0
zpět
 

diskuze k tématu: Elektrická okna – kde si dát pozor na prsty?

kategorie zařazení tématu:
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 20.08.2015 14:15, Tlak
Chybí mi tu jedna podstatná informace a to jaký tlak je schopno vyvinout elektrické zavírání oken (I to bez pojistek). Vždyť to není hydraulický lis, tak tam snad nedávají šílené elektromotory.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 20.08.2015 17:19, RE: Tlak
brin napsal:
Chybí mi tu jedna podstatná informace a to jaký tlak je schopno vyvinout elektrické zavírání oken (I to bez pojistek). Vždyť to není hydraulický lis, tak tam snad nedávají šílené elektromotory.


Sice tam nejsou šíleně silné elektromotory, ale síla motoru se násobí kladkami.
Mě by spíše zajímal vlastní test - v jedné větě je uvedeno, že okna s automatickým dojezdem mají pojistku a v další je zase tvrzení, že pojistky vzadu chybí. Podle mého názoru je tento článek směs polopravd a chybného překladu. Co jsem kdy měl auta s el. okny s automatickým dojezdem, tak vždy měla pojistky na všech oknech - bez toho nedostane auto homologaci a pochybuji, že byla změkčena příslušná norma.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 21.08.2015 08:44, re:
Dobrý den. Průzkum a tabulky od ÚAMK ukazují, že pojistka proti přivření dnes rozhodně není standardní výbavou, obzvlášť potom pro cestujících na zadních sedadlech. Informace přímo z testu jsou dostupné zde: http://www.uamk.cz/item/3809-okna-jsou-sekáčkem-na-prsty?.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.