0
zpět
 

diskuze k tématu: Důsledky cenové války: Němci jezdí do Česka pro ojetiny

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 07:48, Dokola
A zase stejná písnička o tom, že se v kdesi mohou ceny zvedat. Možná, ale moc tomu nevěřím. Nicméně jsem tuhle zjišťoval, kolik bych za stejný vůz, co mám dnes vydal peněz a překvapilo mě, že zatímco na našich serverech spolehlivě pod 100 tisíc (ovšem nevím stav, protože jedno auto je tam 2 roky a nikdo ho nechce), tak na německých byla 4 tisíce EUR nejlevnější nabídka a hned další byla za 5500 EUR. Za 10-ti leté Mondeo mi to přišlo dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 08:46, RE: Dokola
David V napsal:
A zase stejná písnička o tom, že se v kdesi mohou ceny zvedat. Možná, ale moc tomu nevěřím. Nicméně jsem tuhle zjišťoval, kolik bych za stejný vůz, co mám dnes vydal peněz a překvapilo mě, že zatímco na našich serverech spolehlivě pod 100 tisíc (ovšem nevím stav, protože jedno auto je tam 2 roky a nikdo ho nechce), tak na německých byla 4 tisíce EUR nejlevnější nabídka a hned další byla za 5500 EUR. Za 10-ti leté Mondeo mi to přišlo dost.
Dost to je to je fakt, ale v D ve většině případů i u toho 10-ti letého Mondea se dá říct, že víš co kupuješ. Němec není línej a lakomej i s tak "starým" autem jet do autorizáku ( o jejich porovnání s českými bylo napsáno dost) a nechat tam za opravu potažmo údržbu nějaké to ojro navíc. Toto se u nás málokdy dá říci o stejném voze v případě stáří 5 let. Skončí záruka a bum beru hasák a kladivo a už to ladím, nebo jedu k Frantovi do horní dolní ten má i golu a něco vo tom ví.
Jasně je to s troškou nadsázky, ale tak nějak to je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 09:55, RE: Dokola
Renda28 napsal:
Dost to je to je fakt, ale v D ve většině případů i u toho 10-ti letého Mondea se dá říct, že víš co kupuješ. Němec není línej a lakomej i s tak "starým" autem jet do autorizáku ( o jejich porovnání s českými bylo napsáno dost) a nechat tam za opravu potažmo údržbu nějaké to ojro navíc. Toto se u nás málokdy dá říci o stejném voze v případě stáří 5 let. Skončí záruka a bum beru hasák a kladivo a už to ladím, nebo jedu k Frantovi do horní dolní ten má i golu a něco vo tom ví.
Jasně je to s troš...
Jenže u nás to je tak i "zásluhou" těch samotných originál servisů. Zatímco fiata jsem i jako sedmiletého vozil bez problému do autorizovaného servisu, tak u forda jsem už po 10 měsících a vyzkoušení 2 origo servisů věděl, že po garančce ve 2 letech už tam to auto nikdy neuvidí a raději jej dám mechanikovi, kterému důvěřuji. Na podzim mi tak udělal prohlídku ve 3 letech, věnoval tomu autu lepší péči, udělalo se toho víc a stálo mě to i tak o 2 000 méně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 11:36, RE: Dokola
Giorgio napsal:
Jenže u nás to je tak i "zásluhou" těch samotných originál servisů. Zatímco fiata jsem i jako sedmiletého vozil bez problému do autorizovaného servisu, tak u forda jsem už po 10 měsících a vyzkoušení 2 origo servisů věděl, že po garančce ve 2 letech už tam to auto nikdy neuvidí a raději jej dám mechanikovi, kterému důvěřuji. Na podzim mi tak udělal prohlídku ve 3 letech, věnoval tomu autu lepší péči, udělalo se toho víc a stálo mě to i tak o 2 000 méně.
Souhlasím. Je to celkem smutný stav. De facto žádný oprávář už nefunguje jsou to všechno jen povětšinou měniči vadných komponentů které jim nahlásí PC. A i to samotné měnění vázne bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 11:45, RE: Dokola
Renda28 napsal:
Dost to je to je fakt, ale v D ve většině případů i u toho 10-ti letého Mondea se dá říct, že víš co kupuješ. Němec není línej a lakomej i s tak "starým" autem jet do autorizáku ( o jejich porovnání s českými bylo napsáno dost) a nechat tam za opravu potažmo údržbu nějaké to ojro navíc. Toto se u nás málokdy dá říci o stejném voze v případě stáří 5 let. Skončí záruka a bum beru hasák a kladivo a už to ladím, nebo jedu k Frantovi do horní dolní ten má i golu a něco vo tom ví.
Jasně je to s troš...
Já bych zase kvalitu aut v Německu v bazarech nepřeceňoval.Několikrát jsem tam nakládal,jako dopravce pro jeden autobazar v Praze a sám bych si tam těžko vybíral.Jsou tam pěkná auta,ale ta cena je prostě nesmysl.Většinou se tam nakupuje u Turků a tam se mi málokteré auto líbilo a to jsem tam byl naposledy před třemi roky.Můj názor je ten,že za daný peníz se u nás nechalo již tenkrát vybrat lepší auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 12:07, RE: Dokola
Fanda napsal:
Já bych zase kvalitu aut v Německu v bazarech nepřeceňoval.Několikrát jsem tam nakládal,jako dopravce pro jeden autobazar v Praze a sám bych si tam těžko vybíral.Jsou tam pěkná auta,ale ta cena je prostě nesmysl.Většinou se tam nakupuje u Turků a tam se mi málokteré auto líbilo a to jsem tam byl naposledy před třemi roky.Můj názor je ten,že za daný peníz se u nás nechalo již tenkrát vybrat lepší auto.
Kupovat v Nemecku od Turka je sebevrazda, jednou jsem vyzkousel a stacilo. To uz je lepsi koupit auta v Ackachm

V Nemecku je vyhoda v tom, ze je daleko vetsi vyber nez u nas, tudiz mate realnou sanci sehnat presne to co chcete. Zkuzte si v CR sehnat pekny Accord 2,4 benzin... Ono treba i mnohem obycejnejsi Mondeo 2,0 benzin se u nas ve slusnem stavu shani pomerne tezko.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 12:24,
Děkuji redakci za přetištění příspěvku z Idnes, který je zjevně produktem PR oddělení největšího, nejlepšího a ještě nevím jakého autobazaru v ČR (který loni opět prodal rekordní množství aut...)....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 18:05, Pořád stejná písnička
Antonín Kunst napsal:
Kupovat v Nemecku od Turka je sebevrazda, jednou jsem vyzkousel a stacilo. To uz je lepsi koupit auta v Ackachm

V Nemecku je vyhoda v tom, ze je daleko vetsi vyber nez u nas, tudiz mate realnou sanci sehnat presne to co chcete. Zkuzte si v CR sehnat pekny Accord 2,4 benzin... Ono treba i mnohem obycejnejsi Mondeo 2,0 benzin se u nas ve slusnem stavu shani pomerne tezko.
Je to smutné počtení, protože se člověk nedozvěděl nic nového. Zkrátka pokud chci opravdu slušnou ojetinu tak si za ni musím zaplatit o nějaké to Euro navíc a to platí jak u nás tak dvojnásob venku. Vždycky se musím smát když někdo jede přes půl Evropy na jedno auto jen kvůli tomu, že stojí o 1-2tisíce EUR méně než je průměrná cena a pak je povětšinou od tureckého obchodníka zklamaný stavem auta které v popisu na netu vypadalo jak voňavka. To stejné blbé todiž může najít i v ČR kousek od domova a za srovantelný peníz. Vézt si auto z venku má význam pouze u modelů kde je malé zastoupení u nás (viz. třeba 2.4 Accord, FR-V, OPC verze Opel ap.) a v Německu se dá vybrat, nikoliv koupit výrazně levněji. Měl jsem možnost strávit 2 hodiny na aukci ojetin v Berlíně a ta sebranka (tmavší pleť, ověšeni zlatem a na sobě značkové tepláky) co tam kupovala vesměs zabavené leasingy ve stavu "skoro vrak" byla úplně stejná jako většina majitelů menších CZ autobazarů. Poslední dvě auta v rodině jsem kupoval u dealera v CZ jako 4 leté protiúčty, s historií, pravidelným servisem a rád jsem dal o 15tKč víc než kdybych to kupoval od puberťáka v autoesa která ani neví kde se tam leje benzin.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.03.2011 18:45, RE: Pořád stejná písnička
*autofans* napsal:
Je to smutné počtení, protože se člověk nedozvěděl nic nového. Zkrátka pokud chci opravdu slušnou ojetinu tak si za ni musím zaplatit o nějaké to Euro navíc a to platí jak u nás tak dvojnásob venku. Vždycky se musím smát když někdo jede přes půl Evropy na jedno auto jen kvůli tomu, že stojí o 1-2tisíce EUR méně než je průměrná cena a pak je povětšinou od tureckého obchodníka zklamaný stavem auta které v popisu na netu vypadalo jak voňavka. To stejné blbé todiž může najít i v ČR kousek od domova ...
Tak tak. V jednom autobazaru mi hoch předváděl Mazdu 6 stylem, že ji studenou (na jaře) hned rozjel na 3jku na 140 km/h, otáčkoměr šel přes 5-6 tisíc. Myslel že na mě udělá dojem. No taky udělal, pěkně jsem mu poděkoval za předvedení a šel jinam
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.