0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 320d a první dojmy nového majitele

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Čtvrtek 09.05.2013 00:24, Okno
Pomalu lezoucí nebo se zasekávající okno u BMW skoro vždy znamená vadný motor, tedy pokud totálně nezkorodovala přípojka u motoru (ale to se moc nestává). Oprava není zrovna levná, protože motor pohonu stahovačky je poměrně dost drahý (ale je to BMW, s tím že díly nebudou za desetikoruny se musí počítat) a ještě je k němu blbý přístup. Světlou stránkou tohoto problému je fakt, že motor o sobě může takhle dávat vědět třeba 2 roky než odejde, tou horší je skutečnost, že pokud se to rozhodne, že to přestane fungovat při staženém oknu, tak vám jednak samovolně zapadne okno do dveří (sjede až dolů) a do horní zajištěné pozice ho budete muset vytáhnout ručně po demontáži čalounění dveří.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Čtvrtek 09.05.2013 08:10, RE: Okno
Rover623 napsal:
Pomalu lezoucí nebo se zasekávající okno u BMW skoro vždy znamená vadný motor, tedy pokud totálně nezkorodovala přípojka u motoru (ale to se moc nestává). Oprava není zrovna levná, protože motor pohonu stahovačky je poměrně dost drahý (ale je to BMW, s tím že díly nebudou za desetikoruny se musí počítat) a ještě je k němu blbý přístup. Světlou stránkou tohoto problému je fakt, že motor o sobě může takhle dávat vědět třeba 2 roky než odejde, tou horší je skutečnost, že pokud se to rozhodne, že to přestane fungovat při staženém oknu, tak vám jednak samovolně zapadne okno do dveří (sjede až dolů) a do horní zajištěné pozice ho budete muset vytáhnout ručně po demontáži čalounění dveří.


Přesně tak jak píše Rover623. Také mi to tak u E46 dělalo až dodělalo. Za nový motorek chtěli ranec, nakonec mi to autoelektrikář opravil za zlomek ceny a funguje to dodnes (asi 2 roky). Jinak je třeba počítat s vyšší cenou dílů - viz termostat, různá čidla... Jízdně jde o geniální auto, kritiku opožděného DSC nechápu, je to tak chválně nastavené aby se to nechovalo paranoidně. Osobně jezdím s úplně vypnutým DSC i v zimě. Právě díky výbornému řízení a celkovému chování lze brzo vycítit i náznak vybočení z přímky a snadno jej korigovat. Ale mám benzín, takže do cca 4000 je nástup výkonu lineární a očekávatelný. Spotřeba skoro 7 litrů mně dost zaskočila, nevím jak pisatel jezdí, ale když k tomu přičtu nevyrovnaný běh o kterém píše, asi si už budou říkat vstřiky o výměnu.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 11:00, Slabé
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat.
Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 11:54, RE: Slabé
David V napsal:
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat. Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.


Blahopřeju ke třem stovkám
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 12:34, RE: Slabé
Pepe napsal:
David V napsal:
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat. Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.
Blahopřeju ke třem stovkám


Nerozumím...
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 13:34, RE: Slabé
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat. Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.
Blahopřeju ke třem stovkám
Nerozumím...


300 příspěvků, docela výkon. Jen jestli se opravdu počítají od začátku, ale asi ne
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 13:39, RE: Slabé
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat. Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.
Blahopřeju ke třem stovkám
Nerozumím...
300 příspěvků, docela výkon. Jen jestli se opravdu počítají od začátku, ale asi ne


Aha. Ne, počítají se od doby, kdy je nové fórum s avatarama cca 1/2 roku zpátky - najdu první příspěvek.
http://www.tipcars.com/magazin-tipcarscom-spusteno-nove-diskusni-forum-5915.html
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Čtvrtek 09.05.2013 16:13, OMG
Recenze naklepaná do smartfounu při čekání na zelenou
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 09.05.2013 18:59, RE: Slabé
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Taby ty mizerné uživatelské recenze jsou mor. Člověk se těší, že se dočte něco zajímavého, ale kdepak. Všechno je super, ale podle diskuse hrozí ne zrovna levné opravy. Taky jsem psal recenzi po pár měsících, ale tahkle jsem ji tedy neodfláknut. Ano, spolehlivost jsem nehodnotil, ale pořád je poměrně velká škála vlastností, na které lze poukázat. Mimochodem na svoji původní recenzi jsem navazoval hodnocením po 2-letech a nyní po dalších 2-letech chystám pokračování.
Blahopřeju ke třem stovkám
Nerozumím...
300 příspěvků, docela výkon. Jen jestli se opravdu počítají od začátku, ale asi ne
Aha. Ne, počítají se od doby, kdy je nové fórum s avatarama cca 1/2 roku zpátky - najdu první příspěvek. http://www.tipcars.com/magazin-tipcarscom-spusteno-nove-diskusni-forum-5915.html


Tak to jo. Já si říkal, ze by to bylo nějak málo, za ty léta. Teda u tebe
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.