0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 330xd 170kw první auto?

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla
Petos669
počet příspěvků1
datum registrace19.08.2023
Sobota 19.08.2023 17:13, BMW 330xd 170kw první auto?
Zdravím všechny, chci se zeptat zda je dobrá volba na první auto koupě bmw 330xd 170kw s motorem M57 do roku 2008 s automatickou převodovkou, zároveň se chci i zeptat kolik stojí přibližná roční údržba tohoto auta a jaká je jeho spotřeba při slušné jízdě. Děkuji

Popřípadě jaké jiné auto by jste mi doporučili do začátku.
reagovat
Jerguš
počet příspěvků14
datum registrace28.02.2023
Sobota 26.08.2023 11:11, RE: BMW 330xd 170kw první auto?
x
citace:
reakce na: Petos669, 19.08.2023 17:13 (Zdravím všechny, chci se zepta ...)

Záleží na nájezdu. 330xD má podle mne jen jednu nevýhodu a to je ta čtyřkolka, kterou člověk vlastně nikdy nevyužije, pokud nejezdí někam na hory se sněhem a auto jí sebou vozí "zbytečně". Podle mne je lepší čistokrevná zadokolka (i když mám taky xD). Ten motor je v pohodě, moje spotřeba u 330xD v naftě a automatu je cca 7.5 lt nafty. Roční servis se těžko vyčíslí, ale cca každých 15tis. km 7.5 litru oleje v motoru, filtry, každou cca pátou výměnu oleje i olej v automatu, rozvodovce a diferáku, nějaké ty brzdy atd. A nesmí se nic porouchat... Jiné motory, než M57 nebrat. Ale jako první auto bych si to asi nekoupil, i kdybych měl dost peněz, protože BMW e9x, o kterém se tady bavíme je tak skvělé auto, že jeho další případná plnohodnotná náhrada je obrovský problém a člověk si bude zbytek života vyčítat, že začal v autech (běžně dostupných) na vrcholu a pak už to bylo jen horší. Tím nechci to BMW nějak přechválit, mám a měl jsem spousty aut, skoro každé bylo něčím zajímavé nebo v něčem dobré, ale e9x to má tak nějak nejvyladěnější...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.