0
zpět
 

diskuze k tématu: Hyundai Santa fe, Chevrolet Captiva, Mazda cx7, Kia sorento

kategorie zařazení tématu: automobilky, korejská vozidla, americká vozidla
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Čtvrtek 23.02.2017 13:06, Hyundai Santa fe, Chevrolet Captiva, Mazda cx7, Kia sorento
Zdravíčko chtěl bych se zeptat který s těchto vozu by jste doporučili? Mám 200 tis Kč

Roční nájezd cca 45tis. Popřípadě nějakou spolehlivou alternativu typu suv s velkým kufrem diesel/lpg
reagovat
pale
počet příspěvků16
datum registrace10.11.2011
Čtvrtek 23.02.2017 19:55, santa Fe
Zdravím, za 200 tis při ročním nájezdu 60 tis. km bych se rozhodně koupě SUV vyhnul. Za ty peníze bude mít najeto kolem 200 tis km a drahé opravy na sebe nenechají dlouho čekat. U Santa Fe 2,2 diesel se velice často zadírá motor, pravděpodobně je příčina v přicpání sacího sítka oleje, osobně když jsem Santu sháněl, hodně motorů bylo po opravě nebo i před. Nakonec jsem místo Santy koupil Orlando a nelituji. Při požadovaném ročním nájezdu bych preferoval velmi málo jetá auta, která ale budou podstatně dražší.
reagovat
gottak
počet příspěvků204
datum registrace10.06.2010
Pátek 24.02.2017 06:56, Hjundé
Tak Chevrolet nikdy, známý zrušil Hjundéje Santa Féčko, pořídil si Captivu,a po 3 měsících už zpátky jezdil zase v Santa Féčku.....to hovoří za vše....Captiva byl úlet, to zpracování a jízdní vlastnosti úděsné....
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Pátek 24.02.2017 14:40, Tak nevim cemu verit
No popravdě dnes jsem četl nějaký recenze Santa motor k.o po 250tis a Chevrolet je prý střep sere se tam všechno. ..tak nevím tisíc lidi tisíc názoru..:/ Ale musím uznat že az na zadreni motoru u Santy si nikdo nějak obzvlášť nestěžuje. .
reagovat
pale
počet příspěvků16
datum registrace10.11.2011
Sobota 25.02.2017 08:02, Chevrolet
Ono jsou to spíš hospodské kecy o tom, jak se které auto kazí. Spíše si člověk udělá názor na různých forech a vlastní zkušeností, obrovská poruchovost je i u BMW a to vč. fatálních poškození motorů, co Škoda, kde po 200 tis km má hodně aut půl motoru nový (vstřiky,turba, setrvačníky, váhy atd.), to u jiných značek běžné není. Já mám např. Chevrolet pár let, stejně i známý a žádný problém, najeto skoro 180 tis., vše původní mimo brzdových desek a odešel zadní spínač dveří -to jen k té fatální poruchovosti. O tom, že v ineriéru nic nevrže také svědčí, což u nových Renaultů neplatí, dtačí zavírat dveře a už i v autosalonu držadlo skřípe.O antikorozní úpravě u nových aut se dá taky polemizovat, maximálně fosfátování+tenké laky a za pár let vykvete, u Chevroletu mám odřeninu na blatníku, pod kterou jse poctivý pozink a několik vrstvev laku.U Santa fe je dobré si dát pozor i na tu korozi, zejména lemy dveří ve spodní vnitřní části korodují a odpadne lak i s těsnícím tmelem.
reagovat
freebike1
počet příspěvků14
datum registrace11.09.2015
Sobota 25.02.2017 10:58, haha
Další bláznivý dotaz . SUV za 200000,- Kč to bude tedy výhra. Proč uvažovat o takovém krámu . Auto bude 10 let staré, najeto tak 250-500000 km. Poruchovost obrovská , servis extrémní, kufr menší než v jakémkoli kombíku. Jízdní vlastnosti strašné. Panáčku při ročním nájezdu 45000 km si koupit SUV je finanční sebevražda. Pokud tedy máš dalších 50-100000 na roční servis proč ne.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Sobota 25.02.2017 12:55, Diky za rozbor
Vybírám si suv pro velikost a 4x4 jsem osvc často jezdím okolí stavby kde nejsou ještě cesty jenom výkopy bagru v kufru vozím vercajk velkých a vysokých rozměrů proto hci velký a vysoký kufr navíc mám dvě male deti a 50 kg psa takže si umíš představit když jedeme na výlet 2 kočárky retriever do kufru kola na střechu...
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Sobota 25.02.2017 13:01, Mate nekdo zkušenosti
S kia sorento mazda cx7?? Nejlépe LPG? Co jsem četl cx7 se nedoporučuje plyn..
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Sobota 25.02.2017 18:49, Hhhhhhmm bbnnnb gggg
Kup si dodavku. To co jsi vyjmenoval do zadnyho SUV nedas ani z poloviny....
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1323
datum registrace09.10.2008
Sobota 25.02.2017 22:11, RE: Diky za rozbor
KubusPuchatek napsal:
Vybírám si suv pro velikost a 4x4 jsem osvc často jezdím okolí stavby kde nejsou ještě cesty jenom výkopy bagru v kufru vozím vercajk velkých a vysokých rozměrů proto hci velký a vysoký kufr navíc mám dvě male deti a 50 kg psa takže si umíš představit když jedeme na výlet 2 kočárky retriever do kufru kola na střechu...


Tyhle požadavky splní snad starý Transporter T4 4x4 Syncro. Z SUV možná Hyundai ix55, Mazda cx9 nebo MB řady GL, ale všechny jsou dost mimo tvůj rozpočet a tolik krámů do nich naráz nenaložíš.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Neděle 26.02.2017 10:23, Vyjmenovana auta by stacila prostorove
Kočáry se dají složit takže nezaberou zas tolik mista. Momentálně mam mondeo mk3 a vleze mi tam vse s trochou snahy. .ale když jedu do prace musím stát daleko nedostanu se az na stavbu mondeo má malou vysku od zeme navíc absence 4x4 nedovoli vůbec nic....proto jsem vybral auta které by mi dostacovali ale nevím který je z nich nejlepší za dány peníz. .díky za rady a tipy
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Neděle 26.02.2017 10:49, outback/forester
A co třeba starší outback nebo forester? Na stavbu ideální, jen to bude asi víc práce najít slušnější kus. Osobně bych hledal na mobile.de.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Pondělí 27.02.2017 19:25, Subaru Outb Forester
Outbaack jsem se koukal jsou asi dobra auta ale sehnat normální kus je nadlidský výkon navíc výska mi nepomůže a Forester nevím no nějak mi to neprirostlo k srdci a navíc jsem celkem četl spatne recenze tak nevím ....má tady někdo zkušenosti s Mitsubishi outlander? ??:)
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Úterý 28.02.2017 10:25, zase halda zvastu
Sorry panove, ale toto je zase kopec zvastu zleva doprava. Je tady nekdo, kdo nektere z aut vlastnil od noveho? Nebo se tady pohybujeme v rovine teoretickych hospodskych povidacek, kde kazde auto toho ktereho vypravece je to nej?

Za 200k kreditu budou vsechna zminena auta pekne najezdena. A pokud bych nemel dolozenou komplet historii servisu - faktrury, tak bych se ani nepokousel blahove uverit, ze auto bylo servisovane.
Zname pristup zde v CR, resit neco az to prestane fungovat a to plati 2x tolik u ojeteho auta.

Diesel SUV pro najezd 45tkm bude znamenat desitky tisic na servis uplne vseho a posrat se tam muze kdykoliv cokoliv.
Krome klasickejch dieselovejch trojboju a dalsich kravin muzete jmenovat celkem cokoliv, co je nad hrobem.

Budete delat komplet rozvody, resit vstriky, alternator, pumpy a kraviny.

Auto na praci na 45t km rocne by asi melo bejt nove. Ne asi, urcite.
Pripomina mi to dotaz dobrodruha, kterej si na 60k rocne na litani do DE chtel nebo dokonce poridil neco za nizke sta tisic.

Stejne to koupite za 200 a nasypete do toho kotel. Ani si netroufam hadat, kolik to bude.
Takze stejne skoncite na TCO nekde hodne blizko noveho/rocniho/max 3 rocniho auta.

Tak preji hodne stesti a blahopreji k uvereni, ze vy budete stastnej vyherce loterie a budete jen jezdit jako kral.

EDIT: kupte si benzin nebo LPG a streni box, respektive drzak kol za kufr (ten co se upevni na tazne). Tohle by resil dobre outback - 4x4, odolne auto, velmi popularni napr. v US jako rodinny "work horse". Da se najit dost benzinu a dokonce zplynovanejch.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Čtvrtek 02.03.2017 19:54, Hyundai santa fe 2.7 v6 lpg
Mám možnost od známého koupit Santu v6lpg servisní knížka je. Celkem hezky auto. Tak se tak koukám po netu a nenasel jsem ani jednoho Santu který má najeto vic jak 300tis nebo je tam nový motor to je takova rachotina nebo jsem si vydedukoval nesmysl
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pondělí 06.03.2017 00:28, RE: Hyundai santa fe 2.7 v6 lpg
KubusPuchatek napsal:
Mám možnost od známého koupit Santu v6lpg servisní knížka je. Celkem hezky auto. Tak se tak koukám po netu a nenasel jsem ani jednoho Santu který má najeto vic jak 300tis nebo je tam nový motor to je takova rachotina nebo jsem si vydedukoval nesmysl


V tucsonu na motoru Delta V6 (což je stejný motor jako v SantaFe, jen bez variabilního časování ventilů) máme najeto 230 tisíc, z toho 150 na LPG. Pokud nepočítám jednu špatně provedenou výměnu rozvodů (chyba mechanika), motor je za celou dobu zcela bez vad. Svíčky měněné jen dvakrát.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Pondělí 06.03.2017 16:36, Tuscon delta v6
Tak to rád slyším, motor je asi stejný co v santa fe a celkove jste teda s tusconem spokojeni? Ještě teda pokoukavam stále po captiva v6 přece jen kufr je větší a asi je auto i vyšší než santa. Taky koukám po Nissan murano ale na lpg se prý nedoporučuje takže jsem vyřadil. .
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pondělí 06.03.2017 18:34, RE: Tuscon delta v6
KubusPuchatek napsal:
Tak to rád slyším, motor je asi stejný co v santa fe a celkove jste teda s tusconem spokojeni? Ještě teda pokoukavam stále po captiva v6 přece jen kufr je větší a asi je auto i vyšší než santa. Taky koukám po Nissan murano ale na lpg se prý nedoporučuje takže jsem vyřadil. .


Celkově spokojenost - ve firmě je to spolehlivý pracant s univerzálním využitím - zvládne lehký terén, těžký vozík i pohodlně švihat dálniční rychlostí.

Mimořádný servis prakticky žádný: jednou ložiska v kolech a netěsná hadice posilovače.

Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že sedíš v kovadlině - vyšší hmotnost a odpor vzduchu, náhon 4x4 a automat pocitově ty kilowatty trochu naředí. Spotřeba 13-16 plynu podle ročního období a pneu, což může vypadat jako velké číslo, ale korunově odpovídá naftovému kombíku.
reagovat
KubusPuchatek
počet příspěvků55
datum registrace04.12.2015
Pátek 10.03.2017 18:24, Cervolet captiva lpg
Máte někdo zkušenosti s Chevrolet captiva lpg?:)
reagovat
nicollka
počet příspěvků1
datum registrace30.04.2019
Úterý 30.04.2019 12:38, Chevrolet Captiva 2.0cdt 110kw
Koupili jsme toto auto před rokem. Jen hodně píší tento motor se spotřebou kolem 8l. Nemůžeme se pod 10,5-11l dostat :( Také nemohu přijit na to , zda jde nějak zobrazit aktuální spotřeba? Zobrazuje se jen průměr. Poradíte? Děkuji
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.