0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto z půjčovny? Sázka do loterie

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.06.2006 03:03, Rady k vypůjčení
Jelikož jsem pracoval v jedné pražské autopůjčovně, přidávám pár rad pro bezstarostné vypůjčení. Většinou se blokne na účtu nebo složí záloha v hotovosti v hodnotě 10,000,-Kč, pro případ škody. Při sepisování smlouvy budete tázáni, zda-li se chystáte do zahraničí ( ve smlouvě to bude půjčovnou potvrzeno pro policii za hranicemi v případě podezření z krádeže). Při předávání si pečlivě prohlédněte automobil (zevnitř i zvenku). Klasicky bývají oděrky předního nárazníku, kapoty, prahů, nad čelním sklem a všechny dveře. Je dobré si pečlivě zkontrolovat čelní sklo (nemilé překvapení pro mnoho zákazníků). U interiéru je dobré se zaměřit na propálená sedadla od cigaret, poškrábané plasty a neponičený panel rádia (za propálené sedadlo se účtuje cca. 3000,-Kč (octavia)). Auta se předávají čistá, s kompletní povinnou výbavou a kompletně technicky zkontrolována. Pokud se stane, že automobil přestane jet, autopůjčovna ihned vysílá na místo odtahový vůz s náhradním vozidlem zdarma. Pozor na smluvní ustanovení v případě krádeže vozu (každá autopůjčovna může mít rozdílné podmínky). Tam kde jsem pracoval já, tak tam zákazník při odcizení vozu platil 10% ze zůstatkové ceny vozu (v případě fabie to ještě jde cca. 15-20,000,-Kč, ale v případě nové Octavie nebo Superba to je částka většinou kolem 50-70,000,-Kč!!!. (zákazníkovi se toto samozřejmě předem nesděluje, to je až překvapení). Pokud se Vám něco nezdá zapište to do smlouvy (většinou dole bývá kolonka "poznámky" (třeba předávání v dešti, podezřelý zvuk motoru atd.) Když to uděláte, v případě v rácení vozu se můžete na to vymluvit, protože zaměstnanec je povinnen (pokud to je pravda) smlouvu o předání podepsat (chtějte na smlouvě jméno hůlkovým jménem i křestní). V případě pražských autopůjčoven většinou můžete vrátit vozidlo i na letišti, ale zaplatíte poplatek 400-1000Kč. Přeji všem pěkné prázdniny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.06.2006 10:00, RE: Rady k vypůjčení
Jirka napsal:
Jelikož jsem pracoval v jedné pražské autopůjčovně, přidávám pár rad pro bezstarostné vypůjčení. Většinou se blokne na účtu nebo složí záloha v hotovosti v hodnotě 10,000,-Kč, pro případ škody. Při sepisování smlouvy budete tázáni, zda-li se chystáte do zahraničí ( ve smlouvě to bude půjčovnou potvrzeno pro policii za hranicemi v případě podezření z krádeže). Při předávání si pečlivě prohlédněte automobil (zevnitř i zvenku). Klasicky bývají oděrky předního nárazníku, kapoty, prahů, nad čelním sk...
Půjčoval jsem si minulej tejden C3 na Krétě, chtěli za něj 45 E a výbava chyběla komplet, kartu nechtěli, tech. stav nic moc, auto mělo najeto 71. tis., nádrž poloprázdná. Neměli pevný ceny, kámošovi půjčili stejný auto za 40 E. Dá se půjčit i levněji, ale je to bez pojištění. Lepší je si sjednat pojistku doma. Skútr s pojištěním vyjde na 20 E za den, bez pojištění se dá i za 10 E.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.06.2006 14:01, To čumím :-)
Já na Tenerife jsem tohle vůbec neřešil. Platební kartu po mně nechtěli, výbavu a stav jsem nekontroloval - stačilo mi že to jede. Auto jsem vrátil tak, že jsem zaparkoval někde na druhém konci města (jinde nebylo místo) a do kanceláře jsem hodil klíčky. Auto tam stálo ještě když jsme odjížděli autobusem na letiště. No ale tyhle staré zlaté časy už jsou asi pryč - podle toho co tady čtu ...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.