0
zpět
 

diskuze k tématu: Jakého pracanta vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.01.2014 18:07, Jakého pracanta vybrat?
Dobrý den.prosím o radu ohledně výběru auta.Do užšího výběru jsem vybral Ford Tourneo Connect,Volkswagen Caddy,Opel Combo a Citroen Berlingo.Favoritem je zatím Ford Tourneo.Roční nájezd by byl kolem 15.000km.Jakou motorizaci vybrat?Jak to je se spolehlivostí dieselu u Fordu(vstřikovače,čerpadlo,dvojhmota)?a co benzín 1.8 16V?není moc žíznivý?do kolika kg se montuje tažní zařízení na Tourneo?
automobil by byl využíván na přesuny po stavbách a občasnou zátěž(tahání vozíku).
všechno jsou modely kolem roku 2003-2005 a cena do 90.000kč.
předem děkuji za rady
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Pondělí 27.01.2014 11:10, ...
nejlepší, ale nehorázně nejdražší, je caddy.

tourneo...patrně myslíte transit connect. tourneo je označení stupně výbavy.
connect strašně rád hnije a je servisně náročnější než caddy...ale konkrétní motory neznám
reagovat
marcel83
počet příspěvků1
datum registrace16.11.2011
Středa 29.01.2014 21:06, RE: ...
xtrox napsal:
nejlepší, ale nehorázně nejdražší, je caddy. tourneo...patrně myslíte transit connect. tourneo je označení stupně výbavy. connect strašně rád hnije a je servisně náročnější než caddy...ale konkrétní motory neznám


jsem nenapsal,že potřebuji 5-místnou verzi a domnívám se,že se u fordu označuje Tourneo Connect, Transit Connect je 2-místný.faktem je ,že jsou caddy trošku dražší ale asi maj spolehlivější diesely než Ford. je pravda,že je 2.0sdi strašně líný?točí u 130km/h kolem 3.500 tis.ot?je to stejné u tdi 77kW?a co hlučnost?
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Čtvrtek 30.01.2014 11:00, RE: ...
marcel83 napsal:
xtrox napsal:
nejlepší, ale nehorázně nejdražší, je caddy. tourneo...patrně myslíte transit connect. tourneo je označení stupně výbavy. connect strašně rád hnije a je servisně náročnější než caddy...ale konkrétní motory neznám
jsem nenapsal,že potřebuji 5-místnou verzi a domnívám se,že se u fordu označuje Tourneo Connect, Transit Connect je 2-místný.faktem je ,že jsou caddy trošku dražší ale asi maj spolehlivější diesely než Ford. je pravda,že je 2.0sdi strašně líný?točí u 130km/h kolem 3.500 tis.ot?je to stejné u tdi 77kW?a co hlučnost?


moc connecty neznám, ale předpokládám, že stejně jako u klasických transitů je "nákladní" van, se sedačkama kombi a čalouněný interiér s lepší výbavou tourneo

2,0 sdi je líný, ale "nesmrtelný" tahoun. pokud nejezdíte moc po dálnici, nešrtal bych ho z výběru. s těmi otáčkami nevím.
osobně preferuju 1,9 tdi s 55 nebo 77 kw.
u dassy je s 5 sedačkami kombi a s čalouněním, odhlučněním a lepší výbavou life (spousta inzerátů má v popisu life a nejsou to life, jen mají 5 sedadel).
caddy je trochu menší a méně krabicoidní
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 31.01.2014 08:25, RE: ...
marcel83 napsal:
xtrox napsal:
nejlepší, ale nehorázně nejdražší, je caddy. tourneo...patrně myslíte transit connect. tourneo je označení stupně výbavy. connect strašně rád hnije a je servisně náročnější než caddy...ale konkrétní motory neznám
jsem nenapsal,že potřebuji 5-místnou verzi a domnívám se,že se u fordu označuje Tourneo Connect, Transit Connect je 2-místný.faktem je ,že jsou caddy trošku dražší ale asi maj spolehlivější diesely než Ford. je pravda,že je 2.0sdi strašně líný?točí u 130km/h kolem 3.500 tis.ot?je to stejné u tdi 77kW?a co hlučnost?

s 2.0 sdi jsem párkrát jel. do 100 km/h je jakžtakž ok, vyšší rychlost je bída, motor točí hodně,už si nepamatuju kolik. Bída je i akcelerace, na který je cítit každý kilo auta. Když se sim jezdí po okreskách a nikam se nespěchá, tak zapomenete, že mu zapoměli dát turbo. U Caddyho mě příjemně překvapil prostor u řidiče..
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 15:47, re:
Dobrý den. S benzínovým motorem u Fordu Tourneo neuděláte chybu, počítejte ale se spotřebou 8-9 litrů na 100 km. Co se týká dieselů, podmínkou spolehlivého fungování je tankování kvalitního paliva, potom s ním nebývají žádné vážnější problémy. Tažné zařízení se montuje pro maximální váhu brzděného přívěsu 1250 kg.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.