0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupě BMW e60 530D

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, oleje, aditiva, automobilky, německá vozidla
Tomas1111
počet příspěvků1
datum registrace02.01.2020
Čtvrtek 02.01.2020 22:05, Koupě BMW e60 530D
Dobrý den,
chtel bych si pořídit BMW e60 530D a zajímalo by mě (hlavně od majitelů/bývalých majitelů) jak je na tom auto s ročním servisem. Na jaké peníze přibližně vyjde, když nepočítám pneu a beru v potaz pouze běžný sevis jako je výměna oleje a tak dále. V podstatě to, co musíte udělat aby jste si auto udržel v kondici.
Je to mé vysněné auto, bohužel se trochu bojim aby mě servis nesezral. Někde čtu, ze za servis daji ohromnou raketu, pak se zas doctu, ze oproti běžným autům to tak hrozne není..
Už jsem vážně v rozpacích, všude je něco jiného.. Dekuju za odpověď, a blbé poznámky prosím jinam.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Pátek 03.01.2020 08:39, RE: Koupě BMW e60 530D
citace:
reakce na: Tomas1111, 02.01.2020 22:05 (Dobrý den,chtel bych si pořídi ...)


počti si na bmwclub.cz, případně najdi jiné forum BMW. Povídání je tam na kilometry, včetně těch hrůzostrašných. Výhodou těchto stařešin je, že se to sem natahalo ve velkým, takže to umí opravit kdekdo (s jakým výsledkem, to radši pominu), dílů jsou kupy, protože na 530 je "pár" chronických věcí. A obecně - auto z vyšší třídy = i dnes ceny jsou vyšší, to je fakt, daný kategorií auta. No a poslední obvyklé : opice-banány. Třeba jen detail - přední komplikovaná náprava, velké pneu, dva tlumiče výfuku, asi milion ŘJ, EGR, turbo, vstřiky... Auta mají v reálu 500.000km a kdo věří, že najde lesní vůni s 50.000km za 100 litrů, je naivka takže obecně, je třeba mít nachystán silný budget, aby tě nezaskočilo "pár" vstřiků, turbo, EGr a td. Jinak běžný servis typu oleje/filtry je zcela sejný, jako u Oktáfky 5l oleje + filtr z Kelly za 200,- Ale je-li to automat, tak kolem 5-10.000Kč za výměnu oleje vč. filtru a proplachu (což bych pro začátek udělal, neb nevíš...)
reagovat
Váša
počet příspěvků1
datum registrace03.01.2020
Pátek 03.01.2020 11:16, RE: Koupě BMW e60 530D
citace:
reakce na: Tomas1111, 02.01.2020 22:05 (Dobrý den,chtel bych si pořídi ...)

Drahý Tomáši,
je to jako s mladou milenkou. Krásné svezení, ale jinak drahé na provoz a velmi drahé na ůdržbu a celkově neužitečné. Ale člověk rád vzpomíná.
Ale vážněji: mám najeto 250 000 km, koupeno ve 120 000 od prvního majitele (kterého znám) s dokonalou údržbou a nehavarované, vybavené vším, co šlo. Zatím jen z větších oprav generálka převodovky, nový hydroměnič, nové turbo, nová péra vepředu s tlumiči (prasklá pružina), nové čerpadlo k otevírání kufru, nový alternátor, nové bixenony, oprava CD + DVD jednotky, nefungující radarový tempomat (to s ohledem na cenu opravovat nebudu), nový spojler a plasty pod vozem (stačí vjet na obrubník či do sněhu). Nyní mě čekají přední ramena a vstřiky.
Je to ke zvážení, a to mám skvělého opraváře, takže co bylo opraveno funguje. Ale svezení je krásné.
Váša
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.