0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW řada 5 vs Mercedes třídy E

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Ghost86
počet příspěvků2
datum registrace11.08.2011
Pátek 07.03.2014 11:51, BMW řada 5 vs Mercedes třídy E
Zdravím redakci TipCars.
Mám jedno velké dylema. Váhám nad koupí BMW řady 5 model E39 a Mercedesu Benz třídy E W210 popřípadě W211. Vím že je to takový věčný boj a chtěl bych proto znát váš názor, který vůz je podle vás lepší a spolehlivější či pohodlnější. BMW E39 už jsem vlastnil a to 523i, nemoh jsem si ji vynachválit, ale pak musela z finančních důvodů pryč. Teď je ale situace lepší a proto se rozhoduji pro jeden z vozů. Osobně se ale spíše přikláním k Mercedesu. Motor hledám spíše slabší, tak maximálně 2,5l, a preferuji spíše benzín než naftu. Poradíte mi?
Předem děkuji
Michal
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Pátek 07.03.2014 13:26, BMW
Dobrý den,
měl jsem obě auta, BMW 528i mám do ted, záleží co od auta čekáte, mercedes je takový uhopaný lenivý, automat nemá sekvenční řazení a řadí pomalu auto je neohrabané, ale svezení je pohodlné a auto je venvitř neskutečně prostorné, bouhužel masařky hodně reznou. Osobně mi víc sedí BMW, ale neříkám, že je mercedes špatný. S w211 jsem jel taky a je to podobné svezení jako e39 a oproti masařce je menší. jinak nedoporučuji u w210 2,3i benzín 4 válec spotřeba 10 a 150 koní na ten parník nestačí 2,6i je taky lenivé a spotřeba jako u 2,8i nebo 3,2. u BMW bych se nekoukal po 520i, všechny šestiválce mají stejnou spotřebu.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Pátek 07.03.2014 23:13, BMW
Ja se pridam k BMW e39.trilitr uz jede a nekazi se.U MB je situace horsi-nema odlehceny podvozek atd.je to do velke pohody.Pro BMW hraje nizsi spotreba pri stejnych kw,lepsi podvozek a taky je to vyhlaseny drzak.Ne ze by mercedes nebyl dobry ale na BMW E39 ma co dohanet.Jen bych upozornil nebrat automat-zadny!!! U ojetiny je to hazard.Jejich dozivotni olejove naplne maji brzo po zivote a to je chvile kdy se ho bohaty nemec nebo chudy cech zbavi.Navic degraduje charakter famozniho motoru.Byl jsem v podobne situaci jako Vy a MB bych po BMW nechtel.Jen by me zajimalo,kde ho chcete koupit.Je to prece jen postarsi pan.Hodne stesti preji...
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Sobota 08.03.2014 00:23, BMW
Zdravím Vás, já osobně bych šel do benzínové 530i a určitě po faceliftu. Auta mají už originál Angel Eyes, pěknější zadní světla a i SW v jednotkách je odladěný. Motory jsou perfektní a jak zde bylo již napsáno tak všechny R6 od BMW mají stejnou spotřebu bez ohledu na obsah ! Ale vozidlo je sportovněji laděné. U BMW bych se určitě nebál automatu Steptronic s možností řazení a určitě bych vybíral co nejvíce vybavený model! Pokud chcete naprosto pohodové až důchodcovské svezení, vemte MB. A možná bych popřemýšlel o dovozu ze Švýcarska, Německa. BMW i Mercedes tam budou určitě dražší než u nás, ale určitě tam bude daleko větší výběr a seženete tam 100% lepší kusy než tady v CZ. A další věc je, že auta bývají pravidelně a kvalitně servisované. Ve Vašem případě bych se vyhnul Dieselům, protože po těch letech budou mít za sebou opravdu velkou službu, nebývá problém, že mají najeto i 700tkm a vevnitř auto vypadá na 250tkm. A samozřejmě u dieselů je větší pravděpodobnost, že budou stočené km. Hodně štěstí při výběru a koupi auta
reagovat
skapec.milanFB
počet příspěvků1
datum registrace21.03.2012
Sobota 08.03.2014 08:49, bmw 530i
Mam doteraz bmw e 39 530i uz 2,5 roka, co sa tyka poruch jedine co som riesil je snimač vačky, inak funguje všetko ako ma, mam najazdene "zevraj" 297000 co typujem ze bude aj tak viac, kazdopadne s automatom som nemal zatial problem pravidelne menim všetky náplne a filtre, zerie to 7,5 - 15 dialnica 130 8,5L/100km
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 10.03.2014 06:47, BMW
530i se v e39 do před faceliftu nedávala..
Z mě také BMW, jedno taky doma mám a to 530i najeto 255 vše funguje jak má.
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Pondělí 10.03.2014 14:39, servis DE
Souhlas že v německu jsou auta servisovaná asi lépe jak u nás, ale pozor, mě docela překvapilo jak se někdy drží doporučením výrobce, až je to na škodu. Příklad - auto 3.0 diesel, první olej po 25tis.km, druhá výměna až v 74tis.km! Vzduch. filtr až ve 96tis.km! Kabinový filtr nevyměněn ani ve 120tis.km, černý jak uhel samozřejmě. To jim takto asi hlásil počítač, nebo ty výměny do databáze nezapsali, nechápu. A olej v automatu samozřejmě nemění, proč by, když ví, že za 3 roky jde auto do světa.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 14:10, re:
Dobrý den. Pohodlnějším z dvojice bude podle mého názoru Mercedes-Benz, se spolehlivostí a provozními náklady na tom ale bude lépe BMW. Pokud zvolíte atmosférický benzínový třílitr, který Vám ostatně doporučuji, bude to prakticky bezproblémové auto. Samozřejmě ale počítejte u obou vozů vyššími cenami náhradních dílů a servisu.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.