0
zpět
 

diskuze k tématu: Felicia vs Octavia

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
Lou
počet příspěvků5
datum registrace25.01.2017
Středa 25.01.2017 00:54, Felicia vs Octavia
Dobrý den, vybírám první auto a chtěl bych poprosit o radu. Dlouho jsem přemýšlel nad koupí Felicie 1.3 50kw, ale pak jsem dostal šanci od známého koupit Octavii 1.6 55kw rv. 99 s najetými 240tkm. Za auto chce 35k + cca 10k by bylo potřeba na počáteční servis. Felicii jsem chtěl koupit do cca 15k + 8k na počáteční servis. Vzhledem k dalším výdajům jako jsou povinné ručení, přepis atd., nevím, zdali by se mi koupě Felicie vyplatila. Známý kupoval mě nabízenou Octavii jako novou v roce 99 a vím, že auto je na tom po technické stránce dobře. Výbava je palubní pc, všechna okna v elektrice, el. zrcátka, výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče a central. Jsem laik a proto nevím, zda se mi vyplatí spíše koupit Felicii s veškerými investicemi cca 30k, nebo Octavii s cca 50k. Započítávám do investic počáteční servis, koupi auta, přepis, povinné ručení, atd. Předem všem děkuji za pomoc a trpělivost.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Středa 25.01.2017 02:33, vyplati
Jak vyplatí? Auto je rozmar a nikdy se ti nevyplatí. Jestli máš 50 tisíc, kup si octavii, jestli máš jen 30, kup si felicii.

Pokud ti jde o co nejnižší náklady na km, pak felicie (neměníš rozvody, nižší spotřeba, levnější pneu, levnější pojistka, ... )

18 let stará octavia "po technické stránce dobře za 35 tisíc" s nutností investice 10 tisíc mi jako super koupě nepřipadá (pokud to není opravdu výjimečně zachovalý kus).
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 25.01.2017 09:22, RE: Felicia vs Octavia
Lou napsal:
Dobrý den, vybírám první auto a chtěl bych poprosit o radu. Dlouho jsem přemýšlel nad koupí Felicie 1.3 50kw, ale pak jsem dostal šanci od známého koupit Octavii 1.6 55kw rv. 99 s najetými 240tkm. Za auto chce 35k + cca 10k by bylo potřeba na počáteční servis. Felicii jsem chtěl koupit do cca 15k + 8k na počáteční servis. Vzhledem k dalším výdajům jako jsou povinné ručení, přepis atd., nevím, zdali by se mi koupě Felicie vyplatila. Známý kupoval mě nabízenou Octavii jako novou v roce 99 a vím, že auto je na tom po technické stránce dobře. Výbava je palubní pc, všechna okna v elektrice, el. zrcátka, výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče a central. Jsem laik a proto nevím, zda se mi vyplatí spíše koupit Felicii s veškerými investicemi cca 30k, nebo Octavii s cca 50k. Započítávám do investic počáteční servis, koupi auta, přepis, povinné ručení, atd. Předem všem děkuji za pomoc a trpělivost.


Dobrý den, Felicie rezne tak moc, že její koupě opravdu nedává smysl, zvláště nyní, kdy STK je mnohem mnohem přísnější.
Přitom se nabízí velmi příjemný Peugeot 206 a nebo poslední ročník Renaultu Megane I. Tyto auta mají pozink karosérii a seženete je také ve vaší cenové relaci a to často s velmi dobrou výbavou, tj. minimálně 2xairbag, ABS, klimatizace, el. ovládání oken a zrcátek, vyhř. zrcátek, centrál atd...
Pokud ale nechcete riskovat kupovat neznámou ojetinu, tak bych silně doporučoval tu Octávii. Má perfektní antikorozní ochranu, díly jsou jsou také nadstadardně odolné a auto může ještě pár let dobře posloužit...

reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 25.01.2017 10:06, ....
Felicii nebrat, co se týká Oktávky tak pokud víš v jakém je stavu při nutné investici 10 tisíc a řečech, že díly stojí pár stovek asi dost tristním Takže bych vzal nějakého pěkného francouze
reagovat
Lou
počet příspěvků5
datum registrace25.01.2017
Středa 25.01.2017 10:07, Dobrý den, Děkuji
Děkuji za odpovědi. Špatně jsem definoval dotaz, je mi jasné, že auto se nevyplatí, spíš jestli má cenu kupovat Felicii a dávat za to 30k oproti té Octavii. Je mi nějak jedno, jestli dám za provozní náklady ročně cca 20k nebo 30k. Spiš jak je to s kvalitou, spolehlivostí atd. Těch 10k myslím spíš na věci typu brzdy, filtry, olej atd., ne, že by to auto bylo nepojízdné.

Děkuji za příspěvek. Se zahraničními značkami nemám moc zkušenosti, jen s Opelem a ne moc dobré. Jak je to u Renaultu se spolehlivostí a na co trpí? Trochu se bojím toho, abych nekoupil auto za 30k z bazaru a nedojel jsem s nim domu. Samozřejmě vím, že za 30k nekoupím auto v perfektním stavu a naprosto bezůdržbové, jde mi o to, aby mě "nesežralo" i s botama. Předem děkuji za odpověď.
reagovat
Lou
počet příspěvků5
datum registrace25.01.2017
Středa 25.01.2017 10:15, Dobrý den, těch
těch 10k je spíš na filtry, olej, brzdy atd., není to nějak nutná výměna, ale spíš taková jistota pro mě. Vím, že dily nejsou nejlevnější, škrtící klapka 4500, rozvody 8000... S autem mám už něco najeto, kdyžto s cizími značkami nemám moc zkušeností. Jak je to se zastoupením servisů a spolehlivostí? Jediné co jsem se dočetl je, že francouzi nereznou. Předem děkuji za odpověď.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 25.01.2017 13:26, RE: Dobrý den, těch
Lou napsal:
těch 10k je spíš na filtry, olej, brzdy atd., není to nějak nutná výměna, ale spíš taková jistota pro mě. Vím, že dily nejsou nejlevnější, škrtící klapka 4500, rozvody 8000... S autem mám už něco najeto, kdyžto s cizími značkami nemám moc zkušeností. Jak je to se zastoupením servisů a spolehlivostí? Jediné co jsem se dočetl je, že francouzi nereznou. Předem děkuji za odpověď.


Spolehlivost bude záležet na konkrétním kuse, ale žádný problém bych tam nehledal. Co se týká např. rozvodů tak podle motoru budou možná i levnější než na tu Oktávii a zbytek bude nejspíš taky +- stejná částka.
Nevím proč se bojíš, že by jsi nedojel ani domů. Moje první auto stálo 20 tisíc a ujelo 10 tisíc km bez jediné závady domů to máš asi blíž Takže stačí jenom pořádně vybrat nejlépe něco, čeho se někdo zbavuje, protože chce něco většího/bezpečnějšího a ne z důvodu, že je to vrak
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 25.01.2017 13:58, RE: Dobrý den, Děkuji
Lou napsal:
Děkuji za odpovědi. Špatně jsem definoval dotaz, je mi jasné, že auto se nevyplatí, spíš jestli má cenu kupovat Felicii a dávat za to 30k oproti té Octavii. Je mi nějak jedno, jestli dám za provozní náklady ročně cca 20k nebo 30k. Spiš jak je to s kvalitou, spolehlivostí atd. Těch 10k myslím spíš na věci typu brzdy, filtry, olej atd., ne, že by to auto bylo nepojízdné. Děkuji za příspěvek. Se zahraničními značkami nemám moc zkušenosti, jen s Opelem a ne moc dobré. Jak je to u Renaultu se spolehlivostí a na co trpí? Trochu se bojím toho, abych nekoupil auto za 30k z bazaru a nedojel jsem s nim domu. Samozřejmě vím, že za 30k nekoupím auto v perfektním stavu a naprosto bezůdržbové, jde mi o to, aby mě "nesežralo" i s botama. Předem děkuji za odpověď.


Ahoj, uvedu svůj příklad. V roce 2014 jsem potřeboval druhé auto, koupil jsem z Itálie dovezený Peugeot 206 1.1 44kw - asi nejspolehlivější motor od PSA. Hned jsem nechal udělat rozvody(2500kč), vodní pumpu(600), vyměnil výfuk(1700), olej, všechny filtry. Auto jsem dva roky používal bez problémů na ježděni do práce 2x40km. Auto bez koroze, tichoučké, porucha jen termostat za 250kč.
Nyní prodáno za 36000kč. Slouží dál bez poruch.
Můj kamarád má podobné zkušenosti s R.Megane I, motor 1.6 ben. Opravoval jen mechaniku okna zadních dveří. Megane je větší a pohodlnější a má asi nejlepší antikorozní ochranu ve své době a kategorii. Díly můžeš používat druhovýrobu - i tam najdeš kvalitní výrobky.
Výhoda oproti Octávii je ve výbavě, pro mě je třeba důležité mít ABS, airbagy a klimatizaci
Felicie - tam se bojím nejen koroze ale hlavně bezpečnosti, crash testy budou docela pod limity
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Čtvrtek 26.01.2017 12:38, Feldu jsem měl..
Felicii tu jak zmiňuješ jsem měl, dokonce by tu byla na tipcars i někde recenze...

FELICIE:
Když Feldu, tak minimálně tu faceliftovanou, která měla tu bezpečnost přeci lépe vyladěnou. Není to teda ale žádná hitparáda, co se týče té bezpečnosti.
Dále bych si už nekoupil auto bez posilovače řízení. Ve velkých rychlostech je Ti to jedno, ale ve městě při parkování to sakra poznáš, co je to posilovna.
Vůbec výbava je ve Feldě dost sprosté slovo a najít fakt kousek dá dost práce.

Spotřeba bude oproti Oktávě nižší, servis bude levnější (rozvody měníš až když chrastí) a dílů je všude milion. A gumy budou taky levnější, nicméně ty uzounké 13tky jdou snadno do smyku a Felda je silně nedotáčivá. To poznáš na sněhu
U Feldy bych se rozhodně bál koroze, takže jedině fakt auto, které bylo tím ošetřené a počítat s tím, že to budeš zase řešit...

OCTAVIE:
V Tvém případě vybavenější chápu, což na svou dobu byla i ta koroze není tak tragická (pohlídat si okolí víčka u nádrže). Ta bude mít i hydraulický posilovač, takže řízení bude snazší. Oproti Feldě a Fabce mi přišla ale celkově prostorově užší, hodně stísněná. Zase na druhou stranu máš tu větší kufr....

Provozní náklady budou vyšší, celkově gumy a pojistka dost zamává. Spotřeba na měsot bude vyšší (min. 9 litrů !!), dálky se tak nějak vyrovnají. Hlavně hned vyměnit rozvody a bacha na úniky oleje, není nic příjemného každých tisíc km dolívat flašku oleje a takových Oktávek jsem už viděl

Co se týče této dvojice, osobně bych radši hledal vybavenější a hezčí Felicii, při troše štěstí i v plynu !!

FABIA:
Když máš rozpočet na Octavii, spíše bych řešil a pohledal Fabku. Dá se sehnat i 1.4 MPI za 40 tisíc, samozřejmě udělat tomu základní servis. Motor je tam podobný jak ve Feldě, takže odpadá starost za rozvody.
Spotřeba je plus minus stejná, hlavně KOMFORT oproti Feldě je někde jinde, tišší a pohodlnější sedačky. Výbava bude už také horší, i když našel jsem kousky i s klimou. Airbag řidiče dostaneš vždy a bezpečnost je úplně proti Feldě někde jinde. Oproti zase Octavii mi přijde větší v interieru

Negativem Fabie je elektronika, pořešit určitě hlavní kabelový svazek, který dělá neplechu a nechat zkontrolovat podvozek, to byla slabina prvních Fabii.



reagovat
Lou
počet příspěvků5
datum registrace25.01.2017
Pondělí 30.01.2017 16:49, Dobrý den, děkuji
za Vaše přispěvky. Z toho, co jsem si přečetl, nevychází Škoda nejlíp. Nemáte popřípadě jiné alternativy do těch cca 35k? Byl bych moc vděčný, kdyby jste se o těch alternativách trošku rozepsali, jaký motor vybrat, na co si dát pozor atd. Mám 192 cm, takže malé auta nepřicházejí v úvahu, nejlepší by bylo velikostně něco od té Felicie po Octavii. Předem děkuji za Vaši pomoc, opravdu jsem nyní dosti na vážkách.
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Pondělí 30.01.2017 21:22, Auto za 35 tisíc
Kupuješ auto za 35 tisíc a ojeté minimálně tak 16 let, takže žádné nebude vycházet nejlépe. Tady bude rozhodovat technický stav a taky ceny náhradních dílů.

Za ty peníze zrovna Felicie vychází nejlépe, protože opravy jsou v řádech STOKORUN, nejdražší nová věc co jsem kupoval, byla tuším spojková sada asi za 1.500 Kč, i výfuk stojí okolo tisíce...

Jen to chce najít HEZKÝ kousek, který nebude napaden korozí. Hledat a dát si načas, nevzít první kousek z Bazoše za cenu dvou STK:
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 30.01.2017 23:50, Octavie
Pokud máte tu octavii po prvním majiteli s ověřeným servisem, tak bych ji být vámi vzal. Je nesmysl hledat nějakou vránu někde po bazarech a v Německu, když máte u známého auto, které funguje. Rozdíl Felicie x Octavie je propastný v podstatě ve všem. Felicii bych nebral, to je dnes totální nouzovka pro traktoristy. Radí vám tu Francouze, ale pokud se v tom moc nevyznáte a nevíte, na co máte koukat, vždy proděláte.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 31.01.2017 06:43, Octavia
S tou octavií bych souhlasil, sice s těmi motory 1.6 po 200 tis. km začínají být problémy ale stále je to lepší volba než felicie která hnila už ve výloze prodejny.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 31.01.2017 11:14, RE: Octavie
brin napsal:
Rozdíl Felicie x Octavie je propastný v podstatě ve všem. Felicii bych nebral, to je dnes totální nouzovka pro traktoristy.


I po Praze jezdí pěkné feliny po faceliftu a jdou sehnat bez koroze. Rozdíl v žádném případě není propastný, zaprvé felicie pořád vyjde na koupi i provoz levněji a za druhé mít v kešeni 35, tak olítaná první octavie 1.6 se starým interiérem a krátkou pětkou není absolutně vůbec nic, za co bych chtěl připlácet.

reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 31.01.2017 12:13, RE: Octavia
Humusus napsal:
S tou octavií bych souhlasil, sice s těmi motory 1.6 po 200 tis. km začínají být problémy ale stále je to lepší volba než felicie která hnila už ve výloze prodejny.


Felicie šly tak na dračku, že se do výloh prodejen ani nedostaly.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.