0
zpět
 

diskuze k tématu: Co zkontrolovat při koupi ojetiny?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.12.2010 09:30, VIN
To je furt, kde VIN kontrolovat... a co takhle radu, že VIN lze rozklíčovat, takže omladit vozidlo bez výměny VINu a detailních znalostí, co VIN obsahuje jen tak při evidenci nelze. Takže pokud má někdo omlazené vozidlo a nerozklíčoval si VIN, tak naletěl zbytečně. To je jedna z prvních věcí, která mě zajímá, co se dá z VINu vyčíst.
Další kapitolou je servisní knížka a ověření její autentičnosti. O tom není ani zmínka. A na posledním místě je potom technický stav automobilu. Pokud papírově nevyhoví, jdu od toho.
Když jsem před 2-ma lety začal shánět auto, viděl jsem pár exemplářů s následujícími parametry:
1.) Papíry v pořádku, ale na svůj věk žalostný stav (nabízel bazar - zprostředkování)
2.) Žalostný stav papírů a neuspokojivý fyzický stav (nabízel to autorizovaný prodejce!!)
3.) Papíry s nespecifikovanou vadou (nechtěli mi je ukázat), ovšem fyzický stav vypadal velmi slibně. Snažili se mě přesvědčit, že auto na papíry nejezdí (nabízel bazar - zprostředkování)
4.) Vše bylo v pořádku (nabízel soukromník)
Já bych dnes volil opět soukromníka. Podle člověka se dá docela otipovat, co prodává.
Řekl bych, že článek moc lidem nepomůže, je poněkud povrchní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.12.2010 10:10, RE: VIN
David V napsal:
To je furt, kde VIN kontrolovat... a co takhle radu, že VIN lze rozklíčovat, takže omladit vozidlo bez výměny VINu a detailních znalostí, co VIN obsahuje jen tak při evidenci nelze. Takže pokud má někdo omlazené vozidlo a nerozklíčoval si VIN, tak naletěl zbytečně. To je jedna z prvních věcí, která mě zajímá, co se dá z VINu vyčíst.
Další kapitolou je servisní knížka a ověření její autentičnosti. O tom není ani zmínka. A na posledním místě je potom technický stav automobilu. Pokud papírově nevy...
Já se taky přimlouvám za koupi přímo od majitele, sám jsem takto koupil dvě auta. Ale v obou případech jsem s tím člověkem byl v kontaktu víckrát než jednou a v prostředí, kde se ten člověk vyskytuje pravidelně doma nebo v práci. Tím se snižuje riziko, že mi prodá nějakou zradu a už ho nikdy neuvidím. Přímý prodej je lepší z toho důvodu, že se dozvím informace z historie vozu, které by prodejce v bazaru nevěděl, a také proto, že se nebavím se školeným lhářem. Když jsem prohlížel auto v bazaru a prodejce zjistil, že mi toho moc nenakecá, většinou se vytratil a ponechal mě svému osudu.
Samozřejmostí je podpis kupní smlouvy, vhodné vzory se dají najít na internetu. Většinou prodávajícího vyzvu, aby do smlouvy vypsal veškeré vady s tím, že cokoli zjistím jiného než opotřebení, můžu považovat za skrytou vadu a požadovat její odstranění. Pokud se začne cukat, je jasné, že něco není v pořádku. Tímto způsobem pak sice nekoupím auto za nejnižší možnou cenu, ale zase bude v lepším stavu než nějaká navoněná leštěnka v renomovaném bazaru, kde úplně neprůstřelnou smlouvu sestavili drazí právníci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.12.2010 10:32, Milan Jirouš????
Není to ten mladý a škaredý zrzavý "expert" z velečasopisu Svět motorů???????

No, tyhlety dva články, předchozí o zhoršující se kvalitě ojetin v ČR (hahahaha...autor IQ 91,4) a tento jsou prostě intelektuální doping pro každého pravého Bc a Dis s titulem z Plzeňské univerzity s proklatě založeným diplomem někde v nějnižším šuplíku.

Pamatuju si na Jiroušovy hlody z amatérského časopisu SM...dokonce je mám někde vypsané a založené. Kamarád mi to nosil do práce..."přečti si, co zas psali ty prasata z SM!!! Lahůdky! Zde vzorek:

Srovnání Octavia I a Focus I....ale dyť vona ta Octavia taky nejede špatně...ty jeji jízdní vlastnosti nejsou o moc horší než u Focusu...a stejně má větší kufr!!!

Kdysi v slavných dobách, kdy zelená mafie z JungBunzlau kontrolovala všechno možné, tak Škody porážely v testech i auta třeba i s pětiprvkem vzadu a commonrailem vpředu...jóó, ta Fabia to je fakt chytrý auto...pro lidi co přemýšlejí

1.2 HTP byl opravdu moderí pohon (v našem servisu běžně generálka firemních flotil po 100 000 Km....1.2 bez tlaků, řetěz v prdeli...atd)

A vždycky exceloval zrzavý klouček Milan Jirouš

Mílo, díky, že jsi mi zase tak dobře poradil...opravdu jsem nic z toho a žádný čtěnář tipcars něvěděl....díky...zachránil jsi mi peníze před zlým bazaristou....

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.12.2010 11:30, RE: Milan Jirouš????
gablenz napsal:
Není to ten mladý a škaredý zrzavý "expert" z velečasopisu Svět motorů???????

No, tyhlety dva články, předchozí o zhoršující se kvalitě ojetin v ČR (hahahaha...autor IQ 91,4) a tento jsou prostě intelektuální doping pro každého pravého Bc a Dis s titulem z Plzeňské univerzity s proklatě založeným diplomem někde v nějnižším šuplíku.

Pamatuju si na Jiroušovy hlody z amatérského časopisu SM...dokonce je mám někde vypsané a založené. Kamarád mi to nosil do práce..."přečti si, co zas psali t...
Nic ve zlém, ale tenhle výblitek taky nesvědčí o přílišné intelektuální úrovni autora. Jinak nějak nechápu souvislost článku s poznámkou o vysokoškolských titulech, kterou jste si neodpustil na dvou paralelních diskuzích. Asi trochu mindrák, co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.12.2010 09:48, RE: Milan Jirouš????
Schimi napsal:
Nic ve zlém, ale tenhle výblitek taky nesvědčí o přílišné intelektuální úrovni autora. Jinak nějak nechápu souvislost článku s poznámkou o vysokoškolských titulech, kterou jste si neodpustil na dvou paralelních diskuzích. Asi trochu mindrák, co?
Co je to Schimi?

A podle vaší hloupé reakce bych tipoval, že máte právě ten titul pro iqáče Dis nebo Bc, nebo oboje?

Jinak Schimi, já mám ještě klasické vzdělání: gympl, pak tvrdé, veletvrdé přijímačky na VŠ a pak klasický titul...po pěti letech. Ty jeden Schimi...Schimanski.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.12.2010 12:41, RE: Milan Jirouš????
gablenz napsal:
Co je to Schimi?

A podle vaší hloupé reakce bych tipoval, že máte právě ten titul pro iqáče Dis nebo Bc, nebo oboje?

Jinak Schimi, já mám ještě klasické vzdělání: gympl, pak tvrdé, veletvrdé přijímačky na VŠ a pak klasický titul...po pěti letech. Ty jeden Schimi...Schimanski.
Tak tím titulem bych se moc nechlubil. To si akorát každej řekne, že titul má každej de.ent...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.12.2010 13:05, RE: Milan Jirouš????
gablenz napsal:
Co je to Schimi?

A podle vaší hloupé reakce bych tipoval, že máte právě ten titul pro iqáče Dis nebo Bc, nebo oboje?

Jinak Schimi, já mám ještě klasické vzdělání: gympl, pak tvrdé, veletvrdé přijímačky na VŠ a pak klasický titul...po pěti letech. Ty jeden Schimi...Schimanski.
nechte si ty provokace a běžtě masturbovat nad vaším titulem jinam..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.12.2010 14:46, RE: Milan Jirouš????
gablenz napsal:
Co je to Schimi?

A podle vaší hloupé reakce bych tipoval, že máte právě ten titul pro iqáče Dis nebo Bc, nebo oboje?

Jinak Schimi, já mám ještě klasické vzdělání: gympl, pak tvrdé, veletvrdé přijímačky na VŠ a pak klasický titul...po pěti letech. Ty jeden Schimi...Schimanski.
Na VŠ jsem se dost let pohyboval (abych nakonec jeden titul vykopal), proto vím, že souvislost mezi inteligencí a získaným titulem mnohdy není. A neexistuje ve všech případech ani souvislost mezi inteligencí a úspěchem u tvrdých, veletvrdých přijímacích zkoušek. Pa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.12.2010 17:50, RE: Milan Jirouš????
Pepe napsal:
Na VŠ jsem se dost let pohyboval (abych nakonec jeden titul vykopal), proto vím, že souvislost mezi inteligencí a získaným titulem mnohdy není. A neexistuje ve všech případech ani souvislost mezi inteligencí a úspěchem u tvrdých, veletvrdých přijímacích zkoušek. Pa.
Pepíku, pa. Pa pa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.12.2010 22:17, školní časopis
Majitel vám o svém autě řekne mnohem víc (třeba i neverbálně) než lacinná anonymní bazarová kravata. Článek je možná fajn, ale vhodný tak před 10 lety do školního časopisu. Už jen ty skryté identifikátory atd a různá místa. Kdo ví kam šáhnout vždycky neplechu najde. Vždycky je to jen o tom, zda bude napřed prodejce nebo vy. Podle tohoho článku bych auto koupit teda nešel , srry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.02.2011 10:50, Ojeté auto
Dobrý den,
bylo by hezké, kdyby jste mimo urážkové slova nám laikům raděj napsali, na co je teda opravdu dobré při koupi ojetiny dbát. Článek pro nás laiky je napsán srozumitelně, určitě neobsáhl vše, ale to snad nevadí a doplnit to můžou jiní znalí problému.

Chystám se pořizovat ojetinu a jsem laik, jsem žena a jak mnozí pánové rádi vtipkují - ano, reaguji na barvu. Ale i tak bych se ráda vyhnula komplikacím s papíry, technickým stavem apod.
Budu ráda, za jakékoliv podnětné rady.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.