0
zpět
 

diskuze k tématu: Dilema - Berlingo/Courier

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Růžový Miky
počet příspěvků2
datum registrace04.07.2018
Středa 04.07.2018 23:03, Dilema - Berlingo/Courier
Dobrý den,

sice pořád jezdí, snažím se o něj starat, ale 10 roků starý Renault Kangoo nevydrží věčnost. Nyní řeším dilema jak dál. Rozhoduji se mezi Ford Courier v benzinu a Citroen Berlingo, asi v naftě (nic jiného nepřipadá moc do úvahy z důvodu absence šoupacích dveří a ne moc příznivé ceny). Roční nájezd cca 18 tisíc, z toho většina na okreskách, jednou za měsíc na dálnici, minulé dva roky dokonce jen na úseku bez známky. Potřebuji vozit dva dospělé, dvě děti do 5 let a dost různého "harampádí". Rád bych znal názor, zda u těchto aut je něco zásadního proč "NE". Berlingo - je uvnitř větší, prostornější, variabilnější (tři samostatní sedadla, sklápění atd), Courier je sice menší, ale lépe zaparkuji, vyhřívání čelního skla, na kratší cesty (dojiždění na vlak cca 6 km tam i zpět dvakrát, třikrát za týden lepší). Budu rád za případné zkušenosti aktivních řidičů uvedených aut.

M.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1196
datum registrace19.08.2015
Úterý 17.07.2018 13:42, RE: Dilema - Berlingo/Courier
citace:
reakce na: Růžový Miky, 04.07.2018 23:03 (Dobrý den, sice pořád jezdí, s ...)


Ahoj, nikdo nepíše, tak moje postřehy. Kolega jako já má tři děti a tak koupil před dvěma roky C. Berlingo 1.6 BlueHDI. Jezdí s ním zejména po městě a musím říct, že ten motor je prostě parádní. Žádný malý benzín nebude tak pěkně táhnout odspodu a spotřebou HDI prostě vede ligu. Vypalování FAP filtru starčí patrně pořešit víkendouvá jízda za babičkou, protože motor si zatím na nic nestěžuje a jede pěkně.

Koupil bych novou generaci Berlinga, která posouvá interiér směrem více k osobním autům a konečně má otevíratelné zadní okna. A motor bych bral diesel 1.5 BlueHDI i přes tvůj nájezd, protože PSA diesel deklasuje bežné malé benzíny na všech frontách.
PSA má také velmi dobrý ben. motor 1.2 Puretech, ale počítej spotřebu o 1,5l větší v průměru.
reagovat
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.