0
zpět
 

diskuze k tématu: Co možná nevíte o svém automobilu: Osvětlení, od acetylenových lamp po LED diody (3. díl)

kategorie zařazení tématu:
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Čtvrtek 08.01.2015 20:20, LEDky a potkávací
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?
reagovat
Petr S
počet příspěvků1243
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 08.01.2015 21:40, Denní světla
Např. u Aurisu LED denní světla svítí i v noci s potkávacíma. Ale mám pocit, že ty LEDky slouží zároveň jako obrysová.

Podobně ve Versu stejná žárovka ve dne svítí jako denní svícení a v noci jako obrysové světlo. Nicméně v té žárovce jsou 2 vlákna. Jedno je asi použité ve dne a druhé v noci, asi mají různou intenzitu.

Takže pokud denní světlo slouží zároveň jako obrysové, tak asi může svítit i v noci.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 10.01.2015 15:10, RE: LEDky a potkávací
ivan2 napsal:
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?


Takto je to udělané u naprosté většiny aut s denními LED světly instalovanými přímo výrobcem (mondeo, komplet Renault, atd.), předpokládám, že výrobci na to mají homologační výjimku zapsanou v TP. Jinak totiž pro denní světla platí legislativní pravidlo (prováděcí vyhláška), že denní světla mají zhasnout při zapnutí obrysových světel. Mimo to jsou tam rozepsány další podmínky jako minimální vzdálenost od vnějšího obrysu vozidla, od účinné plochy reflektoru, výška nad vozovkou atd.
reagovat
Abík
počet příspěvků93
datum registrace20.01.2009
Čtvrtek 29.01.2015 20:02, RE: LEDky a potkávací
Pavlik napsal:
ivan2 napsal:
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?
Takto je to udělané u naprosté většiny aut s denními LED světly instalovanými přímo výrobcem (mondeo, komplet Renault, atd.), předpokládám, že výrobci na to mají homologační výjimku zapsanou v TP. Jinak totiž pro denní světla platí legislativní pravidlo (prováděcí vyhláška), že denní světla mají zhasnout při zapnutí obrysových světel. Mimo to jsou tam rozepsány další podmínky jako minimální vzdálenost od vnějšího obrysu vozidla, od účinné plochy reflektoru, výška nad vozovkou atd.


To není výjimka. Je to tak přímo dělané, LED světla mají instalovanou dvojí intenzitu svícení, denní a při rozsvícení hlavních světel sníží intenzitu světla a slouží jako obrysové. Někdy i trojí funkci s mlhovkami.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.