0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 745iL - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 00:25, Spotřeba
Při takto velkém obsahu a výkonu je spotřeba skutečně výborná.
Motor musí rozhýbat pěkných pár kilogramů hmotnosti a to při 11.2l/100km je pěkné. Tolik bere v zimě i stará škodovka "stodvacítka". Jestli se to ale dá vůbec porovnávat.............
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 06:51, RE: Spotřeba
Peet napsal:
Při takto velkém obsahu a výkonu je spotřeba skutečně výborná.
Motor musí rozhýbat pěkných pár kilogramů hmotnosti a to při 11.2l/100km je pěkné. Tolik bere v zimě i stará škodovka "stodvacítka". Jestli se to ale dá vůbec porovnávat.............
Ano, spotřeba po prvním okruhu byla překvapením. Pokud však okruh zajedete na automat se snahou o co nejnižší spotřebu, dostanete se o 3-4 litry výše. Řazení na volantu bylo po delší době únavné a věřte mi, že pokud jezdíte "sedmičkou", dáte přednost řazení automatu. K této limuzíně prostě automat patří.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 07:55, Jízda
Ten autobus v zatáčce potkal Vás anebo Vy jeho? To, že jezdíte jako prasata do článku radši nepište. Zbytečně to kalí vodu a nedělá to pěkný obrázek. Potkat se pak čelně s někým, který mi (pokud to přežiju) bude argumentovat, že pro TipCars a jemu podobné (i když, TipCars je jedinečný, že :o)) jen testoval co auto dokáže tak ho z posledních sil pošlu někam, kde už cesty nevedou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 08:27, RE: Jízda
reader napsal:
Ten autobus v zatáčce potkal Vás anebo Vy jeho? To, že jezdíte jako prasata do článku radši nepište. Zbytečně to kalí vodu a nedělá to pěkný obrázek. Potkat se pak čelně s někým, který mi (pokud to přežiju) bude argumentovat, že pro TipCars a jemu podobné (i když, TipCars je jedinečný, že :o)) jen testoval co auto dokáže tak ho z posledních sil pošlu někam, kde už cesty nevedou.
nemusis jezdit jako prase a muze se ti stat podobna vec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 09:03, RE: Jízda
reader napsal:
Ten autobus v zatáčce potkal Vás anebo Vy jeho? To, že jezdíte jako prasata do článku radši nepište. Zbytečně to kalí vodu a nedělá to pěkný obrázek. Potkat se pak čelně s někým, který mi (pokud to přežiju) bude argumentovat, že pro TipCars a jemu podobné (i když, TipCars je jedinečný, že :o)) jen testoval co auto dokáže tak ho z posledních sil pošlu někam, kde už cesty nevedou.
Ne, v běžném provozu netestuji co auto dokáže. Na to mám několik prázdných ploch (letiště, parkoviště popř. testovací dráhy, okruh atd.). Situaci jsem zmínil jen proto, aby bylo jasné, že výsledky druhého okruhu byly ovlivněny zastavením a znovu rozjetím. A jestli to místo za Vysokým újezdem znáte, dáte mi za pravdu, že není příliš široké. Navíc autobus jel hezky poprostředku. Kdybych jel extra rychle, nestačil bych zastavit a uklidit se na stranu ... Jízda s maximálním využíváním potencionálu motoru neznamená letět po "okresce" jako splačená kobyla a po dálnici letět dvoustovkou. To doopravdy ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 09:13, RE: Jízda
Petr - TipCars.com napsal:
Ne, v běžném provozu netestuji co auto dokáže. Na to mám několik prázdných ploch (letiště, parkoviště popř. testovací dráhy, okruh atd.). Situaci jsem zmínil jen proto, aby bylo jasné, že výsledky druhého okruhu byly ovlivněny zastavením a znovu rozjetím. A jestli to místo za Vysokým újezdem znáte, dáte mi za pravdu, že není příliš široké. Navíc autobus jel hezky poprostředku. Kdybych jel extra rychle, nestačil bych zastavit a uklidit se na stranu ... Jízda s maximálním využíváním potencionálu ...
no...tak bez urážky, ale tomu se musíte zasmát snad i sám....nebo opravdu věříte tomu, že při vašich jízdách jak říkáte -s maximálním využíváním potenciálu motoru- dodržujete rychlostní limity 50,90 a 130 ?
Nechci se vás nijak dotknout ale nevěřím tomu ani co se za nehet vejde..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 09:13, RE: Jízda
reader napsal:
Ten autobus v zatáčce potkal Vás anebo Vy jeho? To, že jezdíte jako prasata do článku radši nepište. Zbytečně to kalí vodu a nedělá to pěkný obrázek. Potkat se pak čelně s někým, který mi (pokud to přežiju) bude argumentovat, že pro TipCars a jemu podobné (i když, TipCars je jedinečný, že :o)) jen testoval co auto dokáže tak ho z posledních sil pošlu někam, kde už cesty nevedou.
AAAA PAN SPRAVEDLIVEJ jestli ti vadí že test byl objektivní tak ho nečti....ono když se máš projet rychlejc tak to neznamená nutně nebezpečně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 09:33, RE: Jízda
anonym napsal:
AAAA PAN SPRAVEDLIVEJ jestli ti vadí že test byl objektivní tak ho nečti....ono když se máš projet rychlejc tak to neznamená nutně nebezpečně
no tak pozooor !!! já tady nejsem mravokárcem a neříkám tady, že jezdím dle rychlostních limitů.., ale když mi tu někdo začne psát, že si se sedmičkou nevyzkoušel na dálnici dvoustovku, tak je to jen úsměvné a navíc trapné....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 10:23, romantika
Taku romantiku bych si fakt rad uzival :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 10:24, RE: Jízda
Honza... napsal:
no...tak bez urážky, ale tomu se musíte zasmát snad i sám....nebo opravdu věříte tomu, že při vašich jízdách jak říkáte -s maximálním využíváním potenciálu motoru- dodržujete rychlostní limity 50,90 a 130 ?
Nechci se vás nijak dotknout ale nevěřím tomu ani co se za nehet vejde..
Se všemi vozy se snažím jezdit stejně rychle pro maximální objektivitu testu. Jinak by neměl smysl. Mě samotného vždy velice zajímá naměřená spotřeba. V prvním okruhu na spotřebu dodržuji vždy maximální povolený rychlostní limit, v druhém je občas rychlost překročena, avšak nikterak závratně. Dobrým důkazem jsou i výsledné dosahované časy, u všech vozů téměř stejné.

Jinak to že sedím v novinářském voze, mě neopravňuje porušovat dopravní předpisy, i když nezastírám, že občas jedu rychleji než se má (např. v koloně vozidel jedoucích po Praze rychlostí 60-70 km/h a nebo na volné dálnici se dá jet rychleji ...). Myslím, že není důležité upnutě sledovat tachometr, zda se ručička nehnula z devadesátky. Mnohem důležitější je předvídat (myslet za ostatní) a hlavně jezdit s rozumem (fyzikální vlastnosti platí pro každého).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 10:27, RE: Jízda
Honza... napsal:
no tak pozooor !!! já tady nejsem mravokárcem a neříkám tady, že jezdím dle rychlostních limitů.., ale když mi tu někdo začne psát, že si se sedmičkou nevyzkoušel na dálnici dvoustovku, tak je to jen úsměvné a navíc trapné....
Budete se divit, ale já jsem v této sedmičce dvoustovku neokusil. Za prvé to nedovolovala dopravní situace a ani jsem neměl potřebu ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 10:31, RE: Jízda
Honza... napsal:
no tak pozooor !!! já tady nejsem mravokárcem a neříkám tady, že jezdím dle rychlostních limitů.., ale když mi tu někdo začne psát, že si se sedmičkou nevyzkoušel na dálnici dvoustovku, tak je to jen úsměvné a navíc trapné....
Každopádně je třeba počítat, že tomu dá řidič napít. V reálu to bude určitě šofér nějakého spěchajícího pana ministra. To pak bude ono - jednosměrkou v protisměru, po tramvajovým pásu, samozřejmě pod majákem. To holt i školní autobus musí uhnout....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 11:02, Mravokárci
Nechápu zde vůbec význam připomínek typu nedodržujete předpisy. Neznám nikoho kdo vlastní auto, aby je alespoň jednou neporušil.
Tím pádem je jakákoliv kritika někoho jiného bezpředmětná.
Spíš mi vadí, že jsme otroky inteligence silničářů. V pondělí na přehledném rovném úseku s plnou čárou předjel můj známý, nebo spíše objel avii, jedoucí asi 40 km/hod. Dostal za to 6 bodů a půl roku bez řidičáku, takže kvůli tomu přijde o místo.
Nikoho neohrozil, ani neomezil a předjel na 2 km rovném úseku kam mohlo dát plnou čáru jen pako.
A jen pro někoho kdo mi bude tvrdit, že když tam je plná, má to určitě význam malý příklad.
Z obce Šebrov do města Blansko vedou serpentýny a silnice je naprosto nepřehledná a skoro celou dobu je zde přerušovaná čára. Předjíždět v těchto úsecích by mohl jen naprostý sebevrah.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 14:47, RE: Mravokárci
Aleš napsal:
Nechápu zde vůbec význam připomínek typu nedodržujete předpisy. Neznám nikoho kdo vlastní auto, aby je alespoň jednou neporušil.
Tím pádem je jakákoliv kritika někoho jiného bezpředmětná.
Spíš mi vadí, že jsme otroky inteligence silničářů. V pondělí na přehledném rovném úseku s plnou čárou předjel můj známý, nebo spíše objel avii, jedoucí asi 40 km/hod. Dostal za to 6 bodů a půl roku bez řidičáku, takže kvůli tomu přijde o místo.
Nikoho neohrozil, ani neomezil a předjel na 2 km rovném úseku kam ...
Plně souhlasím. Dodávám, ža takových úseků je nepřeberné množství, ale předělevávat je a přemýšlet nad tím se nikomu nechce. Důkazem je fungl nová silnice z ValMezu směrem na Bystřici pod Hostýnem. Okopírovali starý úsek dokonale se všemi neduhy i přes několikeré upozorňování ze strany řidičů, občanů i starostů. Otevřeně přiznávám, že předjíždím, jestliže vidím a jsem si jistý, v opačném případě jsem to ještě v životě neudělal, a to BEZ OHLEDU NA TYP ČÁRY!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 15:42, RE: Mravokárci
Ryšár napsal:
Plně souhlasím. Dodávám, ža takových úseků je nepřeberné množství, ale předělevávat je a přemýšlet nad tím se nikomu nechce. Důkazem je fungl nová silnice z ValMezu směrem na Bystřici pod Hostýnem. Okopírovali starý úsek dokonale se všemi neduhy i přes několikeré upozorňování ze strany řidičů, občanů i starostů. Otevřeně přiznávám, že předjíždím, jestliže vidím a jsem si jistý, v opačném případě jsem to ještě v životě neudělal, a to BEZ OHLEDU NA TYP ČÁRY!!!
Suhlas a Alešom a Ryšárom. Uznávam racionálnu jazdu s ohladom na momentálne podmienky a fyzikálne zakony Riadim sa vzdy svojim triezvym usudkom a pokial nieco vyhodnotím ako nie práve 100 perc. bezpečné, tak do toho nejdem. Naopak ak je to bezpečné a nikoho tým neohrozím prečo by som sa mal za niekym vliecť. Aj pomalá jazda môže byť nebezpečná. Treba si vážiť minimálne svoje zdravie ak už nie aj zdravie ostatných.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.10.2006 20:33, RE: Jízda
Petr - TipCars.com napsal:
Ne, v běžném provozu netestuji co auto dokáže. Na to mám několik prázdných ploch (letiště, parkoviště popř. testovací dráhy, okruh atd.). Situaci jsem zmínil jen proto, aby bylo jasné, že výsledky druhého okruhu byly ovlivněny zastavením a znovu rozjetím. A jestli to místo za Vysokým újezdem znáte, dáte mi za pravdu, že není příliš široké. Navíc autobus jel hezky poprostředku. Kdybych jel extra rychle, nestačil bych zastavit a uklidit se na stranu ... Jízda s maximálním využíváním potencionálu ...
no jako řidič velkých až obrovských aut (ne tir) vím,že autobusáci žijí ve zcela jinném světě-jsou to magoři!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.10.2006 18:55, RE: Mravokárci
A.K.Alex napsal:
Suhlas a Alešom a Ryšárom. Uznávam racionálnu jazdu s ohladom na momentálne podmienky a fyzikálne zakony Riadim sa vzdy svojim triezvym usudkom a pokial nieco vyhodnotím ako nie práve 100 perc. bezpečné, tak do toho nejdem. Naopak ak je to bezpečné a nikoho tým neohrozím prečo by som sa mal za niekym vliecť. Aj pomalá jazda môže byť nebezpečná. Treba si vážiť minimálne svoje zdravie ak už nie aj zdravie ostatných.
Přesně tak,znám spoustu lidí,kteří mají najety statisíce km a vědí jak se auto chová.Nejezdí vždy podle předpisů.....ale co si budem namlouvat každý jsme mimo obec autu trošku........někdy trošku více dopřáli....rychlosti.Ovšem né když nato nejsou podmínky.....na opuštěných parkovištích pár km za městem se dá bezvadně řádit.....sem si to párkrát vyzkoušel.....nikdo tam nebyl nikoho sem neohrozil a užil sem si to.Taky jezdím po okresce občas 100 i více ale ve městě si 50 trošku víc hlídám.....už mě párkrát vletělo dítě před auto a nejet tam 50 nevím jak by to dopadlo......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.10.2006 13:08, spotřeba
A já jsem si myslel, že se v diskuzi dozvíme něco víc o autech, konkrétně o BMW 7. Zatím tady pár hňupů rozpoutalo debatu o dopravních předpisech a o tom, kdo jak jezdí. Jděte už písálkové někam jinam, na nějaký jiný servr a neserte se tady. Díky moc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.06.2007 09:24, béemwák
Mě napadla jedna taková šílenost. Tohleto auto už je celkem :) cenově dostupné. Kolem 700 tis. Kč při 100 tis. km to se myslím dá... :) No a teď k věci.... co kdyby se tam namontovalo LPG. :) Průměrná cena LPG je kolem 13 kč. Při průměru 12 l/100km to je nějakých 170 Kč na 100 ujetých km, když vezmu v potaz větší spotřebu LPG než benzínu. Už vidím ten nápis na kufru: 745 iL LPG :))))) chybí tam ještě MHD :))) Takže jdu do toho. :)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.