0
zpět
 

diskuze k tématu: Co neopomenout před cestou do zahraničí?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.07.2012 15:15, dálniční známka
Rakouskou dálniční známku z vlastní zkušenosti doporučuji kupovat až v Rakousku. Bez problémů na čerpačkách. Stačí říct - Autobahnvignette, a ušetříte. Kamarád takhle kupoval u nás 10ti denní rakouskou a zaplatil za ni o 50 Kč víc než v A. Tankovat doporučuji v Rakousku mimo dálnice, vyplatí se sjet, tam bývá podle kurzu nafta levnější i o několik Kč / litr. Není třeba se bát malých a levných čerpaček, nikdy jsem neměl problém. A pozor, i pokud platíte kartou a myslíte si, že obelstíte kurzový rozdíl nákup/prodej, tak musíte k danému kurzu připočítat tak 50 halířů. Banky jsou vychcané. Řídí se kurzem ČNB + ta přirážka (může se lišit banka od banky). Jinak je Rakousko stále výborná země pro auto-turistiku. A placené úseky v Alpách, pokud není narváno, stojí za každé zaplacené Euro! Navíc zaparkovat i v centrech menších měst zadarmo není v A. dosud nic neobvyklého (na rozdíl od nás). Policajti měří obvykle ve městech na 50ce, ale tam se obvykle nedá jet o moc víc. Jinak bývá kde to je trochu možné, i přes města a vesnice 70 - 80, to se mi líbí. Také rádi měří na výjezdech z dálničních tunelů, tam je vídávám pravidelně a člověk hned překročí 30 km/h ani neví jak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.07.2012 20:06, RE: dálniční známka
Paul napsal:
Rakouskou dálniční známku z vlastní zkušenosti doporučuji kupovat až v Rakousku. Bez problémů na čerpačkách. Stačí říct - Autobahnvignette, a ušetříte. Kamarád takhle kupoval u nás 10ti denní rakouskou a zaplatil za ni o 50 Kč víc než v A. Tankovat doporučuji v Rakousku mimo dálnice, vyplatí se sjet, tam bývá podle kurzu nafta levnější i o několik Kč / litr. Není třeba se bát malých a levných čerpaček, nikdy jsem neměl problém. A pozor, i pokud platíte kartou a myslíte si, že obelstíte kurzový r...
Jo jo, 70ka v obci, kde je to přehledné a nebo je tam nejvejš benzína s autobazarem, to je tam běžné, narozdíl od nás. Nebo nerozumim tomu, proč italové nebo i němci můžou mít v tunelu na dálnici bez problémů 100-110km/h (a že těch tunelů mají hafo), ale u nás je vždy 80km/h.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.07.2012 13:37, RE: dálniční známka
ivan2 napsal:
Jo jo, 70ka v obci, kde je to přehledné a nebo je tam nejvejš benzína s autobazarem, to je tam běžné, narozdíl od nás. Nebo nerozumim tomu, proč italové nebo i němci můžou mít v tunelu na dálnici bez problémů 100-110km/h (a že těch tunelů mají hafo), ale u nás je vždy 80km/h.
V Rakousku u rychlostí přemýšlí! Logicky a ne je kvuli ceduli a následné buzeraci... Známku je lepší kupovat v rakousku, ale pokud jedete v noci je to horší, dost čerpaček má zavřeno. Cena mimo dálnici je o cca 0,3 Eura nižší než na dálnici. Tankoval jsem minulý týden za 1,35-1,45 E/litr
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.