0
zpět
 

diskuze k tématu: Dynavix Tera: Lišák na cesty

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.09.2011 08:54, trochu pozdě
v době, kdy spousta lidí používá mobil jako navigaci se mi jeví samotný přístroj navigace jako zbytečný. Proč platit 4000kč jen za navigaci, když jsou mobily za 2500kč s navigací? Navigaci v mobilu používám cca 1,5 roku a nemůžu si ji vynachválit. Používám telefon Finského výrobce a jeho mapy a navigování jsou bez výhrad, snad 2x za celou dobu zazmatkovala. Aktualizace map trvá asi 2 minuty. Navíc mi přijde 100x pohodlnější si mobil nastavit a nechat se vést a po cestě ho hodím do kapsy. Žádné sundávání držáku na sklě a schovávání navigace...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.09.2011 00:08, RE: trochu pozdě
Tomi napsal:
v době, kdy spousta lidí používá mobil jako navigaci se mi jeví samotný přístroj navigace jako zbytečný. Proč platit 4000kč jen za navigaci, když jsou mobily za 2500kč s navigací? Navigaci v mobilu používám cca 1,5 roku a nemůžu si ji vynachválit. Používám telefon Finského výrobce a jeho mapy a navigování jsou bez výhrad, snad 2x za celou dobu zazmatkovala. Aktualizace map trvá asi 2 minuty. Navíc mi přijde 100x pohodlnější si mobil nastavit a nechat se vést a po cestě ho hodím do kapsy. Žádné s...
Kupoval jsem před loni po Vánocích Tomtom Start za cca 2400 kč (povánoční sleva Globus 27%) s mapami střední Evropa včetně Itálie, Chrovatska, Německa, Rakouska, atd.<br>
Nově mám i telefon s Androidem (4x dražší než ten Tomtom) a Google Maps navigací a trochu jsem ty navigace nedávno porovnával.<br>
No nejradši pořád jezdím s navigací Tomtom, kterou nechávám v autě v přihrádce a držák ze skla nesundávám i když je to hned.<br>
Tomtom má v okolí, které znám vychytanější trasy. Zatímco google maps (stějně jako www.mapy.cz v prohlížeči) typicky volí nevýhodnou trasu po odvěsnách trojúhelníku, tak Tomtom volí trasy po přeponách (v mém okolí 2 případy). Tomtom mi v navigování přijde, že volí praktickou trasu a ne trasu teoreticky ideální.<br>
Fakt ale je, že bych asi dnes spíš koupil Nokii s držákem na sklo za 3500 s mapami zadarmo než Tomtom za 2500, pokud bych s Tomtomem zkušennost neměl.<br>
Kolega s Nokií jel do Itálie a to letovisko kam jel Nokia neměla vůbec v mapě a musel zadat vesnici 10 km velde. Google maps zase najdou vše i když se cíl zadá s překlepy. No vše má své pro a proti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.09.2011 12:08, RE: trochu pozdě
Petr S napsal:
Kupoval jsem před loni po Vánocích Tomtom Start za cca 2400 kč (povánoční sleva Globus 27%) s mapami střední Evropa včetně Itálie, Chrovatska, Německa, Rakouska, atd.<br>
Nově mám i telefon s Androidem (4x dražší než ten Tomtom) a Google Maps navigací a trochu jsem ty navigace nedávno porovnával.<br>
No nejradši pořád jezdím s navigací Tomtom, kterou nechávám v autě v přihrádce a držák ze skla nesundávám i když je to hned.<br>
Tomtom má v okolí, které znám vychytanější trasy. Zatímco google maps...
A není náhodou navigace v cizině zpoplatněná? Když přijedu hranice, zapne se mi internet v zahraničí a to stojí další peníze...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.09.2011 13:24, RE: trochu pozdě
Petr S napsal:
Kupoval jsem před loni po Vánocích Tomtom Start za cca 2400 kč (povánoční sleva Globus 27%) s mapami střední Evropa včetně Itálie, Chrovatska, Německa, Rakouska, atd.<br>
Nově mám i telefon s Androidem (4x dražší než ten Tomtom) a Google Maps navigací a trochu jsem ty navigace nedávno porovnával.<br>
No nejradši pořád jezdím s navigací Tomtom, kterou nechávám v autě v přihrádce a držák ze skla nesundávám i když je to hned.<br>
Tomtom má v okolí, které znám vychytanější trasy. Zatímco google maps...
to,že Nokia nenašla cílovou destinaci se dá přisoudit i neaktualizované mapě . Určitě je to o kompromisech ,ale ten nejlepší argument je,že je to celé zdarma včetně aktualizací. Nevím jak je to dnes,ale dřív jsem měl Navigon 7.řady a tam mě aktualizace stála celkem dost peněz, už ani nevím kolik,ale přes 1000kč. Jak je to dnes nevím. A zpoplatněné to v cizině není, mám internet v mobilu pořád offline a mapy mě vedou na základě nahraných podkladů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.09.2011 17:52, RE: trochu pozdě
Michal napsal:
A není náhodou navigace v cizině zpoplatněná? Když přijedu hranice, zapne se mi internet v zahraničí a to stojí další peníze...
Při plánování trasy potřebuje připojení. Celou trasu si předem načte a pak už připojení údajně nepotřebuje. U pump a McD jinak bývá free wifi. Taky se dá předem načíst až 10 oblastí o velikosti 16x16km. Např. celé Tenerife se dá načíst do 4 takových čtverců. Ale ideální to samozřejmě není. Tady v Evropě jsou operátoři bohužel dost nenažraní co se týče dat roamingu a tím to celé zabíjí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.09.2011 17:57, RE: trochu pozdě
Tomi napsal:
to,že Nokia nenašla cílovou destinaci se dá přisoudit i neaktualizované mapě . Určitě je to o kompromisech ,ale ten nejlepší argument je,že je to celé zdarma včetně aktualizací. Nevím jak je to dnes,ale dřív jsem měl Navigon 7.řady a tam mě aktualizace stála celkem dost peněz, už ani nevím kolik,ale přes 1000kč. Jak je to dnes nevím. A zpoplatněné to v cizině není, mám internet v mobilu pořád offline a mapy mě vedou na základě nahraných podkladů.
Ten kolega měl novou Nokii a před cestou samozřejmě aktualizoval, jsme se o tom bavili. Ale to je jedno. Jinak souhlas že ta nabídka je super. Za 3500 slušný mobil a zároveň s navigací s aktualizacemi. Za Tomtoma jsem loni na podzim platil cca 850 za 4 updaty. Ale mám jen střední a vých. Evropu a třeba na Tenerife to nepoužiju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.09.2011 00:00, RE: trochu pozdě
Michal napsal:
A není náhodou navigace v cizině zpoplatněná? Když přijedu hranice, zapne se mi internet v zahraničí a to stojí další peníze...
Shodou okolností jsem právě před cestou na dovolenou zjistil, že s roamingem Vodafone Passport budu platit za data v Evropě stejně jako v ČR, tzn. 177kč měsíčně za 150 MB. Tolik mi většinou na měsíc stačí. Takže v tomhle případě je jedno jestli data používám doma nebo jinde v EU. Samozřejmě připojení nemám jen kvůli navigaci, ale hlavně na dovolených k hledání informací o okolí kde právě jsem. Restaurace, koupaliště, obchody atd. Každopádně mě to mile překvapilo, stejné ceny v zahraničí jako v ČR, to jsem opravdu nečekal.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.