0
zpět
 

diskuze k tématu: Daewoo Lanos 1.5i HB

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 09:01,
Dobrý den, autu jste dal samé jedničky ale už by jste si to nikdy nekoupil! Tomu nějak nerozumím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 09:02, Jo, jo, auto pro nenáročné
Kdo skutečně od auta neočekává "nevšední zážitky" bude mu stačit Lanos. Byl jsem majitelem Nubiry asi jen 1,5 roku a v podstatě se shoduji s autorem. Jen doplním, že je potřeba dát si pozor na brzdy, posilovač řízení a vůbec celý podvozek, protože při sportovní jízdě vám po páru tisíc km odejde do kytek (ale fakt totálně). K poznámce o letním autíčku: je to pravda, v zimě budete mít neustále zamlžená okna, zrcátka (přestože jsem měl vyhřívání...), nefunkční stěrače a věčně zamrzající centrál a víko kufru. Velmi příznivé ceny ND potvrzuji. Pro náročné řidiče to skutečně není, ale do roboty do nějakých 20km tam a zpět denně se to dá. Ale na delší štreky i kvůli sedačkám a celkovému jízdnímu (ne)komfortu uvažujte o něčem jiném.
Karel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 09:13, No
Když jsem začínal číst tento článek, ptal jsem se sám sebe, jestli já těm korejcům trochu nekřivdím. I četl jsem dále. No a zjistil jsem, že nekřivdím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 19:28, taky mám Lanose
Zdravím,
už asi 5 let využíváme v rodině Daewoo Lanos, rok výroby 98 s motorem 1.6 16V ve výbavě SX, tedy 2 ABG, klima, centrál na DO, el.okna a zrcátka...
Musím zaklepat na dřevo, ale auto jezdí bez poruch a to se o něj nijak zvlášť nestaráme- pouze výměna brzd, výfuku, oleje, pneu...
Motor pěkně táhne,na zadních sedadlech je mnohem více místa než třeba v O1 a klima se vl éťě taky hodí
Myslím, že má auto skvělý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou- když jsme auto kupovali, bylo na stejné cenové úrovni jako FELICIE a myslím,že to nebyla zase tak špatná koupě.
Rozhodně ale nejsem nějaký fanda korejců, osobně bych do něj asi nešel, ale tenkrát byla trochu jiná doba- tahle výbava za ty peníze byl prostě luxus.
Přeji všem hodně kilometrů bez poruch a to v jakémkoliv autě.
Michal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 19:35, RE: No
edmund napsal:
Když jsem začínal číst tento článek, ptal jsem se sám sebe, jestli já těm korejcům trochu nekřivdím. I četl jsem dále. No a zjistil jsem, že nekřivdím.
No jo edmund...nasadni do toho tvojho šesťkového golfa a odfahruj do reichu..siegh
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 20:34, Nechápu.
Nechápu proč jsi dělal v jednom roce dvakrát dutiny. Má to nějaký význam? Já je dělal na každém autě jednou a myslím že to stačí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 20:35, RE: No
gld napsal:
No jo edmund...nasadni do toho tvojho šesťkového golfa a odfahruj do reichu..siegh
Málo muzika za málo peněz, kdo s tím jel, ví asi o čem mluvím. Fakt je, že svou službu si splní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 21:29, RE: No
edmund napsal:
Když jsem začínal číst tento článek, ptal jsem se sám sebe, jestli já těm korejcům trochu nekřivdím. I četl jsem dále. No a zjistil jsem, že nekřivdím.
Neni Korejec jako Korejec .. ted uz vsem slapou na paty. Ale tohle je jeste stara skola, bohuzel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 21:40, edmund
Ale dospěl jsem k názoru, že jsem úplný totální antiautař.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.10.2007 21:52, Dutiny
anonym napsal:
Nechápu proč jsi dělal v jednom roce dvakrát dutiny. Má to nějaký význam? Já je dělal na každém autě jednou a myslím že to stačí.
Mohli byste sem někdo napsat jestli má význam dělat dutiny u aut vyrobených třeba po roce 2000 nebo je to zbytečnost???? Michal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.10.2007 20:30, RE: Dutiny
anonym napsal:
Mohli byste sem někdo napsat jestli má význam dělat dutiny u aut vyrobených třeba po roce 2000 nebo je to zbytečnost???? Michal
Zbytečnost to určitě není. Autu to jen prospěje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 18:37, RE: edmund
anonym napsal:
Ale dospěl jsem k názoru, že jsem úplný totální antiautař.
ne neni jses dobrej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.11.2007 11:14, Daewoo 1,5 HB
Mohu také říci pár zkušeností přesně s tímto modelem, který měl navíc mech. klimatizaci. Při denodenním ježdění po třech letech, ročně cca 15.000 km. Slabé topení (i v mírné zimě prakticky pořád na doraz teplota a na 2-3 ventilátor, v létě nedostatečný výkon klimatizace. Při zapnuté klimě motor výrazně zeslábne-nelze bezpečně předjíždět. V otáčkách nad 3000/min. nárůst hluku v kabině, při rychlosti nad 100 km/hod. značný hluk od podvozku (totální absence zvukové izovalce). Velmi slabý podvozek= nestabilní,nevyzpytatelný, v zimě až nebezpečný. Výhoda: pouze nízká cena, nic víc. Využití tak leda na dojíždění na chatu. Auto přesně ve 100.000 km prodáno. Za 1/2 roku ho nový majitel postavil do bazaru. Důvody neznám. Daewo (chevrolet) si již nikdy nekoupím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.11.2007 22:44, RE: Daewoo 1,5 HB
anonym napsal:
Mohu také říci pár zkušeností přesně s tímto modelem, který měl navíc mech. klimatizaci. Při denodenním ježdění po třech letech, ročně cca 15.000 km. Slabé topení (i v mírné zimě prakticky pořád na doraz teplota a na 2-3 ventilátor, v létě nedostatečný výkon klimatizace. Při zapnuté klimě motor výrazně zeslábne-nelze bezpečně předjíždět. V otáčkách nad 3000/min. nárůst hluku v kabině, při rychlosti nad 100 km/hod. značný hluk od podvozku (totální absence zvukové izovalce). Velmi slabý podvoz...
No taky mám zkušenost. 1.5 r.v.98 základní výbava (tj. prakticky holé auto:)), kupováno jako nové. Za cenu ještě holejší fábie auto o třídu lepší. I v nižší střední třídě nadstandartní vnítřní prostor, dobrý motor (výkon, pružnost, jen spotřeba mohla být nižší). S topením problémy nebyly. Pohodlné (ovšem při delších cestách a 140km/h+ po nekvalitní dálnici se snižuje pohodlí pro řidiče vinou špatného podvozku - předjíždění resp. přejíždění z pruhu do pruhu tam kde jsou nerovnosti jako vyjeté koleje apod je nepříjemné a unaví, upozorňuji že mám na mysli zkutečně vyrubané úseky, ty normálně česky vyráglované "dálnice" jsou v poho ).
Souhlasím s tím, že lanos je citlivý na nekvalitní benzín. Jednoznačně největší slabina je podle mě podvozek, jestli ho autor recenze ještě "potunil" tak jak naznačil musí to být děs:(. Na druhou stranu auto bylo čitelné (bez posilovače), takže člověka jen štvalo, že motor má rozhodně navíc než podvozek dovolí.
Za 8 let provozu nebyly žádné problémy, zpětně musím (s podivem) říct, že šlo o dobrou koupi (cena/uživ.hodnota ve srovnání např s tehdy přibližně stejně drahou felicií). Pokud vím ostatní modely od Daewoo/chevrol byly a asi stále jsou už spíš problémové (typicky Nubira, kalos) Chevy navíc hodně zdražil, takže bych do něj nešel ani náhodou.


reagovat
MARTIN Š
počet příspěvků1
datum registrace09.11.2014
Neděle 09.11.2014 22:20, Daewoo Lanos 1.5 63kw
Mám Daewoo Lanos r.v.2003 kupoval jsem ho ojeté mělo najeto 32000km teď mám najeto 99000km.Je pravda že autu dost dopřávam jezdím jen na 100 oktanovej benzín abych neměl zbytečně problémy po natankovani nějakého špatného benzínu a dodržuji doporučení výrobce a měním olej poctivě po 10000km a auto se mi odvděčuje naprostou spolehlivostí jedinej problém byla praskla zadní pravá pružina.Je pravda co tu píší že se dost mlží skla a málo topí což jsem vyřešil v zimě zakriti 3/4 chladiče a chce to používat jen kvalitní pneu protože podvozek na mokrém povrchu i když mám nové tlumiče je až nebezpečnej jak je lehkej zadek tak doslova v zatáčkách zadek driftuje když jezdím sám.Je to auto pro nenáročného řidiče kdo od auta neočekává nějaké zážitky z jízdy ale jen spolehlivost za málo peněz tak to je dobrá volba je na tom autě dost vydět že to je spotřební zboží předchůdce Daewoo Nexie co jsem měl z roku 1996 bylo tak o 50% lepší a poctivější auto i motoricky 1.5 jen 55kw ale pocitově o dost živější než Lanos 1.5 63kw
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.