0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroen ZX - na co si dát pozor?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla
moucan
počet příspěvků14
datum registrace30.10.2014
Sobota 17.01.2015 19:25, Citroen ZX - na co si dát pozor?
Zdravím vespolek,
během následujících dnů hodlám objet několik kusů Citroenů ZX a snad i vybrat pokud budou vypadat alespoň trochu k světu. Na co se zejména zaměřit u těchto aut?
Nejradši bych Citrouše s motorem 1.9D

Co jsem už vyčetl různě po recenzích tak:
Za 1. si dát pozor na zadní nápravu která bývá slabinou těchto aut
Za 2. zlobící elektronika (toto mi až tak nevadí, to které mam nejvíce v merku má veškeré výbavy minimum)
Za 3. předpokládám že díky těžkému dieselu bude náchylná i přední náprava k většímu opotřebení?

Co ještě bývá největší slabinou? Na co si dát pozor a to zejména u motoru 1.9D? Jedná se mi opravdu o typické závady onoho modelu a motoru, klasickou prohlídku a zaměření se na obecné věci u ojetin jsou samozřejmostí.

Díky!
reagovat
mPuma
počet příspěvků47
datum registrace05.12.2014
Sobota 17.01.2015 20:30, ZX
Mám zkušenost se ZXem s motorem 1.4i. Z elektriky zlobilo akorát centrální zamykání, zajímavé je že jenom v zimě. Se zadní nápravou jsme problémy neměli, auto bylo vyrobené v r. 1996 a když šlo v r. 2012 auto do šrotu, tak zadní náprava byla pořád ok. Byl to break (kombi) a občas jsem se až divil co všechno uvezl. Jediná rez byla v motorovém prostoru kousek od uložení předních tlumičů, dokonce tam vyrezly díry cca 2-3cm, přitom zbytek auta vůbec nereznul. Moc rád na to auto vzpomínám, protože při velmi skromné údržbě dřelo jako mezek.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.