0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory - do 300 tis. Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Do.rotka
počet příspěvků5
datum registrace11.02.2018
Neděle 11.02.2018 11:21, Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory - do 300 tis. Kč
Dobrý den,
po zdlouhavém hledání prosím o radu s výběrem osobního automobilu se zvýšeným podvozkem pro prostorově náročnější rodinu, nikoliv co do počtu (4-5 osob) ale rozměru jednotlivců s cenou max. do 300 000. Roční nájezd by byl do 10 000, spolehlivost i pro cesty do zahraničí, kufr přiměřený (lyže ani kola nevozím), benzín s motorizací alespoň 1.6 a silnější, ať se nemusím bát předjíždět, zvýšený podvozek a vnitřní prostor pro pohodlí cestujících a snadné nastupování pro seniory s pohybovými obtížemi.
Rozměrově jsem se v představě pohybovala mezi Ford Fusion a VW Touran/Ford S-Max (ty už mi přijdou skutečně příliš velké).

Původní vize byla zánovní auto. Vyzkoušela jsem Dacii Dokker, i když s velkým kufrem odpovídala přibližně požadavkům. Zklamání jak z hlediska výkonu motoru, tak tvrdého podvozku a pohodlí cestujíích, kteří mají na úkor velké zavazadlové plochy menší prostor ve druhé řadě.
Dále vyzkoušený Opel Meriva - opět nedobré pro silné oplastování zadních dvěří na úkor pohodlí, obtíže se souběžným vystupováním, problémy s turbem, cena ND.
Vzhledem k zažitým předsudkům jsem vynechala Hyundai, Kiu, Citroen a Renault (a to jsem byla na návštěvě u Dacie).
Nad 300 tisíc cenově nedosáhnu, tedy nekoukala jsem na dražší vozy.

Zkusila jsem se proto podívat na auta ojetá. Přečetla jsem bezpočet recenzní o tom, jak je ojeté auta nedobrá investice a jak chce každý autobazar jako AutoEsa a AAA pouze vydělat na zájemci a auto se rozpadne po 10 km. Velmi mě to odrazuje a protože si nemohu dovolit platbu v hotovosti, obávám se i leasingových podmínek u zmíněných poskytovatelů. Prošla jsem recenze k následujícím autům i s jejich neduhy:
Mazda 5 (koroze, rozumná motorizace až 2.0), Honda FRV (to je velmi zajímavé auto, ale prostorově nepohodlné pro podsaditější postavy), Škoda Roomster (převažuje motorizace 1.2, což je málo).

Zaujal mě například Ford B-Max, dostupný je ovšem zejména jako ojetý a já se skutečně obávám toho, aby dané auto nemělo skryté vady. Příkladem uvádím "zajetý" B-Max s 25 tkm, který měl již druhého majitele. Prostá otázka by byla proč.

Budu velice vděčná za jakoukoliv radu nebo doporučení. Situaci řeším již přes měsíc a nedaří se mi hnout z místa. Chápu, že bych zřejmě měla slevit z představ, neboť každé auto má neduhy, ale nerada bych investovala nerozumně.

Předem moc děkuji.




reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Neděle 11.02.2018 15:03, RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 11:21 (Dobrý den,po zdlouhavém hledán ...)


Za 300 tis bych šel do nové Dacie. Nikoliv ovšem Dokker, což je primárně užitkový vůz, ale Lodgy což je MPV. Se spolehlivým benzínem 1.6 je v základu za cca 220 tis., Ve vašem limitu budete mít i slušnou vybavu
reagovat
Do.rotka
počet příspěvků5
datum registrace11.02.2018
Neděle 11.02.2018 15:37, RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
Humusus napsal:
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 11:21 (Dobrý den,po zdlouhavém hledán ...)
Za 300 tis bych šel do nové Dacie. Nikoliv ovšem Dokker, což je primárně užitkový vůz, ale Lodgy což je MPV. Se spolehlivým benzínem 1.6 je v základu za cca 220 tis., Ve vašem limitu budete mít i slušnou vybavu


Dobrý den, děkuji za reakci. Uvažovala jsem i nad Lodgy, přiznám se Vám ale, že se mi prostě nelíbí. Z estetického hlediska již více připomíná sedmimístný autobus (doufala jsem i v nějakou estetickou kompaktnost). Souhlasím ovšem s tím, že v dané hladině by to byla pochopitelná volba. Jen, kromě estetičnosti mě odrazuje tvrdý podvozek z Dokkeru (příliš netlumí otřesy) a musím se přiznat, že se mi velmi líbily šoupačky jako alterace zadních dveří - zde by šly logické argumenty stranou
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Neděle 11.02.2018 16:43, RE: RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 15:37 (Dobrý den, děkuji za reakci. U ...)


A jste si jistá že to má stejné naladěný podvozek jako užitkový Dokker? Já o tom pochybuju. 7 míst je za priplatek, ve standartu 5.
Jestli soupacky, tak me napadá Berlingo 1.6, ale cena bude lehce přes těch 300.
reagovat
Do.rotka
počet příspěvků5
datum registrace11.02.2018
Neděle 11.02.2018 18:06, RE: RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
Humusus napsal:
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 15:37 (Dobrý den, děkuji za reakci. U ...)
A jste si jistá že to má stejné naladěný podvozek jako užitkový Dokker? Já o tom pochybuju. 7 míst je za priplatek, ve standartu 5.Jestli soupacky, tak me napadá Berlingo 1.6, ale cena bude lehce přes těch 300.


Měla jsem štěstí na prodejce, který byl velmi upřímný. Tedy díky němu i zpětně kontrole rozměrů mi bylo sděleno, že Lodgy je na stejném podvozku jako Dokker. Berlingo je Citroen a tím byl, bez vlastní viny vyloučen z výběru.Pořád mě to táhne k Fordu, mám pozitivní zkušenosti s Fusion, který slouží dobře už 11 let. Dívala jsem se na i Ford Tourneo Courier, jenže to už jsme v kategorii kde bydlí Berlingo nebo Teepee.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Neděle 11.02.2018 18:33, RE: RE: RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 18:06 (Měla jsem štěstí na prodejce, ...)


Tourneo je menší a zase dražší. To vám neporadím, když vybíráte podle předsudků. Tak jedine prověřenou ojetinu
reagovat
Do.rotka
počet příspěvků5
datum registrace11.02.2018
Neděle 11.02.2018 19:25, RE: RE: RE: Výběr MPV pro prostorově náročnější rodinu a seniory
Humusus napsal:
citace:
reakce na: Do.rotka, 11.02.2018 18:06 (Měla jsem štěstí na prodejce, ...)
Tourneo je menší a zase dražší. To vám neporadím, když vybíráte podle předsudků. Tak jedine prověřenou ojetinu


Vážím si Vašeho názoru a děkuji za reakci. Obávám se, že už jsem stižena tím, že vybírám dlouho a takový výběr pak není intuitivní, ale tlačený. Ze současného výběru nových aut Lodgy odpovídá zadání - mé argumenty proti pak nejsou racionální, ale tradičně emocionální. Děkuji ještě jednou.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Neděle 11.02.2018 20:31, lodgy
koukněte se na lodgy stepway, přece jen vypadá líp než standartní lodgy. Navíc to že dokker a lodgy stojí na stejné platformě není tajemství. Lodgy je naladěné výrazně na komfort, s dokkerem je spojuje hlavně omezená šířka interiéru /pořád ale slušná/. B max má slušný prostor pro lidi v interiéru, ale kufr nestojí za nic. nepřemýšlela jste o Škodě yeti? vnitřní prostor šířkou i podélně b maxem s klidem trumfne. za 300000 pořídíte ojetinu ve značkovém programu škoda plus a získáte auto, které je podstatně dospělejší než ty co jste jmenovala. Nevýhodou je relativně malý kufr, ale i ten je větší než v Bmaxu nebo Fusionu.
reagovat
Do.rotka
počet příspěvků5
datum registrace11.02.2018
Neděle 11.02.2018 21:27, RE: lodgy
HoNZA napsal:
koukněte se na lodgy stepway, přece jen vypadá líp než standartní lodgy. Navíc to že dokker a lodgy stojí na stejné platformě není tajemství. Lodgy je naladěné výrazně na komfort, s dokkerem je spojuje hlavně omezená šířka interiéru /pořád ale slušná/. B max má slušný prostor pro lidi v interiéru, ale kufr nestojí za nic. nepřemýšlela jste o Škodě yeti? vnitřní prostor šířkou i podélně b maxem s klidem trumfne. za 300000 pořídíte ojetinu ve značkovém programu škoda plus a získáte auto, které je podstatně dospělejší než ty co jste jmenovala. Nevýhodou je relativně malý kufr, ale i ten je větší než v Bmaxu nebo Fusionu.


Dobrý večer, velmi děkuji za odpověď. Upřímně jsem o Yetim přemýšlela již dříve, předpokládala jsem ovšem, že pro mne ve verzi "nové" bude nedostupný (až nyní jsem zjistila, že Škoda jej v modelových verzích již nenabízí). Verze ojetá mne vůbec nenapadla. Obávala jsem se, že bude pro nastupování komukoliv se sníženou mobilitou vysoký, ale podle srovnání ADACu je výška sedadel Yeti nižší než třeba v CMaxu. Pro mne velmi překvapivé a rozhodně mi to otevírá úplně jiné úvahy. Velmi děkuji za tip!
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pondělí 12.02.2018 10:17, yeti
Zadejte do vyhledavače skoda-plus.cz a najdete auta s nájezdem okolo 20000 km která jsou v podstatě nová a s prodlouženou zárukou výrobce - hledejte tzv roční auta, na která se vztahuje balíček nadstandartních služeb. Podobný program má i renault a tuším i ford, ale nejsou tak uživatelsky vstřícné.
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Pondělí 12.02.2018 22:29, Fiat 500L
Motor línější 1,4 70kW nebo "raketa" 1,4 TJET. Bez přímého vstřiku, takže nekarbonuje.

Pokud vás to táhne k Fordu tak Ford Tourneo Connect.

Zaráží mne, že chcete prostor pro prostorově výraznější posádku a lovíte v úzkých autech (B-max, Meriva, Dacia,...)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.