0
zpět
 

diskuze k tématu: Pohodlné sportovní svezení do 250t Kč :-)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Pátek 07.11.2014 11:41, Pohodlné sportovní svezení do 250t Kč :-)
Zdravím Vás všechny.
Jak už nadpis napovídá, hledám auto, které neexistuje. Jako standardní klišé bych ještě mohl napsat, aby to málo žralo a bylo levné na servis
Teď vážně...v průběhu příštího roku bych rád pořídil nové vozidlo, resp. ojeté.
Potřeboval bych od Vás poradit, jakými auty se zabývat.
Vždycky jsem měl rád Fordy, jako první auto jsem měl Ford Puma 1,7i. Nedal jsem na ni dopustit, ale p zpětně když se ohlédnu, tak by takové auto už nechtěl. Malé, nepohodlné, chudší výbava. Měl jsem dvě Mondea, pokaždé nafty (TDDi a TDCi), až na nepřiliž výkonné motory, jsem byl spokojen.
Nyní vlastním Volvo S60R, výbava přesně taková jako si představuji, kožené sedačky, prémiové audio, xenon, navi, aut. klima, tempomat... Jen je znát rok výroby (2003) a například možnosti multimédii, grafika displejů , ovládání klimatizace, jsou už hodně zastaralé. Co se týče motoru, tak mi 300 koní někdy přijde až moc, ale zas je příjemné mít rezervu k předjíždění nebo prostě jen pro zábavu. Vzhledem k ceně servisu na Rko, si myslím, že už mě jen tak něco nepřekvapí, ale pořád se trochu bojím prémiových vozidel typu BMW 7, MB CL, ale jsou to nádherná auta
Nové auto bych si představoval v takovéto nebo lepší výbavě, výkon cca 200 koní a víc. Hodně se mi líbí BMW 5, případně 7, ale třeba Phaeton nebo Audi A6, A8, Volvo S80, MB E, S, CL jsou zajímavá auta, určitě nechci Passat, Octavia, Superb, A4... Na mé oblíbené Mondeo není rozpočet, protože předchozí generace mě neoslovila a na aktuální nemám... Jeden čas mě velice zajímala auta typu Citroen C6, Lancia Thesis, nebo nějakou Ameriku, ale nejsem si jist, zda to není sebevražda. I když Volvo byla sebevražda a po jednom roce užívání jsem do něj investoval cca polovinu kupní ceny...
Každopádně "být jiný" a nemít auto co má každý je plus, ale ne podmínkou. V případě S60R to splňuje obojí, sice na první pohled vypadá tuctově, ale je to rarita.
Najedu ročně cca 10 000km takže neřeším spotřebu, resp. 6,3l turbo se spotřebou ve městě 35l bych asi nechtěl, ale cca 12l/100km je si myslím rozumné, to je spotřeba Volva. Jezdím většinou sám, ale i přesto chci auto, do kterého se pohodlně vejdou 4 dospělé na delší cestu, prostě chci mít tu možnost i když ji využiji třeba jen jednou za 3 měsíce.
Moc aut jsem v životě nevyzkoušel, takže většina mých znalostí je vyčtená, tak mi prosím nevyčítejte, že tu píši hlouposti, vím to, ale lépe to neumím.
Rok výroby nového auta není až tak důležitý, jako spíš aby v něm nebyla zastaralá technologie.
Jestli koupit benzín nebo naftu mi je osobně jedno, spíše mi asi hraje do karet nižší cena velkých benzínových motorů.
Cena cca 250 000 Kč.
Díky za tipy, rady, návrhy
Honza
reagovat
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Úterý 11.11.2014 22:13, Díky
Koukám, že pokud člověk nehledá TDi co "táhne vocpoda" nebo krabici pro přepravu 5ti dětí se spotřebou do 5,4 litru, tak to tu moc zájem nevzbudí. Škoda, zrovna tady jsem čekal nějakou diskuzi...
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 11.11.2014 23:48, Honda Legend
Zkusil bych jít po Legendovi. Dá se koupit za velmi solidní peníze a spolehlivost těch aut je legendární. A rozhodně to není tuctovka.
reagovat
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Středa 12.11.2014 00:29, Re: Legend
Na legenda jsem tu četl relativně nelichotivou recenzi, tak nevím. Je tam psáno o velkém odporu pohonu 4x4, špatná mapová podpora pro ČR, špatné jízdní vlastnosti s výraznou nedotáčivostí atd. Amerika převlečená pro Evropu, ale jen tak napůl. Když už Ameriku, tak bych asi spíš tíhnou ke Cadillaicu CTS, STS, ale o těch zas nevím vůbec nic, jen je znám z fotek inzerátů.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 12.11.2014 08:58, Volvo S80 4.4 V8
Nedávno se tady vyskytla zmínka o Volvu S80 s 8-mi válcem. To je dost exotická motorizace. Nicméně sportovní svezení to úplně nebude, avšak jsem na youtube viděl nějaké polské video, kde si to Volvo užívali. Ve 4-kolce to úplně marné být nemusí.
Jo ale aby spadlo na 250 se bude muset ještě chvilku počkat
reagovat
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Středa 12.11.2014 09:23, S80
Třeba tady jsem jednu našel, ale je to hodně na hraně rozpočtu, na slušnej kousek asi nemám. Zrovna u tohoto typu se první servis může vyšplhat na 60000 jen to fikne, ty elektronicky tlumiče jsou dost drahý a brzdy jakbysmet. Na kus, kterej by nebyl před výměnou všeho asi nedosáhnu.
Teoreticky by stačila V6, ale ta nebude o tolik levnější...ale kdo ví, třeba v březnu zaplane východní fronta a auta skokově zlevní

http://www.tipcars.com/volvo-s80/44-v8-awd-summum-23520384.html

Jinak k tomu 4x4..zas taková paráda to není, jestli si to dobře pamatuju, tak je to Haldex 3. generace. Čeká na prokluz předku než zapojí zadek, v zatáčce to dokáže potrápit pokud to člověk nečeká.
reagovat
LtMahony
počet příspěvků12
datum registrace07.11.2014
Pátek 14.11.2014 09:08, zkusil bych japonce
jeste bych kouknul na japonce. napr. honda accord 2.4 ve vybave executive - vyborne jizni vlastnosti, spolehlivost.

Mozna Mazda 6 2.5 gta facelift nebo pred faceliftem 2.3 mps.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Sobota 15.11.2014 09:01, RE: Re: Legend
cubec napsal:
Na legenda jsem tu četl relativně nelichotivou recenzi, tak nevím. Je tam psáno o velkém odporu pohonu 4x4, špatná mapová podpora pro ČR, špatné jízdní vlastnosti s výraznou nedotáčivostí atd. Amerika převlečená pro Evropu, ale jen tak napůl. Když už Ameriku, tak bych asi spíš tíhnou ke Cadillaicu CTS, STS, ale o těch zas nevím vůbec nic, jen je znám z fotek inzerátů.


ta recenze byl fake, několik majitelů Legendů jí spolehlivě vyvrátilo. co takhle Infiniti FX? za 250k bude možná i kousek po FL, tedy 2006, mám ho sedmým rokem a nemohu říci křivého slova...
reagovat
cubec
počet příspěvků92
datum registrace28.04.2010
Sobota 15.11.2014 11:49, Infinity
Tak abych pravdu řekl, tak jsem o Infinity vůbec neuvažoval, ale když se nad ním zamyslím tak pěkné je, výbava slušná, výkonu má dost, a tuctovka to není. Jediný problém je, že o tom něm vůbec nic nevím, má nějakého evropského bratra se kterým sdílí díly? Co znamenají číselná označení (FX30, 35, 37...?) Jak je to se servisem, a náhradními díly?
Viděl jsem ho asi jen párkrát naživo, po městě tu jezdívá FX50s, a vyloženě se mi líbí.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Sobota 15.11.2014 22:38, RE: Infinity
cubec napsal:
Tak abych pravdu řekl, tak jsem o Infinity vůbec neuvažoval, ale když se nad ním zamyslím tak pěkné je, výbava slušná, výkonu má dost, a tuctovka to není. Jediný problém je, že o tom něm vůbec nic nevím, má nějakého evropského bratra se kterým sdílí díly? Co znamenají číselná označení (FX30, 35, 37...?) Jak je to se servisem, a náhradními díly? Viděl jsem ho asi jen párkrát naživo, po městě tu jezdívá FX50s, a vyloženě se mi líbí.


obsahy, 30d je nafta, ostatní benzíny, FX 50s nejlépe Vettel edition je hodně dobrá volba...ale cenovka bude trochu mimo rozpočet servis je jednoduchý-jakýkoliv Nissan, díly z USA via Simix, Denker atd. nebo z Polska via Allegro.pl za hubičku
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.