0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?

kategorie zařazení tématu: poradna, vše o spotřebě, automobilky, německá vozidla, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Úterý 10.01.2017 20:16, Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Úterý 10.01.2017 20:32, .
tezko rict co delas spatne, kdyz vlastne vubec nevime co delas
jinak s takovym autem se neda jezdit po meste za 5l, to jsou jen hospodske pohadky. na okreskach by to i slo, ale ciste mestsky provoz je tak na 7l.
jinak zkus jezdit klidne, nespechat a predvidat - to znamena vidim vpredu prekazku/semafor, tak sundam nohu z plynu a pomalu dojizdim zpomalovanim motorem. Nejlepe ti pomuze kdyz se budes snazit jezdit tak abys temer nepouzival brzdu, jen na uplne zastaveni.
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Úterý 10.01.2017 20:34, RE: .
Bronn napsal:
tezko rict co delas spatne, kdyz vlastne vubec nevime co delas jinak s takovym autem se neda jezdit po meste za 5l, to jsou jen hospodske pohadky. na okreskach by to i slo, ale ciste mestsky provoz je tak na 7l.jinak zkus jezdit klidne, nespechat a predvidat - to znamena vidim vpredu prekazku/semafor, tak sundam nohu z plynu a pomalu dojizdim zpomalovanim motorem. Nejlepe ti pomuze kdyz se budes snazit jezdit tak abys temer nepouzival brzdu, jen na uplne zastaveni.


hmm, ja teda jezdim na volnobeh kdyz je cervena
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Úterý 10.01.2017 20:39, 1
Ale pravda, dosti vytacim motor. Kdyz sem na 1 tak normalne slapnu na plyn a hned 3k otacek
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Úterý 10.01.2017 22:19, a
tak cim vic na plyn slapes, tim vic to zere :)
jinak dojizdeni na cervenou pri volnobehu - to neco malo zere (necim se ten motor v chodu musi udrzovat), ale se zarazenou rychlosti to zere 0 (motor udrzuje v chodu vaha auta v pohybu)
reagovat
gottak
počet příspěvků206
datum registrace10.06.2010
Středa 11.01.2017 09:17, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?


Jestli mas palubni pocitac, který samozřejmě kecá, tak zkus sledovat aktualni spotrebu, jak reaguje na pridani plynu, volnobeh, neutral atd.... tim se naucis jezdit za min....

Jinak se podivej na spritmonitor.de, najdi si svoje auto a zjisti realny rozsah spotreb a uvidis jak jsi na tom...
reagovat
rbiciste
počet příspěvků83
datum registrace30.09.2011
Středa 11.01.2017 10:47, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?

Má auto filtr pevných částic?
Kdy proběhla poslední úspěšná regenerace?
Kouří auto?
Spíš bych řekl, že je něco špatně s autem.

Radovan

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 11.01.2017 11:40, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?


A jak dlouhé jsou ty jízdy ve městě? Je to z jedné strany maloměsta na druhou nebo postávání v kolonách v centrech větších měst?
Já dokážu s Meganem 1,5 dci jezdit po brně dlouhodobě pod 6 litrů. Pravda, v těch -10 °C co panují teď mi spotřeba stoupá odhadem tak k sedmi litrům.
PS: spotřeby uvádím reálné, ne dle palub PC.
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Středa 11.01.2017 12:09, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
rbiciste napsal:
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?
Má auto filtr pevných částic?Kdy proběhla poslední úspěšná regenerace?Kouří auto?Spíš bych řekl, že je něco špatně s autem.Radovan


Popravde, netusim. Koupil sem ho ojety, ma 300000km, ale relativne novou STK (pul roku), takze asi by mel mit. Co se tyce regenerace, netusim jak to zjistit ani jak to probiha. Auto kouri tak nejak normalne, nevim jak ma kourit
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Středa 11.01.2017 17:47, spotřeba
Pokud se jezdí pouze ve městě,v hustém provozu,krátké trasy pouze se studeným motorem,tak je udávaná spotřeba naprosto normální.
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Středa 11.01.2017 18:02, RE: spotřeba
Fanda napsal:
Pokud se jezdí pouze ve městě,v hustém provozu,krátké trasy pouze se studeným motorem,tak je udávaná spotřeba naprosto normální.


Prumerna rychlost 20km/h podle palubniho pocitace
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 11.01.2017 20:58, RE: spotřeba
Enerccio napsal:
Fanda napsal:
Pokud se jezdí pouze ve městě,v hustém provozu,krátké trasy pouze se studeným motorem,tak je udávaná spotřeba naprosto normální.
Prumerna rychlost 20km/h podle palubniho pocitace


tak to bud rád, že to nežere ještě víc
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Středa 11.01.2017 21:03, RE: spotřeba
PatM napsal:
Enerccio napsal:
Fanda napsal:
Pokud se jezdí pouze ve městě,v hustém provozu,krátké trasy pouze se studeným motorem,tak je udávaná spotřeba naprosto normální.
Prumerna rychlost 20km/h podle palubniho pocitace
tak to bud rád, že to nežere ještě víc


mel sem 17 ale dneska sem si pro radost vysel mimo mesto jen tak si zajezdit tak to stouplo
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 12.01.2017 07:37, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
rbiciste napsal:
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?
Má auto filtr pevných částic?Kdy proběhla poslední úspěšná regenerace?Kouří auto?Spíš bych řekl, že je něco špatně s autem.Radovan


Jestli jezdí v podobným městě jako já (ta průměrná rychlost by tomu napovídala), tak je ta spotřeba úplně normální. Jezdím s 2,2 naftou v takovém režimu za podobně. Manželka s benzínovou 1,6 za 9-10. Tak to prostě je...
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Čtvrtek 12.01.2017 08:30, :-)
buďte v klidu, já se svým grandčírem jezdím po městě cca za 17-20 L/100
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Čtvrtek 12.01.2017 10:54, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Pepe napsal:
rbiciste napsal:
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?
Má auto filtr pevných částic?Kdy proběhla poslední úspěšná regenerace?Kouří auto?Spíš bych řekl, že je něco špatně s autem.Radovan
Jestli jezdí v podobným městě jako já (ta průměrná rychlost by tomu napovídala), tak je ta spotřeba úplně normální. Jezdím s 2,2 naftou v takovém režimu za podobně. Manželka s benzínovou 1,6 za 9-10. Tak to prostě je...


Stejnou spotřebu mám u 2,0 benzín také - 2x denně 3-5km. Zvlášť teď v zimě to stlačit níž nejde ani smykem - rozmrazování oken, ohřívání zádele....můžu být rád, že se o víkendech stihne dobíjet baterka

U nafty bude vliv ohřátého x studeného motoru ještě výraznější, spotřeba mi přijde na městský provoz normální.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 13.01.2017 10:02, RE: Ford C-MAX 1.6 TDCi - Jak jezdit ekonomicky?
Enerccio napsal:
Jak sem tady psal, jsem cerstvy ridic (mesic realneho provozu), zatim jezdim jen ve meste. Dival sem se na spotrebu meho ojeteho vozu (2006), mam 8,4l/100km, coz mi pripada hodne na to ze se kazdy chlubi jak davaji nafty na 5l ve meste. Co delam spatne?


Zaznělo tady, že je to normální. Ano, může být, záleží na způsobu provozování a viděl jsem tady i několik doporučení a rad a přidám něco svého, co mě napadá.
- nastartování před oškrábáním okem zvyšuje spotřebu
- prudké rozjezdy z křižovatky s následným brzděním na dalších semaforech zvyšuje spotřebu
- profil tratě, zejména jízda do kopce ze studeným motorem zvyšuje spotřebu
- krátké vzdálenosti zvyšují spotřebu
- komfortní systémy (výhřevy, klima-odmlžení) zvyšují spotřebu
- nízká rychlost přesunu zvyšuje spotřebu

Tak si zhodnoťte, které body na Vás platí a zkuste něco udělat jinak.
reagovat
Ondra007
počet příspěvků13
datum registrace22.09.2016
Pondělí 16.01.2017 02:44, :(
300 000 najeto? .. tak to hodne stesti .. spotrebu bys mel mit tak o litr nizsi .. moc to vytacis, no .. a taky ty kilometry .. co bys chtel ..
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.