0
zpět
 

diskuze k tématu: Dovoz ze zámoří: Některá americká auta zlevnila o miliony

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.04.2007 07:28, ???
Nějak jsem nepochopil, k čem slouží celý článke. Těšíl jsem se na něco o autě, nebo více o té slěvě z nadpisu, a pak jen zjistím, že nějaký Brněnský podnikatel se živý dovozem z USA a že díky levnému dolaru jsou auta levnější, jak překvapivé, že? Jinak když cena dolaru v roce 2000 má takový vliv na cenu auta, když teď šla cena za dolar na polovinu, jak to, že benzin stojí velmi podobně? Přeci pokud byl dolar 40 a teď je 20 tak proč to nemá zásadní vliv i na benzin? Naopak, když USA válčila v Iráků a dolar šel dolu kvůli ekonomice, tak cena benzinu šla rapidně nahoru, takže to nějak nechápu, jak to, že auta zlevňují a benzín zdražuje?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.04.2007 09:16, RE: ???
mufik.martin napsal:
Nějak jsem nepochopil, k čem slouží celý článke. Těšíl jsem se na něco o autě, nebo více o té slěvě z nadpisu, a pak jen zjistím, že nějaký Brněnský podnikatel se živý dovozem z USA a že díky levnému dolaru jsou auta levnější, jak překvapivé, že? Jinak když cena dolaru v roce 2000 má takový vliv na cenu auta, když teď šla cena za dolar na polovinu, jak to, že benzin stojí velmi podobně? Přeci pokud byl dolar 40 a teď je 20 tak proč to nemá zásadní vliv i na benzin? Naopak, když USA válčila v Irá...
Cena ropy (a tedy i cena benzinu) je celkem nezávislá na stavu ekonomiky USA, cena je dána obchodováním na světových burzách a případnými globálními zprávami (stav zásob, těžba, havárie, apod.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.04.2007 09:22, RE: ???
mufik.martin napsal:
Nějak jsem nepochopil, k čem slouží celý článke. Těšíl jsem se na něco o autě, nebo více o té slěvě z nadpisu, a pak jen zjistím, že nějaký Brněnský podnikatel se živý dovozem z USA a že díky levnému dolaru jsou auta levnější, jak překvapivé, že? Jinak když cena dolaru v roce 2000 má takový vliv na cenu auta, když teď šla cena za dolar na polovinu, jak to, že benzin stojí velmi podobně? Přeci pokud byl dolar 40 a teď je 20 tak proč to nemá zásadní vliv i na benzin? Naopak, když USA válčila v Irá...
Milý Martine, cena PHM není dána jen cenou ropy, současná spotřební daň např na BA 95 je 11,84 Kč na litr. Když z celkové ceny benzinu na pumpě (cca 30 Kč) odečteš DPH (cca -4,8 Kč), zmíněnou spotř. daň, marži pumpaře, náklady na výrobu a distribuci, potom zjistíš, že samotná cena ropy a tím pádem i kurz dolaru nehraje zas tak velkou roli. Prostě když je dolar za půlku, neznamená to, že se tak stane i s PHM. čau. P.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 30.04.2007 09:47, RE: ???
Pepe napsal:
Milý Martine, cena PHM není dána jen cenou ropy, současná spotřební daň např na BA 95 je 11,84 Kč na litr. Když z celkové ceny benzinu na pumpě (cca 30 Kč) odečteš DPH (cca -4,8 Kč), zmíněnou spotř. daň, marži pumpaře, náklady na výrobu a distribuci, potom zjistíš, že samotná cena ropy a tím pádem i kurz dolaru nehraje zas tak velkou roli. Prostě když je dolar za půlku, neznamená to, že se tak stane i s PHM. čau. P.
Děkuji za vysvětlení, máte pravdu, že když se odečtou z benzinu všechny částky jako daň, provize atd, tak ani nemlže mít velký vliv cena ropy jako taková
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.05.2007 11:41, RE: ???
mufik.martin napsal:
Děkuji za vysvětlení, máte pravdu, že když se odečtou z benzinu všechny částky jako daň, provize atd, tak ani nemlže mít velký vliv cena ropy jako taková
..navíc cena barelu je teď někde kolem 70$ za barel a před lety se pohybovala kolem třiceti..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.05.2007 13:11, RE: ???
mufik.martin napsal:
Nějak jsem nepochopil, k čem slouží celý článke. Těšíl jsem se na něco o autě, nebo více o té slěvě z nadpisu, a pak jen zjistím, že nějaký Brněnský podnikatel se živý dovozem z USA a že díky levnému dolaru jsou auta levnější, jak překvapivé, že? Jinak když cena dolaru v roce 2000 má takový vliv na cenu auta, když teď šla cena za dolar na polovinu, jak to, že benzin stojí velmi podobně? Přeci pokud byl dolar 40 a teď je 20 tak proč to nemá zásadní vliv i na benzin? Naopak, když USA válčila v Irá...
Cenz aut jsou v USA opravdu zajímavé. Stačí kouknout na wheelstv.net. Je tam 200 recencí aut včetně cen (v USD). Mercedes ML350 za $39,750 , BMW 325i za $30,900 , Audi A3 2.0 turbo $25,340 nebo Yaris 1,5 za $11,825.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.