zpět

diskuze k tématu: Auto na výlety do 50 tisíc, LPG

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Pátek 22.07.2016 20:22, Auto na výlety do 50 tisíc, LPG
Nedávno jsem měl nehodu menší se svou Felicií a mám v p*** zadní geometrii. Mechanik mě říkal, že šmitec a nemá smysl to spravovat, vzhledem i ke stavu a korozi. Takže měsíc dojezdím než budu mít dovolenou a pak hurá kupovat auto

Mám fyzicky 40 tisíc + 30 tisíc si chci půjčit u banky. Tedy dohromady 70 tisíc., z toho 50 tisíc bude určeno na auto.
Zbytek si nechávám jako rezervu do života, na opravy, případné splátky během neshcopnosti apod....

Asi 90 % jezdím sám, takže stačí menší auto.
Asi 70 % město (práce), zbytek výlety

Ročně najezdím cca 25 tisíc km a hodně jezdím i po dálnicích, tak i něco svižného čemu nedojde dech.
Ocenil bych servořízení, airbag a může být i klimatizace.

Prioritou je pro mě nízká spotřeba a levné servisní díly.

Jako kandidáty zatím se mi líbí Felicia 1.3 MPI + LPG, že bych hledla fakt vymazlenou a nebo 1.6 MPI.
Ještě mám Fabii (taky ideálně na LPG) ale už jsou tam vyšší ceny.

Koukal jsem po Octavii SDI, ale známý mí říkal vyhnout se dieselům, že repase vstřiků je časovaná bomba.

Co mi navrhnete?

reagovat
Kosna88
počet příspěvků1
datum registrace24.07.2016
Neděle 24.07.2016 10:15, Octavia TDI
A proč "jen" SDI? Když člověk nšjakou dobu sleduje inzerce i na jiných serverech než na TipCars, občas se mu podaří objevit třeba i Octavii TDI za hodně slušné peníze.
Začátkem roku jsem koupil O1 1.9 TDi 66 kW za 40 000 Kč a zatím jezdím prakticky bez oprav se spotřebou 5,4 l / 100 km, přičemž mám dokonce zimní pneumatiky :D.
Ale to je jen moje zkušenost, určitě se člověk při koupi TDi může někdy tzv. "vydupat" stejně jako u kteréhokoliv jiného ojetého auta.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 24.07.2016 14:01, Octavie
Původní Octavie s TDi s rotačním čerpadlem žádné drahé vstřiky neměly. Měly jenom špičky, které jde koupit za pár stovek. Nicméně koupit nějakou v zachovalém stavu bude celkem problém.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1048
datum registrace19.08.2015
Pondělí 25.07.2016 09:59, RE: Auto na výlety do 50 tisíc, LPG
tipl napsal:
Nedávno jsem měl nehodu menší se svou Felicií a mám v p*** zadní geometrii. Mechanik mě říkal, že šmitec a nemá smysl to spravovat, vzhledem i ke stavu a korozi. Takže měsíc dojezdím než budu mít dovolenou a pak hurá kupovat autoMám fyzicky 40 tisíc + 30 tisíc si chci půjčit u banky. Tedy dohromady 70 tisíc., z toho 50 tisíc bude určeno na auto. Zbytek si nechávám jako rezervu do života, na opravy, případné splátky během neshcopnosti apod....Asi 90 % jezdím sám, takže stačí menší auto. Asi 70 % město (práce), zbytek výlety Ročně najezdím cca 25 tisíc km a hodně jezdím i po dálnicích, tak i něco svižného čemu nedojde dech. Ocenil bych servořízení, airbag a může být i klimatizace.Prioritou je pro mě nízká spotřeba a levné servisní díly. Jako kandidáty zatím se mi líbí Felicia 1.3 MPI + LPG, že bych hledla fakt vymazlenou a nebo 1.6 MPI.Ještě mám Fabii (taky ideálně na LPG) ale už jsou tam vyšší ceny.Koukal jsem po Octavii SDI, ale známý mí říkal vyhnout se dieselům, že repase vstřiků je časovaná bomba.Co mi navrhnete?

Ahoj, nešel bych do půjčky od banky, moc Tě odrbou. Vzal bych znova Felicii v dobrém stavu a jezdil vesele dál bez dluhů. Pořád se dají najít pěkné kousky, sice je to horší a horší s nabídkou
Vklidu bych si pak šetřil pomalu na něco lepšího, např. Ford Focus mk2 1.6 snáší velmi dobřé LPG a je to držák....
Jinak mě velmi dobře sloubží Peugeot 206 1.1 44kw, 2002 z Itálie dovoz, jezdím po dálnici do práce a zpět, klimatizace 2xairbag, ABS, dobré Rádio 4xrepro - jsem max spokojený za tu cenu....
LPG nedávam, protože mám spotřebu do 6l, což mě stačí, benzín je stále levný...

reagovat
tipl
počet příspěvků36
Úterý 26.07.2016 20:42, Dále..
Dobrou zprávou je, že můžu mít po dědovi za pusu tu samou, protože on už přestal jezdit. Je to ale tak do technické, protože koroze se už rozlízá...čili rok a půl max.

Jak jsem psal, v tuto chvíli moc toho nemám a navíc v práci se mají měnit smlouvy, takže je možné že dojde k personálním nebo finančním změnám
A nebo zatím teda jezdit s tou novou a postupně šetřit, a pak prostě v rámci rozpočtu něco koupit...

Mimochodem v bance při úvěru 50 tisíc bych za dva roky zaplatil 55 tisíc dohromady. Když jsem se ale díval na nebankovní společnosti, tam to jde 70 tisíc a výš....

A proč jen SDI? protože repase turba asi bude dražší záležitostí. A měl jsem strach i skrz vstřiky..
reagovat
Petr S
počet příspěvků1110
datum registrace28.11.2008
Úterý 26.07.2016 22:50, RE: Dále..
tipl napsal:
Dobrou zprávou je, že můžu mít po dědovi za pusu tu samou, protože on už přestal jezdit. Je to ale tak do technické, protože koroze se už rozlízá...čili rok a půl max.Jak jsem psal, v tuto chvíli moc toho nemám a navíc v práci se mají měnit smlouvy, takže je možné že dojde k personálním nebo finančním změnám A nebo zatím teda jezdit s tou novou a postupně šetřit, a pak prostě v rámci rozpočtu něco koupit...Mimochodem v bance při úvěru 50 tisíc bych za dva roky zaplatil 55 tisíc dohromady. Když jsem se ale díval na nebankovní společnosti, tam to jde 70 tisíc a výš.... A proč jen SDI? protože repase turba asi bude dražší záležitostí. A měl jsem strach i skrz vstřiky..

Koupi auta na úvěr bych se vyhnul, úvěr pro soukromou osobu mi přijde rozumný jen pokud je na bydlení. Pokud nemáte jistotu budoucího příjmu, tak tím spíš bych se úvěru vyhnul, jinak můžete skončit blbě. Na vašem místě bych vzal tu Feldu od dědy a těch 40 tisíc si nechal jako fin. rezervu. A na předělání na LPG bych se u té Feldy spíš vyprdnul pokud do roka a půl shnije.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1048
datum registrace19.08.2015
Středa 27.07.2016 16:43, RE: Dále..
tipl napsal:
Dobrou zprávou je, že můžu mít po dědovi za pusu tu samou, protože on už přestal jezdit. Je to ale tak do technické, protože koroze se už rozlízá...čili rok a půl max.Jak jsem psal, v tuto chvíli moc toho nemám a navíc v práci se mají měnit smlouvy, takže je možné že dojde k personálním nebo finančním změnám A nebo zatím teda jezdit s tou novou a postupně šetřit, a pak prostě v rámci rozpočtu něco koupit...Mimochodem v bance při úvěru 50 tisíc bych za dva roky zaplatil 55 tisíc dohromady. Když jsem se ale díval na nebankovní společnosti, tam to jde 70 tisíc a výš.... A proč jen SDI? protože repase turba asi bude dražší záležitostí. A měl jsem strach i skrz vstřiky..

Ahoj, jestli máš odpor k Felicii a chceš trochu komfortu, tak mám dva kamarády, co mají Renault Megane I 1.6 2001, ABS, aribagy, klimatizace a až na malé prkotiny auta jsou spolehlivá. Jeden z nich už má najeto 240tis.km a pořád ok. Megane má skvělou antikorozní ochranu, díly z druhovýroby jsou levné a uznávám, že vedle Felicie(kterou mám rád) je to o generaci jinde
reagovat
tipl
počet příspěvků36
Středa 27.07.2016 20:04, Renault
Od toho mě každý odrazuje, protože je to prý "na ho***"...ale vždy to slyším od těch, co to nikdy neměli. Taky jsem se díval a je pravdou že za solidní peníze lepší výbava.

Akorát nevím jak to má s LPG.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků963
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 28.07.2016 10:46, RE: Renault
tipl napsal:
Od toho mě každý odrazuje, protože je to prý "na ho***"...ale vždy to slyším od těch, co to nikdy neměli. Taky jsem se díval a je pravdou že za solidní peníze lepší výbava. Akorát nevím jak to má s LPG.

Megane 1 s motorem 1,6 snáší LPG dobře. Megane 2 má novou 1,6ku, ta už si s LPG dlouhodobě neporadí.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků530
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 28.07.2016 15:20, Fiat punto
A co fiat punto? Da sa kupit za 20, nehrdzavie, a opravy su na nom skoro zadarmo. Auta do 50 aj tak nebudu rakety. Ja by som urcite hladal druhe punto s hociakym motorom. A plyn by som neriesil, na to musi byt motor v 100% stave, a to pri takychto autach nezaruci nikto..
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.