0
zpět
 

diskuze k tématu: Drahá ropa zvyšuje zájem o auta s nízkou spotřebou

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.01.2007 09:08, ceny ropy
Inak momentálne ceny ropy klesajú...( je celkom brutál, že v lete stál na slovensku liter 95ky cca 43 Sk a dnes stojí cca 35 Sk. Je jasné, že to tak nebude navždy, ale momentálne je to príjemné. Asi si kúpim do zásoby a budem ho skladovať na zahrade :)) )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.01.2007 10:18, Špatný směr s hybridním pohonem
Mne se hlavně nelíbí, že hybridní automobil je přece jen stále závislý na ropě (benzínu) a to taky ne náhodou (šejkové by neměli na domy typu 26+4). Když si totiž vezmeme dlouhodobý průměr ceny ropy (stále se zvyšuje), tak i když za 10 let budu jezdit s hybridem, zaplatím za palivo stejně, ne-li více jako dneska. Chce to dle mne úplně alternativní palivo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.01.2007 12:02, RE: Špatný směr s hybridním pohonem
Honzin napsal:
Mne se hlavně nelíbí, že hybridní automobil je přece jen stále závislý na ropě (benzínu) a to taky ne náhodou (šejkové by neměli na domy typu 26+4). Když si totiž vezmeme dlouhodobý průměr ceny ropy (stále se zvyšuje), tak i když za 10 let budu jezdit s hybridem, zaplatím za palivo stejně, ne-li více jako dneska. Chce to dle mne úplně alternativní palivo.
Ono existujú teórie, že takýto alternatívny sytém pohonu už na svete je, len kompetentní (ktorí sa "málo" nabalujú na rope a sú napojení na politikov) ho z pochopitelných (sobeckých) dôvodov utajujú. Ide predsa o obrovské peniaze. Nebudem sám, kto prizná, že takýmto teóriám verím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 09:54, RE: Špatný směr s hybridním pohonem
A.K.Alex napsal:
Ono existujú teórie, že takýto alternatívny sytém pohonu už na svete je, len kompetentní (ktorí sa "málo" nabalujú na rope a sú napojení na politikov) ho z pochopitelných (sobeckých) dôvodov utajujú. Ide predsa o obrovské peniaze. Nebudem sám, kto prizná, že takýmto teóriám verím.
Souhlas,ona totiž ropa byla,je a stále ještě dlouho bude dost výnosný artikl.A když někdo vydělává miliardy na ropě tak dát někomu pár desítek milionů aby "byl ticho" a nezveřejňoval.Možná někde někomu v trezoru leží typ motoru,který by celý svět obrátil vzhůru nohama.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 20:52, RE: Špatný směr s hybridním pohonem
Passat napsal:
Souhlas,ona totiž ropa byla,je a stále ještě dlouho bude dost výnosný artikl.A když někdo vydělává miliardy na ropě tak dát někomu pár desítek milionů aby "byl ticho" a nezveřejňoval.Možná někde někomu v trezoru leží typ motoru,který by celý svět obrátil vzhůru nohama.
Já jsem to vyřešil ,už 3 rok jezdím se svým starým mercedesem na rostlinné oleje a když je cena nafty únosná,tak dostane i ropu.Musím ale konstatovat,že na olej míň kouří a míň žere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 21:14, RE: Špatný směr s hybridním pohonem
jirka napsal:
Já jsem to vyřešil ,už 3 rok jezdím se svým starým mercedesem na rostlinné oleje a když je cena nafty únosná,tak dostane i ropu.Musím ale konstatovat,že na olej míň kouří a míň žere.
A ta vůně smažených řízků.... Každopádně do vývoje, technologií a výroby spalovacích motorů jsou nainvestovány takový prachy, že kdyby to najednou kleklo, a začalo se vyrábět něco radikálně alternativního, spousta lidí by zabrečela. A že zrovna oni mají vliv na to, co bude a co ne, netřeba připomínat. Sami pod sebou větev nepodřežou...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.