0
zpět

diskuze k tématu: Bílý kouř z výfuku

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.08.2014 15:51, Bílý kouř z výfuku
Ahoj, mám rover 45 1.4 z roku 2004. Delší dobu sem nejezdil (cca měsíc), po otočeni kličkem nic, ale pak si dal říct a motor naskočil. Zvuk byl ovšem dost divnej a z výfuku šlo neuvěřitelný množství bílého kouře, když se začal bilý dým trochu linout i z kapoty motoru, tak sem radši vypnul motor. Po pár minutách sem to zkusil znovu-zvuk už byl normální a množství kouře z výfuku bylo už podstatně menší. Po dalším nastartování po pár minutách už bylo vše ok a dojel sem, kam sem potřeboval. Nevite někdo čím by to mohlo být ???
reagovat
KoobaS
počet příspěvků652
datum registrace23.04.2014
Úterý 26.08.2014 08:18, RE: Bílý kouř z výfuku
nepřihlášený uživatel napsal:
Ahoj, mám rover 45 1.4 z roku 2004. Delší dobu sem nejezdil (cca měsíc), po otočeni kličkem nic, ale pak si dal říct a motor naskočil. Zvuk byl ovšem dost divnej a z výfuku šlo neuvěřitelný množství bílého kouře, když se začal bilý dým trochu linout i z kapoty motoru, tak sem radši vypnul motor. Po pár minutách sem to zkusil znovu-zvuk už byl normální a množství kouře z výfuku bylo už podstatně menší. Po dalším nastartování po pár minutách už bylo vše ok a dojel sem, kam sem potřeboval. Nevite někdo čím by to mohlo být ???

Řekl bych, že to bude tím, že poslední dobou docela dost prší. Tzn. voda na motoru, vysrážená rosa ve výfuku... Co se týče zvuku, po měsíci nicnedělání to u motoru podle mě není nic moc výjmečnýho, možná běžel na tři válce a jenom se potřeboval srovnat... Jinak když jsem měl focuse a pršelo, tak se mi z kapoty "kouřilo" úplně běžně, někdy ještě i hodinu po odstavení auta...
reagovat
pedrooo
počet příspěvků1
datum registrace26.08.2014
Úterý 26.08.2014 13:12, _
Je pravda, že další den už je auto úplně v pořádku. Díky za uklidnující vysvětlení :)
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Pondělí 01.09.2014 23:11, RE:
Dobrý den. Nepravidelný běh motoru po měsíci stání není u staršího vozu nic neobvyklého. Po startu chvíli trvá, než se motor "srovná". Kouř z výfuku byl s největší pravděpodobností pouze vodní pára. Ta vzniká jedna spalováním, a také ve výfuku kondenzuje zejména při jízdách na krátké vzdálenosti. Po zahřátí motoru se její množství sníží, není to nic neobvyklého (často z výfuku voda přímo vytéká).
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.