0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 80tis. / ne kombi

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
lukaro
počet příspěvků4
datum registrace30.03.2016
Středa 30.03.2016 10:24, Auto do 80tis. / ne kombi
Zdravím, chtěl bych poradit...
Zvažuji koupi 406 Coupé, ale asi 2.2i nebo 3.0 V6 152kW... Je to vhodný model?

A nebo případně 7 řadu BMW, rok tuším 1998 to byl, auto se mi líbí a byl by to taky splněný malý sen, mít limuzínu. Na co si dát pozor u tohoto modelu?

A ještě jsem přemýšlel nad Toyotou Celica (model r.v. cca 2000). Ale taktéž nevím na co si přesně dát pozor... A ještě mě napadlo Audi TT.

Vím, že tady skáču z auta do auta, ale jsou to modely, které se mi líbí a splňují moji cenovou hladinu. Mám více peněz, ale chci se vlézt do 80tis., abych měl poté na prvotní servis a vše kolem toho.


Celkově mi nejde o spotřebu, ale o kvalitní motor, kde se nemusím bát koupit i vůz, který má více najeto. A o spotřebu vůbec nejde.
Díky všem za názory a rady.
reagovat
bulawaio
počet příspěvků62
datum registrace18.06.2013
Středa 30.03.2016 12:11, Porsche
Dobrý den, proč ta skromnost, za 80k už to může být klidně porsche
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 30.03.2016 12:28, Špatně položená otázka
Správné znění otázky je:

S čím se mám smířit u auta za 80 tisíc?

Na to odpovídám tak nějak s celkovou opotřebovaností a na základě vlastní zkušenosti dodám s postupně se rozpadajícími plastovými díly, které vykazují tu anomálii, že se nerozpadají tisíce let, jak tvrdí ekologové, ale někde mezi prvním a druhým desetiletím.

A za ty prachy bych se striktně vyhýbal bazarům.
reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Středa 30.03.2016 12:36, Nenaplněné sny
Včera jsem se byl projít po sídlišti a viděl jsem auta - typu Ford Cougar a podobné, jak zabírají parkovací místo jako nepojízdné vraky s vyfouklými gumami a pomalu zarůstají trávou a představoval jsem si všechny ty příběhy mladých kluků, kteří snili o rychlém kupé se kterým se odliší od šedých Fabií a Oktavií jejich tatíků a jakou asi měli radost, když si pro ty popelnice šli s prvnímí penězi z brigád do autobazaru...

Chceš se odlišit? Chceš jezdit v luxusní limuzíně? V rychlém kupé? Kup si ojetou Fabii a pracuj nejprve na sobě. Udělej si školu, nebo začni s podnikáním. Až budeš mít odmakáno, tak si dopřej odměnu a takovou co za to bude stát.

V životě žádné zkratky nejsou. Hodně zdaru.
reagovat
lukaro
počet příspěvků4
datum registrace30.03.2016
Středa 30.03.2016 12:39, Špatné odpovědi...
Já chtěl poradit, které vozy mají jaké neduhy, kterým motorům se vyhnout...
Není to moje první a ani poslední auto. Měl jsem různé rychlé coupé, i dražší kousky. Já poslední dobou nejezdím tak často, chci auto pro radost, které mohu opečovávat, mít v garáži naleštěné a sem tam jej vytáhnout na výlet. Proto neřeším spotřebu motoru. Ale jeho životnost...
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 30.03.2016 13:39, RE: Špatné odpovědi...
lukaro napsal:
Já chtěl poradit, které vozy mají jaké neduhy, kterým motorům se vyhnout...Není to moje první a ani poslední auto. Měl jsem různé rychlé coupé, i dražší kousky. Já poslední dobou nejezdím tak často, chci auto pro radost, které mohu opečovávat, mít v garáži naleštěné a sem tam jej vytáhnout na výlet. Proto neřeším spotřebu motoru. Ale jeho životnost...


OK. Celkově slušný mix spolehlivosti a požitku z jízdy za málo peněz má Nissan Maxima s 3-litrem.
Z ostatních vypsaných bych třeba já nešel ani do jednoho.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 30.03.2016 14:05, RE: Špatné odpovědi...
lukaro napsal:
Já chtěl poradit, které vozy mají jaké neduhy, kterým motorům se vyhnout...Není to moje první a ani poslední auto. Měl jsem různé rychlé coupé, i dražší kousky. Já poslední dobou nejezdím tak často, chci auto pro radost, které mohu opečovávat, mít v garáži naleštěné a sem tam jej vytáhnout na výlet. Proto neřeším spotřebu motoru. Ale jeho životnost...


Životnost může být velká, ale stav je úměrný ceně. Cena je nízká. Rozpočet na další výdaje neuvedený. Pokud je rozpočet na servis aspoň úměrný pořizovacímu limitu či vyšší, pak samozřejmě lze takové auto pořídit a provozovat v pohodě. V opačném případě je to loterie, a to bez ohledu na konkrétní specifikace daných modelů.

Koupit za 80 tisíc základ pro renovační projekt je OK. Koupit za to "něco" a očekávat od toho "něčeho" spolehlivé auto s původní "prémiovou" cenou, která by měla garantovat kvalitu, odolnost a trvanlivost pouze s rutinní údržbou, je naivní.

Z pohledu renovačního projektu bych volil něco s potenciálem budoucí historické (a tím i ekonomické) hodnoty. To může být například Alfa Romeo Spider/GTV V6, ale třeba i BMW E30 coupé, případně kabriolet (dá se sehnat ještě okolo 100 tisíc).
reagovat
lukaro
počet příspěvků4
datum registrace30.03.2016
Středa 30.03.2016 14:21, Finance
To se vážně nemám dívat po ničem výše uvedeném?
Ještě jsem uvažoval o MX5 Mazdě, vím, že cena trochu jiná...
Jinak rezervu mám cca 40-50tis. kč na servis, první náklady.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 30.03.2016 17:51, RE: Finance
lukaro napsal:
To se vážně nemám dívat po ničem výše uvedeném?Ještě jsem uvažoval o MX5 Mazdě, vím, že cena trochu jiná... Jinak rezervu mám cca 40-50tis. kč na servis, první náklady.


Tohle dává největší smysl a už se s uvedenými rozpočty dá dobře pracovat. Sehnat nějaký zachovalejší kus od fandy, řádně odservisovat a užívat si. V dobrém, nezprzněném stavu už bude taky jen růst na ceně. Výhodou je silná komunita okolo modelu - je z čeho vybírat, je kam se obrátit o radu nebo kde shánět díly.

Z toho původního výběru leda 406, ale jakákoliv případná karosářská oprava bude smrtelná. Během uplynulého měsíce (cca) vyšel na "konkurenčním" webu článek Tomáše Dusila (dříve publikoval i zde), kde je mj. kupé 406 popsáno (spolu s dalšími podobnými auty, má to dva díly).
reagovat
lukaro
počet příspěvků4
datum registrace30.03.2016
Středa 30.03.2016 18:27, článek
A mohu poprosit o odkaz na ten článek?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 30.03.2016 19:40, RE: článek
lukaro napsal:
A mohu poprosit o odkaz na ten článek?


http://www.auto.cz/pet-sportaku-do-100-000-kc-dostupne-sny-ii-93541?cast=3-Peugeot-406-Coupe
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.