0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW řady 3 nebo 5?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2014 22:48, BMW řady 3 nebo 5?
Zdravím, hledám auto cca do 190.000 Kč. Vybírám mezi BMW 320d/320i (e90 - r. 2005-2006) a 525d/530d (2004-2005). Překvapuje mě, že mnohem větší nabídka je těch pětkových. Měl jsem teď něco přes rok Passata 1,9 TDI 96 kw (2001) a bohužel jsem se netrefil do nejlepšího kusu, takže jsem s ním byl prakticky co měsíc v servisu. Nakonec to bylo neúnosné a musel jsem se ho zbavit. Nerad bych, aby se mi podobná situace opakovala i s novým autem.
Dá se za tuto cenu sehnat zachovalý vůz BMW z výše zmíněných? Nemám s tím žádné praktické zkušenosti, ale rozum mi říká, že vyšší řada = vyšší náklady. Na druhou stranu se pětka (e60) vyrábí o trochu déle než e90 a třeba se tam těch much stihlo vychytat víc... Je mezi nimi nějaký opravdu zásadní rozdíl (např. spolehlivost motoru, podvozku, spojky... a hlavně cena těchto dílů) ? Kterou řadu byste doporučili spíše? Nějaké peníze na případné opravy samozřejmě mám, ale třeba nečekaná oprava přes 15 tisíc by mi už hodně zahýbala rozpočtem...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 10.11.2014 19:41, RE:
Dobrý den. Za Vaše peníze lze koupit jak řadu 3, tak i řadu 5. Doporučuji Vám ale spíše trojku, jelikož vozy mají méně najeto. Mezi cenami náhradních dílů není větší rozdíl. Pokud nenajezdíte ročně přes cca 25 tis. km, volte raději benzínový motor. Koupě dieselové ojetiny je téměř vždy rizikovější, s vyšším nájezdem také roste riziko, že budete muset vyměnit drahé součásti systému Common-Rail, například vstřikovače.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.