0
zpět

diskuze k tématu: dotaz čtenáře: Jaký kabriolet do 130 000,-?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
danet - redakce TipCars
počet příspěvků408
datum registrace16.11.2012
Pondělí 18.04.2016 12:51, dotaz čtenáře: Jaký kabriolet do 130 000,-?
Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu při koupi automobilu. Rád bych si pro léto pořídil 4 místný kabriolet do 130 000.-Kč. Na zadních sedačkách budou občas sedět děti 12 let. Jde mi převážně o spolehlivost. Můžete mi něco doporučit. Děkuji Klíma
reagovat
Corlis
počet příspěvků127
datum registrace14.03.2007
Pondělí 18.04.2016 13:36, re:
já bych asi si připlatil nějakou tu kačku navíc a šel bych, kdybych chtěl kabrio, do VW EOS. Bývalá kamarádka ho měla, tuším dvoulitr benzín, a neměla s tím nic zásadního. Ale je to těžké auto a tuším si stěžovala na spotřebu ve městě, že to leze přes deset litrů. A dávala za něj tehdy třičtvtě mega určitě.
Chce se to projet v tom a posoudit.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků698
datum registrace09.05.2007
Pondělí 18.04.2016 19:16, RE: re:
Corlis napsal:
já bych asi si připlatil nějakou tu kačku navíc a šel bych, kdybych chtěl kabrio, do VW EOS. Bývalá kamarádka ho měla, tuším dvoulitr benzín, a neměla s tím nic zásadního. Ale je to těžké auto a tuším si stěžovala na spotřebu ve městě, že to leze přes deset litrů. A dávala za něj tehdy třičtvtě mega určitě. Chce se to projet v tom a posoudit.

Já bych teda za EOS nepřiplácel, ani bych ho nechtěl. Nudné, fádní auto s průměrnou technikou a ničím výjimečným (v pozitivním slova smyslu). Finanční limit postačuje na zachovalou E36 od fandy (E46 je za ty peníze risk, podobně Mini, které na těchto penězích začíná), což je zajímavé auto s větším sexappealem i fun faktorem a při dobré péči jeho cena v budoucnu poroste. Nezavrhoval bych ani Saab 9-3 nebo Volvo C70 (a pokud už přišetřit, tak právě na jeho novější verzi). Ale kabriolet má mít plátěnou střechu, pevná je snad kromě té novější C70 vždy na úkor designu. Nemluvě o tom, že pokud je auto garážované a na sezonní užití, jsou s plátěnou střechou menší starosti (jednodušší oprava/výměna). Všecko jsou to auta za desetinu hodnoty a je k tomu tak nutné přistupovat.

Samozřejmě je otázka, co od auta čekáte. Za dané peníze se dá s bohatou rezervou koupit C3 Pluriel, což v dvoubarevném provedení má taky něco do sebe.
reagovat
auticky
počet příspěvků10
datum registrace15.09.2011
Úterý 19.04.2016 12:17, kabriolet
Dobrý den, já mám Saab 9-3 (první generace, de facto jde o facelift Saab 900) z roku 1999. Je celkem prostorný, také máme děti, jakžtakž se vejdeme. Stále se dá udržovat, chronickým problémem je u více opotřebovaných kusů netěsnost hydraulických válců pohonu střechy. Je jich tam celkem 5 (4 velké + 1 menší), jsou defacto nerozebíratelné a obtížně se repasují -((. Ostatní identické s běžnou 9-3, výkonné motory, mizerná ruční brzda atd. -)) Jen se obávám, že budete dost těžko shánět zachovalý kus, to spíš ve Švýcarsku se ještě nějaké dají najít. Možná bych zkusil hledat zachovalý Mercedes Benz CLK kabriolet (od r 2001 dál), na slušnou Audi A4 cabrio Váš rozpočet ještě nestačí.
reagovat
Reno
počet příspěvků1345
datum registrace30.03.2010
Úterý 19.04.2016 22:23, Na zadních sedačkách kabrioletu
dost znatelně fouká. Děti bych tam moc nevozil, případně "nababušené" do zimních čepic a šál.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.