0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do města volba

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.01.2015 11:52, Auto do města volba
Dobrý den,hledám auto do 25tis.maximum.Auto bude sloužit hlavně na krátké trasy,takzvaně 4km,vypnout motor a odpoledne zpět.Občas popojíždky pio městě a jednou za čas někam dále do 45-90km.Jedná se mi hlavně o malou spotřebu i povinné ručení a levné díly.Trochu jsem pročítal vaše stránky a recenze a myslím si že by jako z možných variant mohl být Opel corsa B,Citroen saxo,Fiat Punto II----tady asi nej Fiat 1.2 8V 44kw,ale ješte váhám mezi WV Golf IV a Polo 3-3.5(obsah 1.4).Chci se tedy zeptat na váš názor a případně mě doporučit z těchto aut jako nej variantu a nebo třeba i jiné auto.Předem moc děkuji.P.S auto může být jak sedan,hatback i kombi
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pondělí 12.01.2015 14:42, clio
Za mne bych na ten nájezd km, který jak jste napsal, naprosto přesně odpovídá naší potřebě druhého auta, vzal clio obsah 1.1. Máme rok 99 a jen leju občas benzín a občas olej. Jezdí a jezdí (nepočítám spotřební materiál). Spotřebu nepočítáme, je mizivá, náhradní díly cenově ok /ono se toho ale moc nepokazilo/. Ać je to "malý pívo", je to pohodlné vozítko.
reagovat
Falco
počet příspěvků55
datum registrace09.05.2007
Pondělí 12.01.2015 16:21, Punto II/ Clio II
Myslím, že Punto II a Clio II je v ceně do 25 tis. Kč to nejlepší pro Vaše potřeby. Golf IV za 25 tis. Kč v normálním stavu asi ani nesežete. Dále je ještě doporučitelná i Micra.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 13.01.2015 08:15, Golf 4
Golfa 4 za ty peníze bych snad ani nechtěl vidět. Kupte cokoliv, nejlépe se poptejte v okolí, co je bezpečně pojízdné (úplně se nerozpadá) a má pokud možno čerstvou technickou. Taková Felda 1,3 by nemusela být špatná a motor je prakticky nezničitelný. Fiat s 1,2 taky není špatný, jen už má řemenové rozvody, u kterých se bude těžko zjišťovat kdy a jestli vůbec je někdo měnil. Takže ideálem je něco menšího s řetězovým rozvodem.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 13.01.2015 09:27, RE: Golf 4
Paul napsal:
Golfa 4 za ty peníze bych snad ani nechtěl vidět. Kupte cokoliv, nejlépe se poptejte v okolí, co je bezpečně pojízdné (úplně se nerozpadá) a má pokud možno čerstvou technickou. Taková Felda 1,3 by nemusela být špatná a motor je prakticky nezničitelný. Fiat s 1,2 taky není špatný, jen už má řemenové rozvody, u kterých se bude těžko zjišťovat kdy a jestli vůbec je někdo měnil. Takže ideálem je něco menšího s řetězovým rozvodem.


přesně, řetěz. Micra 1.3 75k, pokud není tazatel vybíravý tak stačí i 1.0 40/44kW. ta jednatrojka jede výborně, litr je trochu línější, rozdíl ve spotřebě je reálně do půl litru na sto. jenom kouknout na prahy a navazující podlahu, rády tam reznou. a pak jen jezdit a jezdit...a jednou za 10k vyměnit olej.
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Úterý 13.01.2015 12:03, Punto, Polo
U Punta II je potřeba důkladně zkontrolovat stav karoserie - rádo a hodně rezne. O ostatních to platí také, ale z jmenovaných mi přijde Punto nejrizikovější.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 14.01.2015 07:53, RE: Punto, Polo
eCORE napsal:
U Punta II je potřeba důkladně zkontrolovat stav karoserie - rádo a hodně rezne. O ostatních to platí také, ale z jmenovaných mi přijde Punto nejrizikovější.


Tak a teď tu o karkulce... :D :D :D Pokud punto rezne, tak jedině proto, že bylo po havárii opraveno z nekvalitních plechů z druhovýroby (typicky přední blatníky od lemů, kde se puchýře pod lakem udělají po první zimě). Originální kapota bývá orezlá (od hrany u nárazníku - platí pouze pro modely před faceliftem, které nemají plastovou mřížku chladiče), pokud se někdo lepí na auto před sebou a nechává kapotu oprýskat, podobně prahy. Ale to je problém u jakéhkoliv auta, když je řidič dobytek.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 14.01.2015 22:39, RE:
Dobrý den. Jako levné auto do 25 tisíc korun je tu několik potenciálních kandidátů. Velmi dobrou volbou bude například Renault Clio s benzínovým motorem 1.1. Chybu neuděláte ani s Fiatem Punto druhé generace, Nissanem Micra nebo Fordem Ka. U vozů hleďte především na aktuální stav, nikoliv na počet najetých kilometrů.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.