0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Fiesta - seženu zachovalý kus do 100 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Martaslover
počet příspěvků27
datum registrace10.05.2007
Pátek 06.11.2015 11:45, fiesta zkušenost
Měl jsem ji ve firmě jako služební s motorem 1,25. Najela 200 tis km v drsném zacházení a rozhodně bych se jí nebál, je to dobrá volba. Spotřeba byla kolem 8 litrů, v extrému 10, ale jezdilo se pořád plný plyn. S lehkou nohou jela za 6,5 l. Obecně jedinou slabinou byl výkon, auto prostě bylo slabé a bylo nutné plánovat předjíždění, jinak podvozek skvělý, komunikativní. Závady: odešly cívky zapalování, ale možná to bylo kvůli mytí motoru. A pak se rozpadl katalyzátor, ale to zase zřejmě souviselo s cívkami zapalování. Čsto najdete ulomené ovladače výdechů ventilace, s tím se moc dělat nedá, je to otravné, ale nové po čase opět prasknou. Podvozek po letech hodnotím jako velmi povedený a odolný, doporučuji vám nechat menit olej po 10 tis., nám se to rozhodně vyplatilo a servis Fordu nebyl nijak finančně náročný. Doporučuji i vybírat vozy s vyhřívaným předním sklem, pokud je v dobrém stavu, je to skvělá věc.
reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Pátek 06.11.2015 11:56, MK V
Fiesta na obrázku je většinou označována jako MK V - pátá generace. Měl jsem ji jako své první auto, rád vzpomínám na řízení a ovladatelnost - to mi teď chybí a proto v jiném tématu řeším nové zábavné auto :) Byl to 1.3 Duratec 2002, 220 tis. najeto. Celkově je srovnatelné s Fabií první generace, má lepší řízení ale horší zpracování.

Auto mělo různé problémy, které byly způsobeny zanedbanou údržbou a odfláknutými opravami, což jsem jako nezkušený při koupi neodhadnul. Celkově jsem dal do oprav asi 25 tis. Po dešti jsem měl vždycky vodu v prostoru rezervy, prý je to častý problém, teče to tam nějak přes zadní světla. Prodal jsem ho v nejakých 250 tis. km a po opravách motoru stále jezdí.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 06.11.2015 12:34, Swift
osobně bych raději doporučil Suzuki Swift, základní benzínový motor 1.3 je výborný, pružný, jde pěkně do otáček, spotřeba se dá udržet kolem 6.5, má skvěle poskládanou převodovku a velmi čitelné chování. v prostornosti se Fiestě vyrovná. cena bude +/-stejná, spolehlivost o kapánek lepší.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 09.11.2015 11:26, RE: fiesta zkušenost
Martaslover napsal:
Měl jsem ji ve firmě jako služební s motorem 1,25. Najela 200 tis km v drsném zacházení a rozhodně bych se jí nebál, je to dobrá volba. Spotřeba byla kolem 8 litrů, v extrému 10, ale jezdilo se pořád plný plyn. S lehkou nohou jela za 6,5 l. Obecně jedinou slabinou byl výkon, auto prostě bylo slabé a bylo nutné plánovat předjíždění, jinak podvozek skvělý, komunikativní. Závady: odešly cívky zapalování, ale možná to bylo kvůli mytí motoru. A pak se rozpadl katalyzátor, ale to zase zřejmě souviselo s cívkami zapalování. Čsto najdete ulomené ovladače výdechů ventilace, s tím se moc dělat nedá, je to otravné, ale nové po čase opět prasknou. Podvozek po letech hodnotím jako velmi povedený a odolný, doporučuji vám nechat menit olej po 10 tis., nám se to rozhodně vyplatilo a servis Fordu nebyl nijak finančně náročný. Doporučuji i vybírat vozy s vyhřívaným předním sklem, pokud je v dobrém stavu, je to skvělá věc.


Dobrý den, podělte se prosím o Vaše zkušenosti s Fiestou v recenzi zde: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 09.11.2015 11:31, RE: MK V
westeros napsal:
Fiesta na obrázku je většinou označována jako MK V - pátá generace. Měl jsem ji jako své první auto, rád vzpomínám na řízení a ovladatelnost - to mi teď chybí a proto v jiném tématu řeším nové zábavné auto :) Byl to 1.3 Duratec 2002, 220 tis. najeto. Celkově je srovnatelné s Fabií první generace, má lepší řízení ale horší zpracování.Auto mělo různé problémy, které byly způsobeny zanedbanou údržbou a odfláknutými opravami, což jsem jako nezkušený při koupi neodhadnul. Celkově jsem dal do oprav asi 25 tis. Po dešti jsem měl vždycky vodu v prostoru rezervy, prý je to častý problém, teče to tam nějak přes zadní světla. Prodal jsem ho v nejakých 250 tis. km a po opravách motoru stále jezdí.


Dobrý den, daly by se Vaše zkušenosti popsat v recenzi?http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.