0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké větší rodinné auto?

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 01:06, Daewoo Nubira
Měl jsem DAEWOO NUBIRA 1.6 16V v kombíku a byl jsem s ním moc spokojený. Pro pětičlennou rodinu se sportovními koníčky bohatě stačí. Jako ojetiny se prodávají dost pod cenou, přestože to jsou slušně vybavená auta. Spolehlivost vysoká (za 3 roky, co jsme s ním jezdili, jsem měnil kromě destiček a výfuku jen silentbloky na přední nápravě - cca 1500 Kč i s prací). Motor šlapal výborně, žádný sportovec to však není. Trochu víc papá, ale to se dá řešit toroidní LPG nádrží místo rezervy. Vzadu je místa docela dost (2 dětské sedačky a jeden "bobek" se vešly - na rozdíl od FÁBIE). Přední sedadla jsou však dost měkká a na delších cestách bude řidič "cítit" záda. Prostorný kufr bez nákladové hrany je nesmírně pohodlný (teď mám Oktávku v kombíku a moje malá žena prostě nedosáhne na věci uložené v kufru těsně u zadních sedaček aniž by se neumazala o zadní nárazník). Jízdní vlastnosti nejsou nijak oslňující, ale jde především o rodinné auto. Přestože jsem to nepotřeboval, náhradní díly jsou velmi levné (piráty z Polska) a snadno a oficiálně dostupné. jestli budeš chtít více informací, ozvi se a přidej e-mail a já ti zašlu více informací.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 07:21, -( mitsubishi "nema" servisni sit??
- nedavno jsem resil podobny problem, Forman doslouzil a vybiral jsem mezi Fiatem Marea 1.6 a Mitsubishi Space Star 1.3!! Nakonec zvitezilo mitsubishi - duvody? - kocarek se do kufru pohodlne vejde(narozdil od felicie a dokonce "dlouha" fabie ma problemy), nizka spotreba, spolehlivost(oproti Fiatu) - pokud vim tak ND jsou cenove srovnatelne-))
Marea ma samozrejme vetsi zavazadlovy prostor - ale kdyz poridite mitsubishi s hagusy a box na lyze(lze vyuzit i pro letni dovolenou)-no problem. Co dodat - zena je mensi postavy a je naprosto nadsena vyhledem a posilovacem rizeni. Takze zatim naprosta spokojenost - dokonce i ten motor je z dle meho subjektivniho nazoru "hbitejsi" nez fabie 1.4-))))

Takze pokud mate v okoli sikovneho mechanika nebo rozumny "znackovy" servis neni duvod misaka vyrazovat (nebo mame fsichni jezdit SkodaVW???)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 08:06, recenze
Teda tato odpověď vůbec neodpovídá kvalitě tohoto webu! Napřed Mareu vyřadí, potom napíše že nemá vážnějších slabin! Že má Hyundai nekvalitní dílenské zpracování? A kde? Možná nemá "hodnotné" materiály v interiéru, ale to kromě novinářů a pár maniaků běžným řidičům vůbec nevadí. A poruchová elektroinstalace? Ta je určitě méně poruchová než u doporučovaných Renaultů a Citroenů. Asi bych sáhl po Marei (jsem příznivec Fiatu), potom po Hyundai Lantra nebo po Mitsubishi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 10:01, muj nazor
Michal napsal:
Teda tato odpověď vůbec neodpovídá kvalitě tohoto webu! Napřed Mareu vyřadí, potom napíše že nemá vážnějších slabin! Že má Hyundai nekvalitní dílenské zpracování? A kde? Možná nemá "hodnotné" materiály v interiéru, ale to kromě novinářů a pár maniaků běžným řidičům vůbec nevadí. A poruchová elektroinstalace? Ta je určitě méně poruchová než u doporučovaných Renaultů a Citroenů. Asi bych sáhl po Marei (jsem příznivec Fiatu), potom po Hyundai Lantra nebo po Mitsubishi.
no nevim daewoo a huyndai z te doby se mi zdaji jako risk o mitsubishi toho moc nevim a jako nejlepsi mi vychazi marea kombi( = marea weekend) za ty penize co se v cr prodava ja to super auto a komu nevadi vrzajici pristrojovka a vydrolene kliky tak na ni neda dopustit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 10:17, RE: muj nazor
pola napsal:
no nevim daewoo a huyndai z te doby se mi zdaji jako risk o mitsubishi toho moc nevim a jako nejlepsi mi vychazi marea kombi( = marea weekend) za ty penize co se v cr prodava ja to super auto a komu nevadi vrzajici pristrojovka a vydrolene kliky tak na ni neda dopustit
S Hyundai mám osobní zkušenosti, měli jsme ve firmě asi 5 let Sonatu jako služební auto, byl to rok 95. Po celou dobu žádný problém, jen běžná údržba. Nedávno si kolega v práci koupil Accenta z 95, je v super stavu, jen preventivně měnil rozvody a nechal spravit centrál. A jezdí a jezdí. Auto je bez koroze a to bylo koupeno nové v ČR. Kontaktoval prvního majitele a ten mu potvrdil, že ačkoliv potom měl asi 4 nová auta (Toledo, Octavii,...) tak na Accenta nedá dopustit, že od té doby spolehlivější auto neměl. Občas sleduji po netu info majitelů Hyundaiů, v drtivé většině byly překvapeni kvalitou těchto aut.
O Daewoo už to tak neplatí, to se pořád potýká v problémech. Nějak se nemohli vymanit z technického vlivu Opelu a to si myslím že jim hodně uškodilo. Hyundai je oproti Daewoo na úplně jiné úrovni.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 19:12,
Když se podívám na to jaké modely jste si vybral, tak musím říci že nejsem zastáncem ani jednoho auta, ale rozhodně bychšel do Marei a určitě bych vynechal Nubiru !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.04.2006 19:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Když se podívám na to jaké modely jste si vybral, tak musím říci že nejsem zastáncem ani jednoho auta, ale rozhodně bychšel do Marei a určitě bych vynechal Nubiru !!!
za relativně málo peněz bohatá výbava, ale kvalita nikoliv !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.04.2006 10:24, RE: bez předmětu
anonym napsal:
za relativně málo peněz bohatá výbava, ale kvalita nikoliv !!!
Co je podle vás "kvalita"?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 15:56,
Pane Taraba, přečetl jste si po sobě své dílo? Dost o tom pochybuji. Na začátku odrazujete od koupě Multiply a vzápětí doporučujete auta obdobné třídy,tedy Scenic nebo Picasso. Svezl jsem se se všemi těmito auty a z praktického hlediska mě zrovna Multipla zaujala nejvíce. Připouštím že se každému určitě nelíbí. Dalšího komentáře se raději oprostím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.07.2006 15:21, RE: -( mitsubishi "nema" servisni sit??
karlik napsal:
- nedavno jsem resil podobny problem, Forman doslouzil a vybiral jsem mezi Fiatem Marea 1.6 a Mitsubishi Space Star 1.3!! Nakonec zvitezilo mitsubishi - duvody? - kocarek se do kufru pohodlne vejde(narozdil od felicie a dokonce "dlouha" fabie ma problemy), nizka spotreba, spolehlivost(oproti Fiatu) - pokud vim tak ND jsou cenove srovnatelne-))
Marea ma samozrejme vetsi zavazadlovy prostor - ale kdyz poridite mitsubishi s hagusy a box na lyze(lze vyuzit i pro letni dovolenou)-no problem. Co doda...
To je náhoda, já taky uvažuju o výměně formana a mám vyhlídnutého space stara !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.07.2006 09:16, Tomáš Taraba
Doporučuji se vykašlat na tvorbu recenzí a zabývat se na hřišti cvrnkáním kuliček )

Jak můžeš doporučovat běžné české rodině auto typu MPV, když je pro ně jednak dražší, jednak mnohdy nevyužitelné a jednak hraje rozhodující roli také spotřeba, která bude u MPV vyšší, protože je těžší. Normální česká rodina o 4-5 členech sáhne raději po nějakém kombíku.

NUBIRA: Jako nová už měla sem tam problémy, s přibývajícím věkem stále horší a horší - radši nebrat

MITSUBISHI: u ojetiny si troufnu říct, že je srovnatelná s ojetým FIATem, jen ten servis...to je síla. Proto jsou ty auta mnohdy velmi levná - majitel dobře ví, proč se toho zbavuje

FIAT MAREA: Nechápu, jak můžeš napsat, že tohle auto je nevýrazné a že nezaujme? Ses spletl nebo sis zapálil nějaký nekvalitní zboží? ) To auto je velmi výrazný a i po deseti letech od uvedení na trh STÁLE VYPADÁ, JAKO AUTO a ne, jako ty ohavný poněmčelý popelnice na kolech. Máš snad pocit, že titul Evropské auto roku 1996 (sice BRAVO/BRAVA, ale MAREA je téměř identické auto) je nic? Chlape, prober se Proč myslíš, že jsou jako ojetiny velice žádané? Hezky to vypadá, moc to nestojí a bombově to jezdí. Pokud koupíš nějakou zanedbanou a olítanou "jebku", budou problémy. Ale to je riziko všech ojetin.

Mimochodem 90% bazarových aut má stočený tachometr - klidně o 100 tis. km. A nikoho z prodávajících to nepálí...

Diskutující chlapíci: někomu vrže v "mařeně" palubka? Tak nebuďte líný a přitáhněte si šroubky - za těch x let na našich silnicích se holt povolej, no. A jak bylo napsáno na Alfa Romeo webu: "...jde o požitek z jízdy. Kdo má správný cit a je požitkář, toho nějaké vrzající plasty a blbnoucí elektrika ani trochu nerozhází. Pocit z jízdy to bohatě vynahradí." Totéž platí pro FIAT. Beztak vše, co se na FIATech "sere" má nápis Made in GERMANY, BOSCH a podobně. Skoro bych řekl, že je to průmyslová sabotáž
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.07.2007 08:32, Výběr auta
Potřebuji koupit rodiné auto pro 5.členou rodinu do 170000,dávám důraz na spolehlivost a přijatelné provozní náklady,rozhoduji se mezi alfou sportwagon,hondou accord,opel vectra B,opel astra G,mazda 626,citroen C5,ford focus,peugeot 406 nebo vw passat B5,nebo mám přemíšlet ještě o jiném,je mi celkem jedno jestli benzín nebo nafta,ale s naftou nemám zkušenosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 22:29, RE: Výběr auta
Bedrich napsal:
Potřebuji koupit rodiné auto pro 5.členou rodinu do 170000,dávám důraz na spolehlivost a přijatelné provozní náklady,rozhoduji se mezi alfou sportwagon,hondou accord,opel vectra B,opel astra G,mazda 626,citroen C5,ford focus,peugeot 406 nebo vw passat B5,nebo mám přemíšlet ještě o jiném,je mi celkem jedno jestli benzín nebo nafta,ale s naftou nemám zkušenosti.
PřemÍšlet bys měl o pravopYse.... vemeno...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.