0
zpět
 

diskuze k tématu: první auto pro kluka

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, dovoz vozidel, ostatní, automobilky, japonská vozidla, americká vozidla, zábava, typ vozidla, osobní, veteráni, volná diskuze
Majky128
počet příspěvků2
datum registrace11.10.2018
Čtvrtek 11.10.2018 17:40, první auto pro kluka
Zdravím. Mám velké dilema. Už se blíží ta doba kdy si budu kupovat auto a nevím jaké. Nejvíce se mi líbí staré ameriky (dodge,mustang,chevrolet) vše starší (20.st) a poté jsou to japonci (Honda, mitsubishi, NISSAN). Vůbec se mi nelíbí hatchbacky (tím nechci nikoho urazit je to jen můj osobní názor) a preferuji Coupé, aby byla dostupnost pro křídlo (spoiler). Osobně jsem přemýšlel nad Hondou Civic Coupé 1.5 1994. Jenže nevím jestli je to dobře zvoleno. Chci vůz na parádu, ale zaroveň aby mě to nesežralo i s botama. Strašně moc si važím každé rady či názoru, jelikož nemam nikoho, kdo by mi s tím poradil. Děkuju moc
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 11.10.2018 17:54, RE: první auto pro kluka
citace:
reakce na: Majky128, 11.10.2018 17:40 (Zdravím. Mám velké dilema. Už ...)


Je to dobré zvoleno, já mám mnoho zkušeností s Japonci z 90. let a je to nejspolehlivější volba co můžeš učinit. Dej si pouze vzhledem ke stáří pozor na korozi.
reagovat
Majky128
počet příspěvků2
datum registrace11.10.2018
Čtvrtek 11.10.2018 20:32, RE: RE: první auto pro kluka
Děkuju moc. Je skvělé že tu má někdo zkušenosti se staršími Japonci.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 12.10.2018 06:53, RE: RE: RE: první auto pro kluka
citace:
reakce na: Majky128, 11.10.2018 20:32 (Děkuju moc. Je skvělé že tu má ...)


Na tvém místě bych se zaměřil na Hondy a Toyoty. Mazdy a Nissany mají mnohem větší sklony ke korozi. Každopádně hned jak to koupíš nastrikej spodek a dutiny.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pátek 12.10.2018 11:27, RE: první auto pro kluka
citace:
reakce na: Majky128, 11.10.2018 17:40 (Zdravím. Mám velké dilema. Už ...)


Osobně jsem řešil podobnou věc cca rok a půl zpátky. Chtěl jsem civica 6g, buď 3d hatch nebo 2d coupe. Velmi záleží na tom, jaký máš rozpočet. Coupe jsou mezi civicy ceněný trochu více.
Osobně si myslím, že coupé 5g i 6g budou buď ve špatným stavu (koroze, spotřeba oleje) nebo dost drahý. Záleží tedy na tom, jaký máš budget.
Doporučil bych se zaměřit na Civic sedan 6. generace po faceliftu, tedy roky 1998 až 2000. Tak jako tak Civicům velká křídla moc nesluší...
Já nakonec slušnýho civica za pro mě slušný prachy nenašel a koupil jsem Alfu 147 1,6TS... Za méně peněz stejně sportovní svezení, mnohem bohatší výbava, o pár let mladší auto, mnohem víc sexy vzhled (osobní pohled) a menší strach, že mi auto sežere rez. Na druhou stranu Civic na údržbě spolkne míň peněz...
reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Pátek 12.10.2018 13:21, RE: první auto pro kluka
citace:
reakce na: Majky128, 11.10.2018 17:40 (Zdravím. Mám velké dilema. Už ...)


Jestli chceš straší Hondu, tak si projdi stránky www.honda-club.cz a tam najdeš spoustu informací a paradoxně spíš k těm starým hondám než k novějším. Auta z 90tých let už se pomalu přesouvají do kategorie youngtimerů a dají se najít hezké kousky od fandů značky i když na denní ježdění je takového auta škoda.
Obecně největším nepřítelem je koroze, klasicky zadní lemy, spodky dveří, lemy přední kapoty a zadních dveří atd. hondy v 90tých letech ještě neměli pozinkované karoserie.

Už delší dobu přemýšlím že koupím Hondu Integru, ale tam se ceny pohybují od 200tis a víc.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.