0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 525i - jak slouží po 255 tis. km?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 07:24, Spolehlivost
No já teda nevím, ale chtít po takřka 20 let starém autě, aby šlapalo jak hodinky je asi nesmysl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 08:28, RE: Spolehlivost
Michal napsal:
No já teda nevím, ale chtít po takřka 20 let starém autě, aby šlapalo jak hodinky je asi nesmysl...
Nesmysl to není, pokud se autům věnuje a opravdu ho chce časem jako veterána, tak to dá dohromady. Je jasné že po koupi bez renovace všechno v pohodě nebude, taková auta se neprodávají - snad jen vyjímečně a cena tomu potom odpovídá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 09:02, 398.000km
Prispěji troškou do tohoto tématu: jako zlý bazarník , který tady nabízí /nepotřebuji si dělat reklamu/ nestočenou 525ku, která má najeto 398.000km a jednoznačně vedu v počtu km na netu - další benzínová 5ka je až 338tkm. Auto jsem vzal protihodnotou od fandy BMW. Tuto značku moc neberu do protihodnoty, ale prodávající o autě básnil tak dlouho, až jsem podlehl. Na auto z roku 1994 s počtem km co jsem uvedl /ověřeno Cebia/ je auto v neuvěřitelném technickém stavu. Nechal jsem akorát vyměnit čepy na podvozku / díly neuvěřitelně levné - ATE/, udělal geometrii a auto je OK. Kamarád motorář, který mě ten den dovezl svoje auto se projel v mém novém přírůstku a jen žasl nad stavem automatické převodovky i motoru, podle jeho slov automat řadí lépe než lecjaké vyhoněné moderní auto. Původní majitel podle jeho slov do auta krom spotřebáku nic nemusel dávat, ale olej měnil poctivě, včetně matu. Tímto jsem chtěl naznačit, že počet km na tachometru nic neříká o konkrétním stavu vozu a jde vidět, že je rozdíl, jestli je majitel cvičená opice, nebo člověk motorista.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 09:42, RE: 398.000km
anonym napsal:
Prispěji troškou do tohoto tématu: jako zlý bazarník , který tady nabízí /nepotřebuji si dělat reklamu/ nestočenou 525ku, která má najeto 398.000km a jednoznačně vedu v počtu km na netu - další benzínová 5ka je až 338tkm. Auto jsem vzal protihodnotou od fandy BMW. Tuto značku moc neberu do protihodnoty, ale prodávající o autě básnil tak dlouho, až jsem podlehl. Na auto z roku 1994 s počtem km co jsem uvedl /ověřeno Cebia/ je auto v neuvěřitelném technickém stavu. Nechal jsem akorát vyměnit čepy ...
jo, jenže česká ovce raději koupí auto se stočeným tacho na obligátních 130k a bez servisky než poctivě servisovaný, opečovávaný a udržovaný auto s trojnásobným reálným nájezdem. navíc tyhle držáky z devadesátých let bohužel obvykle končí totálkou, nechutí neznalého majitele k dražšímu servisnímu zásahu (jezdí tady jeden mamut W140 s prdelí na zemi, nového nivó se nedočká) nebo u našich cikánských příživníků. osobně jsem viděl sec 600 tuším 92, najeto skoro 400k, kondice 1A, nissan maxima 3.0 QX A32 95 najeto 800k, až na orezlou kastli taky ok, motor perfektní, dokonce jsem narazil na fábii 1,4 v plynu která měla najeto přes 400k. ale takový auto si bez zásahu stáčeče nikdo nevezme ani zadarmo.jó, kdyby měla 130, to by byla jiná...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 09:42, RE: Spolehlivost
duch napsal:
Nesmysl to není, pokud se autům věnuje a opravdu ho chce časem jako veterána, tak to dá dohromady. Je jasné že po koupi bez renovace všechno v pohodě nebude, taková auta se neprodávají - snad jen vyjímečně a cena tomu potom odpovídá.
No, samozřejmě, že když se ve dvacet let starém autě úplně všechno vymění za nové, bude zase jezdit. Ale zeptám se slovy Miloše Jakeše - no kdo z vás to má soudruzi?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 11:10, RE: 398.000km
tomaskrtek napsal:
jo, jenže česká ovce raději koupí auto se stočeným tacho na obligátních 130k a bez servisky než poctivě servisovaný, opečovávaný a udržovaný auto s trojnásobným reálným nájezdem. navíc tyhle držáky z devadesátých let bohužel obvykle končí totálkou, nechutí neznalého majitele k dražšímu servisnímu zásahu (jezdí tady jeden mamut W140 s prdelí na zemi, nového nivó se nedočká) nebo u našich cikánských příživníků. osobně jsem viděl sec 600 tuším 92, najeto skoro 400k, kondice 1A, nissan maxima 3.0 QX...
Krtku, tak není se co divit. Tam u vás na Prostějovksu to je samý bytelně stavěný ogar, poctivá chlapiska krev a mlíko s fištrónem. Tonda, Pepča, Lojza, to je výkvět takzvaného Heimatvolku..., to je ten zdravý národ z vesnic. Není se čemu divit, že tam auta najíždějí 800 000Km. Antonín Gruchňa, 70letý servismen, nebo Lojza Skočdopole, to jsou fachmani, kteří Maximám rozumějí.... Tomu bych i věřil, že tam u vás auta najedou tolik... Jinak typický blblý čech bere do huby cigány... ˇPodle toho si vždycky udělám názor na člověka... Mě taky většina z nich sere, ale nejsem frustrovaný ubožák. abych je vzpomínal... Navíc těch příživníků je tady podstatně víc...krtku.... třeba automechanici, úřednící, číšníci, barmanky, zednící...politici... takový nějaký cigán mi vadí úplně nejméně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 11:13, RE: 398.000km
gablenz napsal:
Krtku, tak není se co divit. Tam u vás na Prostějovksu to je samý bytelně stavěný ogar, poctivá chlapiska krev a mlíko s fištrónem. Tonda, Pepča, Lojza, to je výkvět takzvaného Heimatvolku..., to je ten zdravý národ z vesnic. Není se čemu divit, že tam auta najíždějí 800 000Km. Antonín Gruchňa, 70letý servismen, nebo Lojza Skočdopole, to jsou fachmani, kteří Maximám rozumějí.... Tomu bych i věřil, že tam u vás auta najedou tolik... Jinak typický blblý čech bere do huby cigány... ˇPodle toho si ...
...já se s nima totiž nedostanu do kontaktu... Ty jo? Opravujete spolu ty Maximy? A oni tě asi někdy vypekli, co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 11:22, RE: 398.000km
gablenz napsal:
...já se s nima totiž nedostanu do kontaktu... Ty jo? Opravujete spolu ty Maximy? A oni tě asi někdy vypekli, co?
asi těžko, gáblíku, já jezdím do autorizáku, a jezdil jsem tam i s Maximama. ale to ty s loganem nepobereš...
cigány si do huby brát budu, minimálně těch 98% (a to jim fandím) kteří zneužívají systém a sociální dávky, kradou, flákají se a dělají bordel. nevím jak ty ale já ze svejch daní živím jednu takovou vypečenou rodinku a ještě jsem od tohohle státu nedostal ani vindru a pochybuju že někdy dostanu.
naopak ty si neber do huby servírky a pingly-neumíš si asi představit co to je roznášet mezi ožralejma 12 hodin denně chlast v zahuleným pajzlu, já si to představit dokážu a nezávidím jim.
a ty zedníci-tebe nějakej natáhnul nebo obtáhnul, co?! nebo co tě žere, šmudlo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 12:38, RE: 398.000km
tomaskrtek napsal:
asi těžko, gáblíku, já jezdím do autorizáku, a jezdil jsem tam i s Maximama. ale to ty s loganem nepobereš...
cigány si do huby brát budu, minimálně těch 98% (a to jim fandím) kteří zneužívají systém a sociální dávky, kradou, flákají se a dělají bordel. nevím jak ty ale já ze svejch daní živím jednu takovou vypečenou rodinku a ještě jsem od tohohle státu nedostal ani vindru a pochybuju že někdy dostanu.
naopak ty si neber do huby servírky a pingly-neumíš si asi představit co to je roznášet m...
NA jednu stranu mě tvoje kecy vždycky dokáží rozesmát. Představuju si tě jako ozemboucha v šusťákách, se zlatým řetězem na krku a ve vylítaném sedmičkovém baworáku. Trefil jsem to? Jinak já určitě Logan nemám... Ty po něm toužíš? Chtěl bys mu jako Fugo protáhnou výfuk? Ách ty Drákulo, ách, jsi tak dobře dělaný, ách, Renaultku můj, ách, tvůj osmiventil dobřé táhne, ách....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 15:00, RE: 398.000km
gablenz napsal:
NA jednu stranu mě tvoje kecy vždycky dokáží rozesmát. Představuju si tě jako ozemboucha v šusťákách, se zlatým řetězem na krku a ve vylítaném sedmičkovém baworáku. Trefil jsem to? Jinak já určitě Logan nemám... Ty po něm toužíš? Chtěl bys mu jako Fugo protáhnou výfuk? Ách ty Drákulo, ách, jsi tak dobře dělaný, ách, Renaultku můj, ách, tvůj osmiventil dobřé táhne, ách....
A já bláhový si myslel, že tohle je diskuze o autech. Slovy klasika - nechte si své Kidy, Dougu Badmane.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 20:27, RE: 398.000km
Koloss napsal:
A já bláhový si myslel, že tohle je diskuze o autech. Slovy klasika - nechte si své Kidy, Dougu Badmane.
Byla o autech, nez se do toho zacal sr** polointeligent ze Severni Horni Dolni co jezdi 20 let otriskanou Vectrou B a hraje si na chytrolina....)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 22:47, RE: 398.000km
gablenz napsal:
NA jednu stranu mě tvoje kecy vždycky dokáží rozesmát. Představuju si tě jako ozemboucha v šusťákách, se zlatým řetězem na krku a ve vylítaném sedmičkovém baworáku. Trefil jsem to? Jinak já určitě Logan nemám... Ty po něm toužíš? Chtěl bys mu jako Fugo protáhnou výfuk? Ách ty Drákulo, ách, jsi tak dobře dělaný, ách, Renaultku můj, ách, tvůj osmiventil dobřé táhne, ách....
V Jihlavě na nádraží je restaurace. Je to napůl cesty Pha - Prostejov, mate to tam oba +- stejne daleko. Tam si to vyrikejte, roztrhejte si u toho občanky a bude klidek. A uz s tim dejte s tím pokoj. Zpet k autum. PEACE!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.09.2011 23:44, RE: Spolehlivost
Michal napsal:
No já teda nevím, ale chtít po takřka 20 let starém autě, aby šlapalo jak hodinky je asi nesmysl...
hmmm - já si zase myslím, že podle toho jak bylo auto popsáno, tak to byla pěkná sračka. Trochu nerozumím tomu, když chce někdo perspektivního veterána, že koupí auto v evidentně špatném stavu a vůbec nemluvím o pseudoxenonech. Pokud bych chtěl perspektivního veterána tak bych se asi rozhlédnul po německém trhu, tam bych našel auťák v perfektní kondici ( a že jich najdete - těch voňavek je tam více než dost), hlavně ho nebudu chtít koupit za 1500 EUR, jestli auto k něčemu vypadá tak je třeba přitlačit aspoň těch 4000 EUR. Tyto první vyšší náíklady se bohatě vyplatí na tom, že hned ze začátku do toho nesypete horem dolem, auto je stejně k ničemu a ještě Vás to stojí čas. Většinu svých aut jsem koupil trochujetých, když jsem byl mladší tak více jetých, ale posledních 5-6 aut co jsem měl jsem vždycky kupoval takřka bez ohledu na cenu (tím nemyslím, že bych neměl limitu), nikdy mě nezajímalo, že se ten a ten model dá sehnat třeba za 10000 EUR, když se mi nějaký auto líbilo (barva, výbava, motorizace) tak jsem ho zaplatil třeba 13 000 EUR i když obbná auta stála třeba těch 10 000 EUR. Ve výsledku jsem měl ale auto takové jaké se mi líbilo se vším všudy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.09.2011 07:44, RE: Spolehlivost
Michal napsal:
No já teda nevím, ale chtít po takřka 20 let starém autě, aby šlapalo jak hodinky je asi nesmysl...
Ono koupi 20let starou, navíc vybydlenou, vraždu chce velkou míru bláznovství, naivity až blbosti. Ledaže by byl pán odázán na psa a bílou hůl, to je jediná věc, která by ho omlouvala. Jak je psáno výše, těhle aut, co se o ně v D starají jako o člena rodiny, se dá sehnat poměrně dost. A jestli chci veterána, nějaký pouliční překopání světel by mě spolehlivě odradilo. Protože za tu správnou "veteránskou" hodnotu považuju udržovaný původní stav...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.09.2011 10:43, RE: 398.000km
gottak napsal:
Byla o autech, nez se do toho zacal sr** polointeligent ze Severni Horni Dolni co jezdi 20 let otriskanou Vectrou B a hraje si na chytrolina....)
gottaku, ty to tež nemáš v makovici ok, že? Vectry B ještě nemůžou mít dvacet let... Chodils´snad na zvláštní? Spočítej si to... Umět počítat je předpoklad pro psaní do diskusí... A Ani Krtek ani já nemáme Vectru B, tak na koho jsi to zaútočil?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.09.2011 21:46, Mondeo
Pobavilo mě předchozí vozidlo, které se začalo vyrábět ve stejném roce, jako tenhle kousek. Jasně, Ford není BáWo, ale po skoro 20-ti letech se rozdíly mohou krásně stírat.
Tahle stará auta se nekupují na blind, člověk se u musí nachytřit, aby nekoupil úplného zajíce v pytli, jako tady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.09.2011 23:10, RE: Spolehlivost
Lucie Vondrová napsal:
hmmm - já si zase myslím, že podle toho jak bylo auto popsáno, tak to byla pěkná sračka. Trochu nerozumím tomu, když chce někdo perspektivního veterána, že koupí auto v evidentně špatném stavu a vůbec nemluvím o pseudoxenonech. Pokud bych chtěl perspektivního veterána tak bych se asi rozhlédnul po německém trhu, tam bych našel auťák v perfektní kondici ( a že jich najdete - těch voňavek je tam více než dost), hlavně ho nebudu chtít koupit za 1500 EUR, jestli auto k něčemu vypadá tak je třeba při...
Petr-Tipcars: Dobrý den, souhlasím s Vámi. Nerozumím úplně majiteli recenzovaného vozu. Koupil vůz, na kterém spousta dílů byla za hranicí životnosti, nevím, zda tomu odpovídala cena. Spousta problematických záležitostí šla řešit již při koupi (pneu, baterka a jiné), nejlépe asi koupí jiného exempláře a ideálně v jiné zemi, za tu cestu by to podle mne stálo. Mrzí mne, že právě takovéto vozy, na kterých předchozí majitelé namísto poctivého servisu "tuní" přední lampy, kazí image této značky. Auto (a zvláště tedy youngtimer) se navíc nekupuje "za každou cenu" a "srdíčkem". Srdce si na těch pár hodin na place v bazaru (pochybuji, že byste takovýto vůz koupil od "kamaráda") nechte raději transplantovat, pokud toho nejste schopen, vezměte s sebou někoho, kdo to ovládá. A cena je u auta do 50 000Kč víceméně podružná (respektive prostor pro úsporu je tak malý, že jej spolkne jakýkoli první problém), rozhoduje zásadně stav. Přeji majiteli, ať po všech investicích auto dělá i trochu té radosti...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.