zpět

diskuze k tématu: Auto pro vysokého řidiče

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní a terénní
PetrSSS
počet příspěvků7
datum registrace10.04.2017
Pondělí 10.04.2017 10:54, Auto pro vysokého řidiče
Už skoro rok koukám po novém autě a nenacházím nic, co by splňovalo všechny moje požadavky. Aktuálně mám Kiu Ceed JD SW (1.6 GDI) a problém je, že jsem trochu vyšší (hlavně dlouhé nohy) a za mě už se jen těžko někdo posadí (navíc to má krátký přední sedák), což by ještě tolik nevadilo, ale plánujeme druhé dítě a dětská sedačka se za mě prostě nemá šanci vejít. Napadá někoho nějaké kombi/liftback (občas vozím kolo, takže sedan je naprd), které by se dělalo v benzínu, mělo 0-100 pod 9s a bylo v použitelném automatu? Úplně se mi nechce jen kvůli autosedačkám kupovat Superba, protože 80% času jezdím sám do práce a zpět, ale těch 20% času nehodlám jezdit zkroucený jak paragraf. Pokud by to bylo jen trochu možné, rád bych se vyhnul koncernu (bydlím na sídlišti), ale ať dělám co dělám, většinou u něj stejně skončím. Cenu bych rád udržel do 700 000 Kč.

Dík za každý tip, třeba někdo řeší stejný problém.

Petr
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků983
datum registrace19.08.2015
Pondělí 10.04.2017 13:52, Ford S-MAX a basta
Ahoj, mám kamaráda, který také patří k ne malým a nakonec koupil trochu jetý Ford S-MAX v automatu 2.0 TDCi.
Dal mi sjet, můžu jen dodat - ideální auto pro velké lidi a pořád velmi zábavné
reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Pondělí 10.04.2017 14:04, RE: Ford S-MAX a basta
BobanHTP napsal:
Ahoj, mám kamaráda, který také patří k ne malým a nakonec koupil trochu jetý Ford S-MAX v automatu 2.0 TDCi. Dal mi sjet, můžu jen dodat - ideální auto pro velké lidi a pořád velmi zábavné

Dík za tip! Nejsi první, kdo tohle auto chválí, ale pořád si říkám, že jsem dost mladý na to, abych jezdil autobusem : ) Na nového v benzínu a automatu nebude a sehnat staršího bude asi nereálné (všichni chtějí naftu). Navíc to váží snad 1.8t, to je hroznej ingot : ) Ale možná si do toho někde zkusím sednout, protože zatím jsem sedl jen do C4 Grand Picasso a to bych teda nedal.
reagovat
jafrik
počet příspěvků3
Pondělí 10.04.2017 14:29, dlouhan
Ahoj, máš štěstí, že jdu kolem. To ti povím naprosto přesně. Mám dva metry a skoro 130kg a sjezdil jsem při výběru auta všechno možný, protože když auto testuje testuje normovanej člověk, přijde mu velký ledacos, ale člověk s dlouhýma nohama všude naráží na přístrojovku. Výsledek je následující.:

1. vítězem je Ford Mondeo, sedačka jde hodně dozadu a standartní hubený člověk se za mě vejde i s sedačkou posunutou na maximum, další obrovská výhoda je celkem úzkej středovej tunel a tedy místa pro kolena, dobrý sedačky.

2. S-max. Ale víc místa vpředu než Mondeo nemá, vzadu to nemám dopodrobna odzkoušeno. Blbě se shání a jsou o dost dražší než Mondeo - v případě ojetiny.

3. VW Golf Plus a Touran. Vpředu paráda, kufr a šířka menší. Passat a Superb neni špatnej, ale jsou dost ouzký, maj celkem širokej středovej tunel a protože parkuju na sídlišti, tahle možnost nepřipadala v úvahu.

4. Fiat 500X. Vpředu kupodivu super, zbytek nic moc.

5. Volvo V70 a Subaru Outback. Cenově už vysoko a vzadu taky nic moc.

Mimo hodnocení se mi vpředu pěkně sedělo v nové Astře, ale byl jsem v ní jen chvilku.

Ve zbytku aut mi pokaždý něco vadilo kolem nohou a posezu (i v Octavii, Leonu, Ceedu, i30, všech japoncích - to je škoda a francouzech - to škoda neni).

reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Pondělí 10.04.2017 16:04, RE: dlouhan
jafrik napsal:
Ahoj, máš štěstí, že jdu kolem. To ti povím naprosto přesně. Mám dva metry a skoro 130kg a sjezdil jsem při výběru auta všechno možný, protože když auto testuje testuje normovanej člověk, přijde mu velký ledacos, ale člověk s dlouhýma nohama všude naráží na přístrojovku. Výsledek je následující.:1. vítězem je Ford Mondeo, sedačka jde hodně dozadu a standartní hubený člověk se za mě vejde i s sedačkou posunutou na maximum, další obrovská výhoda je celkem úzkej středovej tunel a tedy místa pro kolena, dobrý sedačky.2. S-max. Ale víc místa vpředu než Mondeo nemá, vzadu to nemám dopodrobna odzkoušeno. Blbě se shání a jsou o dost dražší než Mondeo - v případě ojetiny.3. VW Golf Plus a Touran. Vpředu paráda, kufr a šířka menší. Passat a Superb neni špatnej, ale jsou dost ouzký, maj celkem širokej středovej tunel a protože parkuju na sídlišti, tahle možnost nepřipadala v úvahu.4. Fiat 500X. Vpředu kupodivu super, zbytek nic moc.5. Volvo V70 a Subaru Outback. Cenově už vysoko a vzadu taky nic moc. Mimo hodnocení se mi vpředu pěkně sedělo v nové Astře, ale byl jsem v ní jen chvilku.Ve zbytku aut mi pokaždý něco vadilo kolem nohou a posezu (i v Octavii, Leonu, Ceedu, i30, všech japoncích - to je škoda a francouzech - to škoda neni).

Super rozbor, díky za něj!

Mondeo myslíš MK5 nebo MK4? A jak je na tom polohovatelnost volantu? Mám většinou problém, že když si dám pohodlně nohy, nedosáhnu na volant a blíž k tělu už dát nejde. Dobrý sedačky jsou taky důležité, mám sice jen cca. 100 kg, ale velkou prdel, takže mě dost často tlačí bočnice. Nejhorší to bylo asi v Audi S5, tam jsou sedačky snad pro 75kg postavy. Já si matně vzpomínám jen na základní sedadla v MKIV a to byl takový standard a ty lepší v MKIII a ty byly fajn. Budu muset tu MK5 někde vyzkoušet.

reagovat
Reno
počet příspěvků1344
datum registrace30.03.2010
Pondělí 10.04.2017 18:08, .asdf asdf asf asf asd
Ford Galaxy. V tom jezdil můj daňový poradce a bylo to jedno z mála aut, kam se pohodlně vešel. Teď sedlá eRko od MB. Vyzkoušel kdejaké SUV a bylo mu malý.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků303
datum registrace03.01.2011
Pondělí 10.04.2017 18:51, Galaxy / smax ....
Smax je s galaxy temer stejnej. Rozdil je v delce vozidla cca 4cm ve prospech galaxy a dale to ze galaxy je v serii sedmimistne. Smax byl/je 7mi mistnej za priplatek. A pochopitelne se lisi vzhledem zade. Galaxy 2,2 tdci jezdi zena. Momentalne najeto 138tkm bez zavad. Co se jizdnich vlastnosti tyce budete prekvapen. Nekde se s tim svezte.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků303
datum registrace03.01.2011
Pondělí 10.04.2017 19:02, Hhhhhh mnmmm fffff
Jeste doplnim ze zadni sedacky jsou kazda zvlast posuvna a ma naklapeci operadlo, coz treba uvitas v pripade ze sedadlo ridice bude na max dozadu
reagovat
jafrik
počet příspěvků3
Pondělí 10.04.2017 19:29, dlouhán
A to jsem neuvedl. Mám na mysli mk4. Sedačky mám označené Sportsitze, zda se nějak zásadně liší od standardu nevím, prdel mám velkou a je to OK i na dlouhé štreky (na rozdíl od služebních škodovek, ty sou na sezení strašný). Volant bych zvládnul mít ještě drobet blíž u sebe než to jde, ale obecně sedím víc vzpřímeně, tak se mi to zdá dostatečný.... Horší je sehnat benzínový kus v přijatelném stavu. nakonec sem to vzdal a koupil TDCI v plné výbavě (bylo o řádově desítky tisíc levnější, než benzínový socky, je jich jako tříletých služebáků z Něměcka fakt hodně a většina lidí chce něco od VW...)
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pondělí 10.04.2017 19:59, MB
Ahoj

koukni se na mercedes R 350 cgi. prostor, pohoda a za 700 000 dost slušný kus... navíc nejezdí vůbec špatně.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků983
datum registrace19.08.2015
Úterý 11.04.2017 14:46, RE: Ford S-MAX a basta
PetrSSS napsal:
BobanHTP napsal:
Ahoj, mám kamaráda, který také patří k ne malým a nakonec koupil trochu jetý Ford S-MAX v automatu 2.0 TDCi. Dal mi sjet, můžu jen dodat - ideální auto pro velké lidi a pořád velmi zábavné
Dík za tip! Nejsi první, kdo tohle auto chválí, ale pořád si říkám, že jsem dost mladý na to, abych jezdil autobusem : ) Na nového v benzínu a automatu nebude a sehnat staršího bude asi nereálné (všichni chtějí naftu). Navíc to váží snad 1.8t, to je hroznej ingot : ) Ale možná si do toho někde zkusím sednout, protože zatím jsem sedl jen do C4 Grand Picasso a to bych teda nedal.

Ahoj, jestli máš rád ještě sportovnější dizajn, tak jiný kamarád ale jen s 187cm má Mondeo r.v. 2010 a místa má habaděj, celkově je to fajn koráb na dlouhé cesty, ale bohužel na rozdíl od S-MAXe jsem v něm jen seděl, ale neřídil Jinak ale S-MAX to natře podvozkem klasickému Golfu nebo Oct III s 1.2 TSI, protože ty mají vzadu jen torzní tyčku, což Ford dává snad jen do dvoukoláků
reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Středa 12.04.2017 13:46, RE: Galaxy / smax ....
Valnoha napsal:
Smax je s galaxy temer stejnej. Rozdil je v delce vozidla cca 4cm ve prospech galaxy a dale to ze galaxy je v serii sedmimistne. Smax byl/je 7mi mistnej za priplatek. A pochopitelne se lisi vzhledem zade. Galaxy 2,2 tdci jezdi zena. Momentalne najeto 138tkm bez zavad. Co se jizdnich vlastnosti tyce budete prekvapen. Nekde se s tim svezte.

Problém je, že skoro polovina mého nájezdu je 12km do a z práce, takže diesel je pro mě škoda a hlavně mi ty motory vůbec nesedí. A sehnat Smaxe s benzínem a automatem je téměř nereálné.
reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Středa 12.04.2017 13:47, RE: dlouhán
jafrik napsal:
A to jsem neuvedl. Mám na mysli mk4. Sedačky mám označené Sportsitze, zda se nějak zásadně liší od standardu nevím, prdel mám velkou a je to OK i na dlouhé štreky (na rozdíl od služebních škodovek, ty sou na sezení strašný). Volant bych zvládnul mít ještě drobet blíž u sebe než to jde, ale obecně sedím víc vzpřímeně, tak se mi to zdá dostatečný.... Horší je sehnat benzínový kus v přijatelném stavu. nakonec sem to vzdal a koupil TDCI v plné výbavě (bylo o řádově desítky tisíc levnější, než benzínový socky, je jich jako tříletých služebáků z Něměcka fakt hodně a většina lidí chce něco od VW...)

J, koukal jsem, že ty Mondea v benzínu a ještě v automatu téměř nejdou sehnat.
reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Středa 12.04.2017 13:48, RE: MB
HoNZA napsal:
Ahojkoukni se na mercedes R 350 cgi. prostor, pohoda a za 700 000 dost slušný kus... navíc nejezdí vůbec špatně.

Dík za tip, ale MB neuservisuji.
reagovat
PetrSSS
počet příspěvků7
Středa 12.04.2017 13:50, RE: Ford S-MAX a basta
BobanHTP napsal:
Ahoj, jestli máš rád ještě sportovnější dizajn, tak jiný kamarád ale jen s 187cm má Mondeo r.v. 2010 a místa má habaděj, celkově je to fajn koráb na dlouhé cesty, ale bohužel na rozdíl od S-MAXe jsem v něm jen seděl, ale neřídil Jinak ale S-MAX to natře podvozkem klasickému Golfu nebo Oct III s 1.2 TSI, protože ty mají vzadu jen torzní tyčku, což Ford dává snad jen do dvoukoláků

J, to Mondeo vypadá jako rozumná volba, zkusím se někde svézt s tou MK5.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.