zpět

diskuze k tématu: docasna STK a nehoda

kategorie zařazení tématu: poradna
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Středa 16.11.2016 13:15, docasna STK a nehoda
Dobry den,

mam dotaz ohledne STK. STK jjsem mel platnou do 31.10.2016 a na kontrole jsem byl pred timto terminem (tusim +-20.10.). Auto STK neproslo kvuli male zavade, kdy neblikal na pravem zrcatku blinkr. Dostal jsem tedy nalepku STK na jeden mesic, do 30.11.2016. Na opakovanou technickou jsem jeste nestihl zajet, jelikoz jsem 15.11. jsem mel dopravni nehodu, ve ktere jsem poskozeny.

Zajimalo by me, jak se k tomu stavi pojistovny/zakon apod.. Mohl jsem v odpobi 1.11 - 30.11. 2016 s autem jezdit a pouzivat ho kdyz jsem mel "docasnou" technickou? Nebude to pro me nejakym zpusobem pritezujici okolnost pri reseni s pojistovnou?

dekuji
reagovat
Martin72
počet příspěvků81
datum registrace30.09.2016
Středa 16.11.2016 13:44, technická
Ve velkém technickém průkazu máš napsaný přesný datum do kdy ti platila technická. Platnost dočasné technické je 30 dnů od vydání.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků654
datum registrace09.05.2007
Středa 16.11.2016 15:58, RE: technická
Martin72 napsal:
Ve velkém technickém průkazu máš napsaný přesný datum do kdy ti platila technická. Platnost dočasné technické je 30 dnů od vydání.

Přesně tak, STK neplatí po celý měsíc na nálepce, ale do konkrétního data dle předchozí kontroly. Je důležité si pohlídat, že v den nehody auto mělo STK platnou, protože auto bez platné STK je nezpůsobilé k provozu a nesmí tudíž v provozu na silnici být (ani kdyby jelo přímo na STK). Jinak ta zkrácená platnost přitěžující nebude.
reagovat
rohYpnol
počet příspěvků41
datum registrace22.09.2008
Sobota 19.11.2016 13:48, RE: docasna STK a nehoda
tomN napsal:
Dobry den,mam dotaz ohledne STK. STK jjsem mel platnou do 31.10.2016 a na kontrole jsem byl pred timto terminem (tusim +-20.10.). Auto STK neproslo kvuli male zavade, kdy neblikal na pravem zrcatku blinkr. Dostal jsem tedy nalepku STK na jeden mesic, do 30.11.2016. Na opakovanou technickou jsem jeste nestihl zajet, jelikoz jsem 15.11. jsem mel dopravni nehodu, ve ktere jsem poskozeny.Zajimalo by me, jak se k tomu stavi pojistovny/zakon apod.. Mohl jsem v odpobi 1.11 - 30.11. 2016 s autem jezdit a pouzivat ho kdyz jsem mel "docasnou" technickou? Nebude to pro me nejakym zpusobem pritezujici okolnost pri reseni s pojistovnou?dekuji

Uvádíte, že jste dostal dočasnou STK do 30.11.2016. Což mi přijde divné, platnost by měla být 30 dní od vystavení, takže jestliže jste byl 20.10., platnost by měla být do 20.11.. Pokud jste však měl nehodu před tímto datem, a příčinou nehody nebyla právě ta vytýkaná závada, nevidím v tom žádný zádrhel.

Naopak mě zaráží, že Vás na STK nenechal žárovku vyměnit nebo ji případně nevyměnili sami za nějaký poplatek. V autě sada náhradních žárovek být musí, tudíž tuto závadu bylo možno odstranit přímo na místě. Přístup STK mi přijde pochybný. Asi chtěli další kšeft a vytřískat z Vás další prachy za dodatečnou STK.

reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Neděle 20.11.2016 17:55, RE: docasna STK a nehoda
rohYpnol napsal:
tomN napsal:
Dobry den,mam dotaz ohledne STK. STK jjsem mel platnou do 31.10.2016 a na kontrole jsem byl pred timto terminem (tusim +-20.10.). Auto STK neproslo kvuli male zavade, kdy neblikal na pravem zrcatku blinkr. Dostal jsem tedy nalepku STK na jeden mesic, do 30.11.2016. Na opakovanou technickou jsem jeste nestihl zajet, jelikoz jsem 15.11. jsem mel dopravni nehodu, ve ktere jsem poskozeny.Zajimalo by me, jak se k tomu stavi pojistovny/zakon apod.. Mohl jsem v odpobi 1.11 - 30.11. 2016 s autem jezdit a pouzivat ho kdyz jsem mel "docasnou" technickou? Nebude to pro me nejakym zpusobem pritezujici okolnost pri reseni s pojistovnou?dekuji
Uvádíte, že jste dostal dočasnou STK do 30.11.2016. Což mi přijde divné, platnost by měla být 30 dní od vystavení, takže jestliže jste byl 20.10., platnost by měla být do 20.11.. Pokud jste však měl nehodu před tímto datem, a příčinou nehody nebyla právě ta vytýkaná závada, nevidím v tom žádný zádrhel.Naopak mě zaráží, že Vás na STK nenechal žárovku vyměnit nebo ji případně nevyměnili sami za nějaký poplatek. V autě sada náhradních žárovek být musí, tudíž tuto závadu bylo možno odstranit přímo na místě. Přístup STK mi přijde pochybný. Asi chtěli další kšeft a vytřískat z Vás další prachy za dodatečnou STK.

No ono není tak jednoduché vyměnit žárovku třeba jen na hlavnim světlometu. U předposledního modelu passatu musí dolů nárazník. A málo kdo na STK bude vědět jak vyměnit něco v zrcátku..a navíc těžko na to bude čas i kdyby ji měl sebou. Proto je technická dočasná na odstranění závady. A jak se píše výše, pokud závada nebyla tím co způsobilo nehodu, pojištovna nemá co by krátila nebo neplnila.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků928
datum registrace09.10.2008
Neděle 20.11.2016 20:50, RE: docasna STK a nehoda
rohYpnol napsal:
tomN napsal:
Uvádíte, že jste dostal dočasnou STK do 30.11.2016. Což mi přijde divné, platnost by měla být 30 dní od vystavení, takže jestliže jste byl 20.10., platnost by měla být do 20.11.. Pokud jste však měl nehodu před tímto datem, a příčinou nehody nebyla právě ta vytýkaná závada, nevidím v tom žádný zádrhel.Naopak mě zaráží, že Vás na STK nenechal žárovku vyměnit nebo ji případně nevyměnili sami za nějaký poplatek. V autě sada náhradních žárovek být musí, tudíž tuto závadu bylo možno odstranit přímo na místě. Přístup STK mi přijde pochybný. Asi chtěli další kšeft a vytřískat z Vás další prachy za dodatečnou STK.

Nic divného na přístupu STK nevidím - všechna světla máš mít v pořádku pořád a pokud si je nezkontroluješ ani před STK, tvoje hloupost. Zvlášť nefunkční blinkr se okamžitě projeví rychlejším blikáním, je tedy snadné na to přijít. Jediné co jsem se setkal, že na STK případně opraví/doladí je seřízení sklonu světlometů (vyměnit žárovku v zrcátku asi není práce na 1-2 minuty), za cokoli jiného vyhazov a opakovaná STK.
reagovat
brin
počet příspěvků725
datum registrace28.03.2011
Pondělí 21.11.2016 07:46, Výměna žárovky
Na normální STK vás samozřejmě případnou nesvítící žárovku vyměnit nechají a nemají s tím žádný problém. Nejde o zdržení, protože technik stejně musí jít vše sepsat vedle, takže než to sepíše, tak vše vyměním.
reagovat
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Úterý 22.11.2016 12:03, zarovka
pardon, stk byla opravdu na 30 dni, ma chyba... nehoda se stala nastesti pred timto datem a zavada, kvuli ktere to na STK neproslo nehodu nezapricinila.

problem s tou zarovkou byl ten, ze slo o Octavii II a v zrcatkach jsou nejake LED zarovky, ktere si nevymenim, nehlede na to, ze zrcatko dostalo zasah, takze bylo lehce napraskle (ostra hrana). Na miste to vyresit neslo
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.