0
zpět
 

diskuze k tématu: Je pořád v roce 2021 E46 dobrá volba?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, typ vozidla, osobní
Marty00X
počet příspěvků1
datum registrace14.10.2021
Čtvrtek 14.10.2021 15:53, Je pořád v roce 2021 E46 dobrá volba?
Ahoj. Už moc dlouho přemyšlím nad tím, jak se rozhodnout, tak jsem si řekl, že zkusím pomoct tady. Mám teď Focuse mk3 1.6Tdci 85kw a jezdí dobře. Nedávno jsem si ale koupil malý karavan (750kg) a nastal problém... Focus je na tohle prostě slabej. Dá se s tím jet, ale je to neskutečnej vopruz a nebaví mě to. 90% jízdy s karavanem to auto dostává záhul, takže postupem času jsem si jistý, že se to na autě dost podepíše.
Zvažuji tedy koupi něčeho jiného. Můj rozpočet je 140tis. Co jsem koukal po bazarech, tak si asi prostě nevyberu. Jediná varianta, která se mi zamlouvá je trojkové BMW e91, 2.0i/d. Tady se ale bojím, že ty auta v hezčím stavu na mém rozpočtu začínají. Další variantou je BMW e46. To auto se mi líbilo ještě než jsem měl papíry a líbí se mi pořád. Určitě si hodně lidí řekně, že je totální blbost jít z Focuse 2012 do BMW 2004 (cca), ale podle mě se ty auta nedaj vůbec srovnávat. Zajímá mě teda, jaký motor by jste do e46tky doporučili, aby i takhle staré auto pořád nějak fungovalo a servnisní náklady by se nevyšplhali do nesmyslů.
Zajímají mě nějaké osobní zkušenosti. To auto je prostě jak designově, tak motorově nadčasové a fakt mě to k tomu táhne. Taky si myslím, že sedan/kombi za 140 000 už bude nějak vypadat u e46..

Díky moc za rady a názory, pokud jste dočetli až sem...
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Pátek 15.10.2021 13:26, RE: Je pořád v roce 2021 E46 dobrá volba?
citace:
reakce na: Marty00X, 14.10.2021 15:53 (Ahoj. Už moc dlouho přemyšlím ...)


Nedokážu Ti asi dát jedinečnou finální radu, ale mohu se vyjádřit k nětkerým věcem a motorizacím.

Nejsem si jist, jestli je rozumné nahradit relativně nové auto tak starým BMW. Frekvence návštěv v servisu může rapidně stoupnout i při výběru jinak slušného kusu.
Dále zvaž, zdali Ti nebude vadit zadní náhon. JInak bys musel shánět variantu s 4x4 a těch tolik není.

Obecně:

E46 - již začínají mít problémy s korozí. Při výběru vhodného kusu to chvíli vydrží, ale pokud jsi citlivka, tak některá místa se Ti možná nebudou líbit. Slušné benzínové motory. Nejspíš i dieslové, ale zde nemamám osobní zkušenost. Hlavně dávat bacha, aby už nebyl shnilý spodek.
Obecně od 320i do 328i by mělo být v pohodě. Spotřeba oleje menší než u násl. generace.
Nafta: Kámošce dobře chodil tuším 320d, nevím jaká varianta přesně.

E9x - Novější a zdá se být relativně korozivzdorné. Bohužel benzínové motory zde trpí nadměrnou spotřebou oleje až 1l/1000km při vytáčení - a pravděpodobně tomu může být podobně i při tažení karavanu. Ale je to u téhle řady běžné - bez ohledu na nájezd a stáří s tím musíš počítat. Pokud jsi ochoten dolévat a vozit ssebou i víc jak 1l oleje navíc, dá se s tím žít. Dále počítej s úniky oleje kolem vany. Občas zlobí katy/lambdy - není to pravidlem, ale ten olej co přes to létá jim asi nedělá dobře.
Disely zde nemám zmáklé už vůbec.
Karoserie téhle generace asi není tak bytelná v detailech - i u nebouraných kusů jsou kolikrát dosti různé spáry kolem dveří.
Mám zkušenosti pouze s 325i 160kw (N52B25A) a tam platí vše výše uvedené.

Snad mě někdo doplní ohledně nafty. Mám zkušenosti jen s několika konkrétními vozy, nikoliv za celé spektrum...
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Sobota 16.10.2021 20:54, RE: RE: Je pořád v roce 2021 E46 dobrá volba?
citace:
reakce na: sente, 15.10.2021 18:57 (Tenis - Kurzové sázky. Velmi s ...)


Muze nam redakce osvetlit, jakje mozne, ze tento spam projde Vasim (rucnim) filtrem a muj prispevek k veci z patku zde jeste neni videt ?
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 18.10.2021 10:39, RE: RE: RE: Je pořád v roce 2021 E46 dobrá volba?
citace:
reakce na: Driver79, 16.10.2021 20:54 (Muze nam redakce osvetlit, jak ...)


Dobrý den, Váš páteční příspěvek byl pravděpodobně pozdržen automatickým filtrem, který zachycuje příspěvky ze zahraničí (kvůli vysokému výskytu spamu ze zahraničních serverů). Nyní už by měl být viditelný.
Spam z tohoto vlákna byl odstraněn. Bohužel o víkendu fórum není administrováno, proto se může stát, že páteční příspěvky se dají do pořádku až v pondělí. Děkujeme za upozornění i pochopení. Přeji klidný den.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.