0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Bravo 1,4 T-Jet: odhalujeme zdroj hluku

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 11:24, gumy+plecháče
"Správný" výběr pneumatik na velkých plecháčích dokáže z auta vyrobit tank... Dunivý hukot při vyšších rychlostech. Zejména levnější gumy, zimní gumy, širší pneu plus plecháče patnáctky a víc.... to je pak hukot. Jinak zrovna ta 1.4T je tichý a kultivovaný motor..., tam to nebude. Fakt ty gumy... a plecháče, které půspbí jako ozvučnice... Sám mám tu zkušenost se zimními Matadory.... Po deseti tisích km začaly tak hučet, že jsem si nejdřív myslel, že odešly všechny čtyři ložiska... Pak jsem přezul na letní na liťácích a ticho...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 12:03, RE: gumy+plecháče
gablenz napsal:
"Správný" výběr pneumatik na velkých plecháčích dokáže z auta vyrobit tank... Dunivý hukot při vyšších rychlostech. Zejména levnější gumy, zimní gumy, širší pneu plus plecháče patnáctky a víc.... to je pak hukot. Jinak zrovna ta 1.4T je tichý a kultivovaný motor..., tam to nebude. Fakt ty gumy... a plecháče, které půspbí jako ozvučnice... Sám mám tu zkušenost se zimními Matadory.... Po deseti tisích km začaly tak hučet, že jsem si nejdřív myslel, že odešly všechny čtyři ložiska... Pak jsem přezu...
Taky tipuju gumy, některý ani nemusí být moc sjetý a začnou hučet jako prase. Známej jednou koupil na tranzita nějaké nové levné zimní, ale po pár tisících km musely pryč, v autě se nedalo při delší cestě vydržet jak hučely a osádka se bouřila. Měl jsem na focusu continentaly a po cca 30tis. už byly taky hodně hlučné i když vzorek ještě byl min. nějaké 3-4mm, teď mám micheliny a ty jsou zatím po 20tis. krásně tichý, tak snad ještě vydrží
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 13:05,
Ahoj, mě po 50 000 km u Octávky začalo hučet ložisko kola, tudíž vzhledem ke značce a dnes všeobecně méně kvalitní výrobě komponentů je možný předpoklad, že po 15 000 kilomerech odešlo ložisko do věčných lovišť... Jezdit se s tím dá, zadřít by se to nemělo, nic méně doporučuji výměnu. Mějte se! Honza.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 14:05, Sice nedostatečný popis,
ale buď jsou to gumy nebo ložiska. Obojí se dá lehko odhalit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 22:12, RE: gumy+plecháče
ivan2 napsal:
Taky tipuju gumy, některý ani nemusí být moc sjetý a začnou hučet jako prase. Známej jednou koupil na tranzita nějaké nové levné zimní, ale po pár tisících km musely pryč, v autě se nedalo při delší cestě vydržet jak hučely a osádka se bouřila. Měl jsem na focusu continentaly a po cca 30tis. už byly taky hodně hlučné i když vzorek ještě byl min. nějaké 3-4mm, teď mám micheliny a ty jsou zatím po 20tis. krásně tichý, tak snad ještě vydrží
Já mám dobrou zkušenost s Dunlopy Fast Response...tiché jak sviňa... Ale vydrží 20 000... A ty hlučné matadory jedu už čtvrtou zimu a mají 50 procent vzorku... Vždycky je něco za něco...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.09.2011 22:15, RE:
kotlarjan napsal:
Ahoj, mě po 50 000 km u Octávky začalo hučet ložisko kola, tudíž vzhledem ke značce a dnes všeobecně méně kvalitní výrobě komponentů je možný předpoklad, že po 15 000 kilomerech odešlo ložisko do věčných lovišť... Jezdit se s tím dá, zadřít by se to nemělo, nic méně doporučuji výměnu. Mějte se! Honza.
Ale může se to zadřít... Už se mi to taky stalo. Člověk jede a najednou chř chř chř chř... Vytáhl jsem to ložisko a bylo zdevastované na šrot.Ty válečky se všechny vyrvaly ven, uvnitř nezůstal ani jeden, domek ložiska byl na šrot...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.09.2011 15:45, gumy dobrá zkušenost
gablenz napsal:
Já mám dobrou zkušenost s Dunlopy Fast Response...tiché jak sviňa... Ale vydrží 20 000... A ty hlučné matadory jedu už čtvrtou zimu a mají 50 procent vzorku... Vždycky je něco za něco...
Pár značek jsem už vystřídal a rozhodně pozitivní zkušenosti (s přilnavostí, ne-hlukem, chováním na mokru a trvanlivostí) mám 1) Continental conti sport - drahé, ale geniální, 2) Uniroyal Rain sport - nejen na mokru opravdu skvělé. Třeba Micheliny (ty běžné) vydrží strašně dlouho, ale na suchu nic moc a na mokru katastrofa, zvlášť když má auto trochu víc n.m.
Ze zimních mám vyzkoušené, že hodně hlučí Goodyeary Ultra gripy, ale jinak jsem byl s nima spokojený. Teď mám zimáky Toyo a budu je chtít zase. V zimně najezdím stejně jako v létě takže dobré zimáky dokážu ocenit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.09.2011 17:34, RE: gumy dobrá zkušenost
Paul napsal:
Pár značek jsem už vystřídal a rozhodně pozitivní zkušenosti (s přilnavostí, ne-hlukem, chováním na mokru a trvanlivostí) mám 1) Continental conti sport - drahé, ale geniální, 2) Uniroyal Rain sport - nejen na mokru opravdu skvělé. Třeba Micheliny (ty běžné) vydrží strašně dlouho, ale na suchu nic moc a na mokru katastrofa, zvlášť když má auto trochu víc n.m.
Ze zimních mám vyzkoušené, že hodně hlučí Goodyeary Ultra gripy, ale jinak jsem byl s nima spokojený. Teď mám zimáky Toyo a budu je chtít...
Hm to je zajímavé, mám taky tyhle zimáče - Goodyeary Ultra Grip 7 a řekl bych opak. Že za tu cenu slušný vlastnosti a hezky tiché. Jezdil jsem s nima dost i dálnice, celkem už maj cca 45tis. km a nehučí, alespoň v porovnání s těma letníma contin., co musely pryč.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.