0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Fiesta 1.4 TDCi - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 13:12, maloobjemové turbodiesely
spotřeba se mi zdá dost vysoká, i když se jedná o syrový motor. Mám osobní zkušenost s motorem 1,3 CDTI v Opelu Corsa (1,3 JTD od Fiatu) a jezdil jsem v průměru za 5,3 velice dynamickou jízdou. Při snaze o co nejmenší spotřebu se dalo jet pod 4 litry, ale to už mělo s radostí z jízdy pramálo společného a opačný extrém bylo 6,1 s plně naloženým vozem po cestě do Ostravy převážně rychlostí okolo 160 km/h. Vzhledem k tomu že jsem s tímto motorem najel za 1,5 roku 75 000 km tak si troufám říct že jsou zmiňované údaje odzkoušené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 13:50, Nemáte na korektorku?
Na tomto serveru si zřejmě tvoří pravopis podle vlastních, interních předpisů, proto nerespektují shodu podmětu s přísudkem (i /y na konci slovesa může být měkké i tvrdé). Pokud byste se přece jen chtěli řídit závaznými pravidly českého jazyka, doporučuji každý text zkontrolovat korektorkou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 14:10, Spotreba
mam fiestu tdci predchozi generace. muzu potvrdit ze po zajeti spotreba pomerne vyrazne klesne, ale i tak mi vase namerene hodnoty pripadnou celkem velke. moje zkusenosti - jezdim temer vyhradne mesto + dalnice kazdodenne, pri rychlosti 140-150tacho, ve meste kolem tech 60, mam dlouhodoby prumer 4.8. ani v zime nebo pri opravdu hodne svizne jizde jsem se nedostal pres 5.5. pri pohodove jizde mimo mesto 4.3...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 14:43, RE: Spotreba
--- napsal:
mam fiestu tdci predchozi generace. muzu potvrdit ze po zajeti spotreba pomerne vyrazne klesne, ale i tak mi vase namerene hodnoty pripadnou celkem velke. moje zkusenosti - jezdim temer vyhradne mesto + dalnice kazdodenne, pri rychlosti 140-150tacho, ve meste kolem tech 60, mam dlouhodoby prumer 4.8. ani v zime nebo pri opravdu hodne svizne jizde jsem se nedostal pres 5.5. pri pohodove jizde mimo mesto 4.3...
Také věřím, že spotřeba časem klesne. Ostatně výsledek testu i mě nemile překvapil. Od Fiesty jsem čekal o něco lepší hodnoty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 23:09, PRAVOPIS
panovali téměř identické podmínky? Jak to sakra někdo může napsat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.07.2006 09:21, RE: PRAVOPIS
guest napsal:
panovali téměř identické podmínky? Jak to sakra někdo může napsat?
Za chybu se omlouváme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.07.2006 15:35, uspora 25%
takze uspora cca 25% neni zavratna? me prijde docela slusna...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.07.2006 19:47, RE: uspora 25%
a-c napsal:
takze uspora cca 25% neni zavratna? me prijde docela slusna...
Ano, úspora cca 25% je slušná, ale u některých vozů lze uspořit i 50%.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.12.2006 13:45, RE: Spotreba
--- napsal:
mam fiestu tdci predchozi generace. muzu potvrdit ze po zajeti spotreba pomerne vyrazne klesne, ale i tak mi vase namerene hodnoty pripadnou celkem velke. moje zkusenosti - jezdim temer vyhradne mesto + dalnice kazdodenne, pri rychlosti 140-150tacho, ve meste kolem tech 60, mam dlouhodoby prumer 4.8. ani v zime nebo pri opravdu hodne svizne jizde jsem se nedostal pres 5.5. pri pohodove jizde mimo mesto 4.3...
Po koľkých kilometroch sa spotreba zníži?
Mám najazdené 10 000 km a stále sa to drží na 5 litroch.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.