zpět

diskuze k tématu: benzín nebo plyn do 100 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní a terénní
evamat
počet příspěvků5
datum registrace12.09.2016
Pondělí 12.09.2016 13:26, benzín nebo plyn do 100 tisíc
Dobrý den, hledám někoho, kdo poradí ve výběru auta pro moji mamku. Jak je již napsáno v titulku, mělo by být cenově do 100 tisíc. Hledám spíše menší auto, třeba tří dveřové, benzín nebo plyn, obsah do 1.4. Ideálně také takové, kde nejsopu drahé náhradní díly. Auto bude sloužit na občasné jízdy na nákup, za rodinou, ne denně. Děkuji za všechny tipy a rady.
reagovat
Arthuro
počet příspěvků82
datum registrace11.06.2013
Pondělí 12.09.2016 13:49, Fiat Panda 1.2i
Fiat Panda je přesně to auto, které pro mamku hledáš - malé, levné, spolehlivé.
Ten můj najezdil skoro 110 tkm, z toho cca. 55 tkm v mém vlastnictví a dalších 55 tkm u předchozího majitele a jediná oprava, která se asi nedá považovat za úplně spotření materiál, byla výmněna teplotního čidla motoru, cca 300 Kč za díl a hodinka práce v servisu. jinak naprosto spolehlivé vozítko, které se podívalo až do Dubrovníku, někde se tu dá najít o tom můj příspěvek.
Hledej verzi s motorem 1.2i, 44kW/ 60 PS, nejen že malinko lépe jede než 1.1i, má i o něco menší spotřebu, díky lepší izolaci motorového prostoru je tižší v intriéru a má i nějakou vzpěru v motorovém prostoru navíc, takže karoserie je celkově pevnější a auto lépe zatáčí. Samozřejmě 1.2i lze najít i s lepší výbavou než 1.1i.

Ciao, Arthuro
reagovat
evamat
počet příspěvků5
Pondělí 12.09.2016 13:54, děkuji za odp.
Díky za reakci, doteď mamka jezdil ve Fiatu Uno, šílená škaredá stará krabice... Tenhle tip se mi docela líbí.
reagovat
evamat
počet příspěvků5
Pondělí 12.09.2016 17:51, nějaké jiné tipy?
Nemáte ještě nějaké tipy? Třeba vw golf nebo něco takového? Díky.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků671
datum registrace09.05.2007
Pondělí 12.09.2016 18:08, RE: nějaké jiné tipy?
evamat napsal:

Chceš to pro matku, nebo pro sebe? Pro matku jsi doporučení dostal - panda je za dané peníze ideální volba, bude to i novější kus a v lepším stavu. Je nenáročná, levná na provoz, nemají o ni zájem zloději. Perfektně se s ní manévruje, je z ní skvěle vidět a vejde se všude. Proto jsem ji matce taky pořídil.

Naproti tomu golf bude mít vyšší spotřebu, dražší pneumatiky, za stejné peníze bude v horším stavu a starší, ve městě se agilitou nemůže rovnat, je o 3/4 metru delší a o dost širší, takže i manévrování bude náročnější a samozřejmě přitahuje pozornost zlodějů. Obdobně to platí (s kolísajícím parametrem obliby chmatáků) i o jiných autech nižší střední třídy. Opravdu to matka na lítačku do obchodu potřebuje?
reagovat
jana.hola.1865FB
počet příspěvků5
datum registrace16.12.2014
Pondělí 12.09.2016 18:22, Citroen C3
Dobrý den, zkuste pro mamku vybrat třeba toto skvělé autíčko které vlastním už 5-tým rokem a mám pro něj jen samou chválu. A vůbec se nebojte naftové motorizace, i na kratší vzdálenosti je ten motor v pohodě a netrpí žádnými neduhy. Na výběr máte i benzínové motory také spolehlivé avšak tam je spotřeba benzínu zase někde jinde. Co třeba tenhle?

https://www.sbazar.cz/autovelvex/detail/18558957-citroen-c3-14hdi50kwtempomatklima
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Úterý 13.09.2016 10:16, RE: nějaké jiné tipy?
Giorgio napsal:
evamat napsal:
Chceš to pro matku, nebo pro sebe? Pro matku jsi doporučení dostal - panda je za dané peníze ideální volba, bude to i novější kus a v lepším stavu. Je nenáročná, levná na provoz, nemají o ni zájem zloději. Perfektně se s ní manévruje, je z ní skvěle vidět a vejde se všude. Proto jsem ji matce taky pořídil.Naproti tomu golf bude mít vyšší spotřebu, dražší pneumatiky, za stejné peníze bude v horším stavu a starší, ve městě se agilitou nemůže rovnat, je o 3/4 metru delší a o dost širší, takže i manévrování bude náročnější a samozřejmě přitahuje pozornost zlodějů. Obdobně to platí (s kolísajícím parametrem obliby chmatáků) i o jiných autech nižší střední třídy. Opravdu to matka na lítačku do obchodu potřebuje?

hlavně bych doporučil minimálně 1.2 která má už i lepší výbavu nativně než 1.1
reagovat
evamat
počet příspěvků5
Úterý 13.09.2016 10:41, RE: nějaké jiné tipy?
Giorgio napsal:
evamat napsal:
Chceš to pro matku, nebo pro sebe? Pro matku jsi doporučení dostal - panda je za dané peníze ideální volba, bude to i novější kus a v lepším stavu. Je nenáročná, levná na provoz, nemají o ni zájem zloději. Perfektně se s ní manévruje, je z ní skvěle vidět a vejde se všude. Proto jsem ji matce taky pořídil.Naproti tomu golf bude mít vyšší spotřebu, dražší pneumatiky, za stejné peníze bude v horším stavu a starší, ve městě se agilitou nemůže rovnat, je o 3/4 metru delší a o dost širší, takže i manévrování bude náročnější a samozřejmě přitahuje pozornost zlodějů. Obdobně to platí (s kolísajícím parametrem obliby chmatáků) i o jiných autech nižší střední třídy. Opravdu to matka na lítačku do obchodu potřebuje?

opravdu je to pro mamku, já mám auto:) chci se trochu porozhlédnout, vyloučit co nepasuje, poradit se, ona sama by si asi nevybrala... moc si cením takovéto rady, kdy bych sama nepřišla na to, že golf by asi nebyl to pravé. děkuji

reagovat
Petr S
počet příspěvků1110
datum registrace28.11.2008
Úterý 13.09.2016 11:41, RE: nějaké jiné tipy?
evamat napsal:
Giorgio napsal:
evamat napsal:
opravdu je to pro mamku, já mám pašíka:) chci se trochu porozhlédnout, vyloučit co nepasuje, poradit se, ona sama by si asi nevybrala... moc si cením takovéto rady, kdy bych sama nepřišla na to, že golf by asi nebyl to pravé. děkuji

Matce bych být vámi pořídil alespoň auto ze segmentu B, tzn. něco jako Polo, Fabie apod. Supermini kategorii jako zmíněná Panda bych se vyhnul, kvůli horší bezpečnosti.
reagovat
Luken
počet příspěvků6
datum registrace02.03.2016
Úterý 13.09.2016 12:55, Honda Jazz
Dobrý den.

Za mě bych doporučil Hondu Jazz. Malé auto s neuvěřitelně velkým vnitřním prostorem. Zadní sedačky lze zklopit do roviny s podlahou kufru, případně zvednout sedák, kdy máte prostor od podlahy ke stropu plně k dispozici. Honda jako taková je poměrně spolehlivá takže náklady na běžnou údržbu jsou snesitelné.
reagovat
evamat
počet příspěvků5
Úterý 13.09.2016 15:04, a co třeba třídveřák?
A nemáte tip na nějaký třídveřák? Myslím, že by se jí mohlo líbit opravdu něco malého... Děkuji.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Úterý 13.09.2016 21:48, RE: a co třeba třídveřák?
evamat napsal:
A nemáte tip na nějaký třídveřák? Myslím, že by se jí mohlo líbit opravdu něco malého... Děkuji.

VW Fox,je to ještě menší než Polo.....a s 1.2 to je celkem pružné a dobré vozítko do města..jen jich na trhu není tolik,takže najít opravdu dobrou chvíli potrvá
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1009
datum registrace19.08.2015
Úterý 13.09.2016 22:41, RE: benzín nebo plyn do 100 tisíc
evamat napsal:
Dobrý den, hledám někoho, kdo poradí ve výběru auta pro moji mamku. Jak je již napsáno v titulku, mělo by být cenově do 100 tisíc. Hledám spíše menší auto, třeba tří dveřové, benzín nebo plyn, obsah do 1.4. Ideálně také takové, kde nejsopu drahé náhradní díly. Auto bude sloužit na občasné jízdy na nákup, za rodinou, ne denně. Děkuji za všechny tipy a rady.

Ahoj, v kontextu jak auto bude používáno bych šel do Fiatu Grande Punto a motor úplně stačí 1.2. Právě na takové občasné používání velmi dobrá volba motoru i auta, navíc auto má stále šmrnc, dizajn se prostě povedl.
LPG pro tebe nemá smysl, počáteční investice se tvé mamce nevrátí ani za pět let atd.., navíc 1.2 jezdí do 6l
Spíše bych se zaměřil na dobrý stav vozu a pak udělal pořádný servis po koupi, tj. vyměnit rozvody, olej, filtry, svíčky, možná bych nechal nastříkat spodek auta, ať slouží dlouho a dobře
Další auto dle mého vhodné pro naše "mamky" je např. Peugeot 207 1.4. Pohodlné tiché auto, které boduje přijemnějším interiérem než má Punto, lepším zpracováním, dobrou antikorozní ochranou a také lepším odhlučněním.
Určitě bych vybíral auto s klimatizací, letní vedra u nás jsou pro starší řidiče s autem bez klimy docela hazardem... Tož držím palec
reagovat
Giorgio
počet příspěvků671
datum registrace09.05.2007
Středa 14.09.2016 05:26, RE: nějaké jiné tipy?
Petr S napsal:
evamat napsal:
Giorgio napsal:
evamat napsal:
opravdu je to pro mamku, já mám pašíka:) chci se trochu porozhlédnout, vyloučit co nepasuje, poradit se, ona sama by si asi nevybrala... moc si cením takovéto rady, kdy bych sama nepřišla na to, že golf by asi nebyl to pravé. děkuji
Matce bych být vámi pořídil alespoň auto ze segmentu B, tzn. něco jako Polo, Fabie apod. Supermini kategorii jako zmíněná Panda bych se vyhnul, kvůli horší bezpečnosti.

Pokud převažuje nebo zcela dominuje městský provoz, tak ne. Vždycky je to na úkor viditelnosti z vozu a manévrovatelnosti. Kola v rozích karoserie, nulové převisy, strmé linky a kompletní prosklení žádné auto segmentu B nemá, to spíše mini-MPV, když už. Viděl jsem pandu, co šla ve 120 km/h přes boudu a řidiči se nic nestalo, takže strašit horší bezpečností je (ve městě) mimo mísu. Pokud by dobou užití, frekvencí nebo najetými kilometry převažoval mimoměstský provoz, tak OK, to se vyplatí o větším autě uvažovat více, jinak je naopak nejlepší volbou do města právě mini auto. Škoda, že to neumožní rozpočet, lepší než panda by byla pětistovka (i z pohledu bezpečnosti a opakovaně preferovanému třídveřovému autu).
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Středa 14.09.2016 14:16, Malé auto do města
Pro "starší" dámy je také vhodný na jízdy po městě Suzuki Splash.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.