zpět

diskuze k tématu: Auto kolem 40-50 tisíc?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Weiss
počet příspěvků1
datum registrace10.05.2017
Středa 10.05.2017 17:03, Auto kolem 40-50 tisíc?
Dobrý den,
Je to trošku předběžná otázka a určitě jich zde bylo strašně moc, ale i tak se musím zeptat. Dělám teď maturitu a hned po ní jedu už druhým rokem do Skotska na dva měsíce. Pak přijíždím opět do Česka a mám zde již tak trochu přislíbenou práci. Bohužel autobusem dojíždět moc nelze (nebo spíše se mi nechce). Takže hledám nějaké to auto vlastně jen na dopravu do práce a na takové to normální ježdění. Plánoval bych ho mít tak asi rok nebo dva to ještě moc nevím, ale zkrátka vím že od auta za 40-50 tisíc víc očekávat ani nemůžu. Kamarádi mi radí a dívají se na všelijaké bavoráky, ale já si myslím že kdybych koupil nějaký za tuto cenu tak do něj musím investovat X dalších desítek tisíc, aby bylo vlastně provozuschopné. Mám rád hatchbacky ale kdyby bylo třeba nejhůř, tak bych koupil i nějakou tu Škodu Felicii. Hlavně ať mám čím jezdit a díly jsou na to levné a taky aby mi to nevysálo celou peněženku. Prostě nějaké počáteční auto o které bych se nemusel moc starat a nezklamalo mě.

Omlouvám se, jestli vám toto nedává moc smysl, ale snad jste to pochopili.

Děkuji moc za každý názor
Weissmann Petr
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 10.05.2017 19:22, na rok
jestli to auto chceš mít jenom rok tak předpokládám nájezd do 20 tisíc km což by mělo vydržet jakékoliv auto, které bude při koupi v normálním stavu akorát s výměnou oleje za 50 tisíc už najdeš i to Bávo a nebo cokoliv jiného, ale na Felicii bych se fakt vykašlal
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků559
datum registrace16.10.2016
Středa 10.05.2017 20:21, nabizim toyotu corollu
mam na prodej starsi toyotu corollu 1.3 benzin, auto je naprosto spolehlive a udrzovane, nema moc najeto, ale je to 3 dverove a pro me je to ted male, navic mam aut vic, cena cca 15 tis., kdyztak mail 998@post.cz
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1007
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 11.05.2017 10:20, RE: Auto kolem 40-50 tisíc?
Weiss napsal:
Dobrý den,Je to trošku předběžná otázka a určitě jich zde bylo strašně moc, ale i tak se musím zeptat. Dělám teď maturitu a hned po ní jedu už druhým rokem do Skotska na dva měsíce. Pak přijíždím opět do Česka a mám zde již tak trochu přislíbenou práci. Bohužel autobusem dojíždět moc nelze (nebo spíše se mi nechce). Takže hledám nějaké to auto vlastně jen na dopravu do práce a na takové to normální ježdění. Plánoval bych ho mít tak asi rok nebo dva to ještě moc nevím, ale zkrátka vím že od auta za 40-50 tisíc víc očekávat ani nemůžu. Kamarádi mi radí a dívají se na všelijaké bavoráky, ale já si myslím že kdybych koupil nějaký za tuto cenu tak do něj musím investovat X dalších desítek tisíc, aby bylo vlastně provozuschopné. Mám rád hatchbacky ale kdyby bylo třeba nejhůř, tak bych koupil i nějakou tu Škodu Felicii. Hlavně ať mám čím jezdit a díly jsou na to levné a taky aby mi to nevysálo celou peněženku. Prostě nějaké počáteční auto o které bych se nemusel moc starat a nezklamalo mě.Omlouvám se, jestli vám toto nedává moc smysl, ale snad jste to pochopili. Děkuji moc za každý názorWeissmann Petr

Ahoj, nemáš se za co omlouvat, řešil jsem před 3 roky podobný problém, auto do 50tis.kč i s pojištěním, jako drujé do rodiny na ježdění do práce 2x40km.
Koupil jsem Peugeot 206 1.1 44kw r.v. 2002, najeto cca 140tis.km a jsem spokojený maximálně. Auto je pohodlné, má levné díly z druhovýroby, karosérie je pozinkovaná. Funguje mi klimatizace, el. ovládání oken i vyhřívájní zrcátek, dokonce mám skvělé repro i v zadních dveřích. Více fakt nepotřebuji. Stejný P206 ale rok 1999 má moje neteř, taky do práce a taky funguje dobře.
Pro jistotu jsem ale vyměnil rozvody a vodní pumpu (2500+500kč), samo olej a olejový filtr, a musel jsem koupit výfuk, celý mě vyšel i s tlumičem na 1700kč, což je paráda.
Celkovou spotřebu jsem měl kolem 6,3l, protože se jezdí dálnice, na okreskách si myslím že to bude do 5,5l!
Určitě je spousta jiných dobrých aut, ale mě uchvátil ten komfort a šarm, na to, že auto má 15 let, schová v interiéru kdejaké novější. Jinak 206 má i docela fajnt motor 1.4, který už jede velmi šlušně... Pak jsou tu specialitky, jako GT s motorem 2.0 a víceprvkovou nápravou, ale spolehlivost neznám
reagovat
Petris
počet příspěvků10
datum registrace27.04.2017
Neděle 14.05.2017 12:01, Stejná situace mě potkala už 4x
Nejsi zdaleka jediný, kdo něco podobného řeší. (auto si platím sám, chci na pár let, ideálně za 50 000 atd.) Dle mého jsou základní dva typy lidí:
Jedni si kupují prémiovky, známá auta, silná a oslňující, "kamarád ho má taky a toto jede!!"
Druzí to berou rozumně Koupím obyčejné, které vidím všude (nižší cena), levnější pojistka, rozumná spotřeba atd.
Sám mám svou první Felicii ještě doma, která už měla jít z domu před 3 roky.
Před dvěma roky jsem koupil "na dva roky" Fabii za 40 000 s nájezdem 240 000. Ale 2 majitelé, důchodci. vcelku zajetá, slušná výbava. Co víc potřebuji na cestu do práce než budu mít větší rodinu, větší plat atd?

Do každého auta budeš muset něco vrazit. Vyměnit olej a další základní servis. Vždy se může u každého auto něco pokazit.
Je uplně jedno, jestli to bude Peugeot, Škoda, Honda a víceméně cokoliv.
na nájezd nekoukej, vezmi s sebou technika. Vyber rozumně staré, jednoduché, servisované auto, které nepouští olej a nevydává pazvuky apod.

Když koupíš za 15 000. tak za dva roky ho prodáš někomu "do lesa" nebo spíš sešrotuješ a máš větší riziko, že se něco pokazí, ale taky na to máš 35 000 na servis.
Když koupíš za 40 000 tak máš větší šanci, že s ním nebude nic moc vážného a máš 10 000 na servis, který jistě přijde. Navíc máš šanci, že ho za 2 roky prodáš za 15-20 000 nebo si ho necháš ještě 2 roky, když budeš mít štěstí na dobrý kus.

Pročti si, který benzínový motor něco vydrží - myslím nájezd 250 000 + a takové auto najdeš za lepší cenu, než nájezd 150 000, který je stejně o 100 000 stočený ve většině případů.
Můj tip ze zkušenosti je 1.4 MPI v té Fabii. V rodině najeto 468 000 a měnilo se jen těsnění pod hlavou za pár korun a poctivě olej, to je jasné. A to jsme se střídali všichni v rodině napříč generací.
Teď mám 1.4. 16V a jede o chlup lépe, lepší výbava a také měněno těsnění pod hlavou (240 000 najeto)

Vyber cokoli v dobrém stavu, motoru a karoserie. URČITĚ TECHNIKA S SEBOU!!!
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.