sakra poznat, i když byl i otcův vůz koupený v CZ a se serviskou. Bylo potřeba udělat některé servisní kroky v rámci údržby po 100 tkm, ale také interiér už byl sem tam škrábnutý apod. Takže pokud kupujícímu nevadí nějaká ta koruna na provozní investici a větší opotřebení vozu jako takového, asi má opravdu lepší koupit auto novější. Já osobně bych volil vůz více vzhledově zachovalý, tedy pravděpodobně ten méně jetý, ale jak jsem řekl na začátku, je to kus od kusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.03.2006 23:08, dobrá rada
Doporučil bych novější a pokud má po velkém servisu myslim rozvody atd tak to jsou ušetřené peníze a budik bych nechal smotat pro ten dobrý pocit při pohledu na tacho a ješte bych po třech letech učetřil love protože bych za něj dostal více!!!kdybych chtěl jiný šíp,samozrejmě, jinak motor je držák a ani v 300000tis km s nim nebude problém pokud měnim včas olej a atd.tak zni rada někoho kdo je v byznysu s auty kazdý den!

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.08.2010 18:53, KOROZE
Dobry den slisel jsem ze fordy maji horsi atikorozni ochranu ja bych chtel jen vedet jak natom je focus po facelitu 2002 s korozi diki
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.