0
zpět

diskuze k tématu: co je lepší výběr V70,Mondeo MK3, BMW525

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.12.2012 19:02, co je lepší výběr V70,Mondeo MK3, BMW525
Dobrý den
Nemohu se rozhodnout jaké vozidlo vybrat pro mé účely. Do teď jsem měl mondeo MK1 TD 1993 a najezdil jsem sním celkově 550000 (já 230000) bez jediných problémů ale teť jsem ho naboural a oprava se již nevyplatí.
Ročně najezdím 50000km někdy s nákladem 30% a někdy pouze sám 70% a přemýšlím nad Volvem V70 TDi do roku 2000 (kvůli motoru a kvalitě zpracování),
nebo Mondeo mk3 s nějakým Dieslem a nebo BMW 525 kombi 2,5 TDS. Vzhledem k tomu co se na našich čerpacích stanicích prodává za naftu potřebuji neco co vydrží a nenechá mě nikde stát a bude jezdit za rozumný peníze. Prosím poraď te Děkuji Petr
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Pondělí 14.01.2013 23:48, Re:
Dobrý den, vzhledem k tomu, že vybíráte starší auto, které snese i naši nekvalitní naftu, neuvažoval bych dále o Fordu Mondeo III. Právě špatné dieselové motory (TDCi do roku 2003) tomuto autu velmi pokazily pověst, když se auto kombinací choulostivého vysokotlakého čerpadla common-railu a české nekvalitní nafty projelo na odtahovém voze i několikrát během záruky. Pokud ale Mondeo skutečně chcete, tak volte motor TDDI. Co se týče BMW 525 TDS, zde je motor klasický předkomůrkový diesel s rotačním čerpadlem. Sám o sobě je spolehlivý, vstřikovací čerpadlo je již ale řízeno elektronicky. A právě elektronická "hlava" čerpadla poměrně často odchází (vypálí se) a částka za opravu takto poškozeného čerpadla už může být vzhledem ke stáří vozu nerentabilní. Za sebe tedy doporučím Volvo, u kterého se s motory TDI až na ojedinělé případy neobjevaly vážnější poruchy. Rovněž spotřeba nafty byla nízká a při dobré údržbě dokáže motor sloužit skutečně dlouho.
S pozdravem
Karel Směšný, TipCars.com
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.