0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 50k prosím o radu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Valley
počet příspěvků2
datum registrace17.11.2017
Pátek 17.11.2017 08:51, Auto do 50k prosím o radu
Dobrý den, přemýšlím o koupi vozu, ale jak jistě všichni známe nemůžu se rozhodnout pro nejlepší volbu. Chápu, že někteří si teď poklepou na hlavu, a řeknou že auto za 50k je vrak a nemá smysl se tím zabývat, proto prosím o radu někoho zkušeného a s mozkem v hlavě.

K jádru věci, já osobně jsem zastáncem nafty a skvěle se mi řídí, ale samozřejmě mi všichni známí i neznámí říkají, že mám jít do benzínu. Podotýkám, že jsem změnil pracovní pozici a teď bych to měl na dojezd cca. 2km (z čehož tak nějak vyplývá, že ten benzín má větší smysl). Mohl by mi prosím někdo říct realitu, jak velká je šance, že by se ta nafta podělala? Nebo je šance tomu předejít delšími cestami a protáhnout ji?

Jinak kdybych musel volit benzín, tak jaké auto zvolit? Upřímně bych byl rád, kdybych se mohl vyhnout koncernu. Líbí se mi značky jako Rover, Saab, Mercedes - u těch je zase otázka, jestli by první výměna ramen nebo něčeho nestála víc jako celé auto.

Další věc, když už bych se musel přiklonit k benzínu, měl by smysl V6? Případně jaký, protože plácat se tam 1.2 HTP, to bych snad radši jezdil MHD. Dále pak přihlédnout k tomu, aby to auto mělo nějakou solidní antikorozní ochranu, nebo to je mýtus a člověk prostě musí jenom najít v hezkém stavu, což většinou vůbec neodpovídá ceně do 50k.

Prosím o zhodnocení mých nereálných požadavků a radu někoho kdo má opravdu co říci.


PS: Pro pana Šikla, pokud čte i tuto sekci. Vaše články jsou vždy poučné a dobře a Vás čte. Díky za to.
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Pátek 17.11.2017 10:03, 2km
Své kapse, zdraví i životnímu prostředí nejlépe prospějete tak, že budete chodit pěšky.
reagovat
Valley
počet příspěvků2
datum registrace17.11.2017
Pátek 17.11.2017 10:09, Odpověď
Ano to souhlasím, ale jsou dny kdy tomu počasí úplně nepřeje a rád bych zůstal v suchu. A jedna věc je pracovní život. Ale když budu chtít jet ve volný den někam dál, tak spoléhat na vlak či jiný dopravní prostředek shledávám dosti nekomfortní. Díky za názor.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 17.11.2017 22:46, Levné auto bude něco stát v údržbě
Ahoj, sám jsem před pár lety potřeboval vůz do 50tis.kč na ježdění denně do práce po dálnici 2x40km. Nakonec jsem koupil Peugeot 206 1.1 44kw r.2002. Byla to asi nejlepší koupě co se mi kdy povedla, dokonce jsem letos vůz velmi dobře prodal a slouží dál.

Jinak pokud chceš za 50tis.kč V6 nebo Mercedes nebo diesel raději ani dál nečti a přeskoč můj příspěvek

Pravdou je, že po koupi 206 jsem u takovéto staré levné ojetiny udělal hned několik preventivních opatření:
- přetěsnil vannu spec. siliconem
- vyměnil rozvody a vodní pumpu
- vyměnil olej a všechny filtry
- dal nové svíčky a opravil výfuk, který měl malou dírku
- Jako bonus jsem pár měsíců jezdil jen na OMV MaxxMotion 100oct+VIF Super aditivum
- vyčistil, vydensifikoval klimatizaci a dal nové médium
- veměnil chladící kapalinu, měla divnou barvu

Tato opatření měla nečekaně dobrý vliv na stav vozu, ale také něco stála
- přestaly kolísat otáčky
- klesla spotřeba
- vůz ztichl a byl živejší
- klimatizace byla výkonnější a tichší!! než u mé Fábie II Elegance !!

Možná si teď někdo ťuká na čelo, jak jsem mohl vybrat tak slabý motor na dojíždění po dálnici, jenže pokud je vůz malý, jezdím sám, opak je pravdou. Celkovou spotřebu jsem měl 6,6l a to jsem jezdil dálničním tempem, žádné 110 vpravo Jinak maximálka vozu byla těsně pod 160km/h, což bohatě stačilo a hlavně nic se nekazilo a vůz byl pohodlný, služil se ctí Jinak daleko živější motor má 206 a to 1.4, s lehkým vozem si hravě poradí.

Něco podobného je pro mě i R. Megane I 1.6, také doporučuji, pro levný servis, živý motor a fajn sedačky. Dokonce můžeš narazit na Megane II hatchback v této cenové relaci.

Gro toho všeho je vybrat vůz, který dokážeš finančně "utáhnout", V6 ani diesel to nebude

reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Sobota 18.11.2017 21:16, RE: 2km
azerty napsal:
Své kapse, zdraví i životnímu prostředí nejlépe prospějete tak, že budete chodit pěšky.


Souhlasím. 2 km dlouhodobě odrovnají každý motor - i benzín.
2 km se dají ostřejší chůzí zvládnout za 20 minut a člověk pak nemusí na hodinu do posilky na pás, aby dohnal to, co za den proseděl v autě a v práci.
Za 50 bych koupil nějakej malej benzínovej tenisák, jak popisuje Boban a rozhodně ne žádnou V6 a naftu už vůbec ne, ale pán si potřebuje udělat zkušenost, takže naše rady se mu líbit nebudou.
Takže pokud naftu tak něco s SDi a pokud V6, tak v této cenové relaci jedině Mondeo, ale být připraven na investice spojené s celkovou únavou těchto aut.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 18.11.2017 22:45, Čas
Chápu, že pro někoho jsou 2x2km pěšky čas a také snížená možnost akčně něco vyřídit nebo pomoct s něčím nečekaně v rodině apod..
Soused ob dva domy např. je velice spokojený v VW Lupo 1.0 MPI, dá se sehnat i s klimou a je to atmosféra staré školy, nekazí se.
Jinak kamarádka má snad 12 let starý Fiat Punto a až na malé věci, vše funguje jak má. To samé kolegyně s Fiatem Pandou 1.2, ve kterém jsem vezli popelnici na šířku!!!, jezdí s ním 2x30km dálnici!
Pokud se chce mladík předvést, tak japonce, ale najít něco bez koroze bude oříšek, ono také musí člověk projít STK občas Vypíchl bych Hondu Accord 1.8i cca 2002 nebo Mitsubishi Carisma 1.6, tyhle vozy vydrží hodně, žel náhraní díly, jako výfuk apod. stojí dost...
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Neděle 19.11.2017 08:37, 2km
V zime nez se odhazi snih z auta a v lete nez se vyvetra tak to mezitim uz clovek stihne pesky :) Ale na vylety, nakupy samozrejme potrebu auta chapu.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 20.11.2017 15:06, Recenze a realita
Nedá mi to nenapsat ještě jednu zkušnost. Jak jsem tady vychvaloval p206: bydlím v horách, kde každé auto dostává zabrat, schválně jsem čekal jak se s tím 206 1.1 stará přes 14 let poradí, ale ona startovala napoprvé i v -15 a to někdy týden stála totálně zasněžená. Od té doby beru všechny recenze s rezervou
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 22.11.2017 02:35, re
takže tazatel chce luxusní vůz, nejraději diesel nebo v6 na trasu dlouhou 2 km a má na to 50 tis.

Bobane je mi jasný že to myslíš dobře, ale tohle snad nemá význam ani vyvracet, ať si to koupí, není nad vlastní zkušenost
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 22.11.2017 10:46, RE: re
Humusus napsal:
takže tazatel chce luxusní vůz, nejraději diesel nebo v6 na trasu dlouhou 2 km a má na to 50 tis. Bobane je mi jasný že to myslíš dobře, ale tohle snad nemá význam ani vyvracet, ať si to koupí, není nad vlastní zkušenost


Hele, taková auta existují, ale nestojí ani v bazaru ani v soukromé inzerci. Už jsem to tu psal několikrát. Takové auto mám doma, ale ročně mě to tak průměrně 15-20 stojí ho udržet ve stavu, že:
a) mám v pořádku vše co předepisuje litera zákona (gumy, STK, emise, ručení, dálniční známka)
b) všechno, co doslouží nebo dosluhuje je nahrazeno novým kvalitním dílem
c) není v tom benzín - to je dalších cca 30 tisíc

A vůbec si nejsem jist, jestli ho prodám nebo rovnou nechám sešrotovat, protože si momentálně nemyslím, že budu mít v souhrnu ještě kdy lepší auto. Nové určitě ne a vyrobené po roce 2008 bude taky silně diskutabilní a starší auto než 10 let - to si nechám to své.

Mimochodem nikdy bych s ním nejezdil jen 2 km, byť v létě mu to stačí, aby se teplota dostala na 90.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 22.11.2017 13:57, RE: re
Humusus napsal:
takže tazatel chce luxusní vůz, nejraději diesel nebo v6 na trasu dlouhou 2 km a má na to 50 tis. Bobane je mi jasný že to myslíš dobře, ale tohle snad nemá význam ani vyvracet, ať si to koupí, není nad vlastní zkušenost


V tom případě bych doporučil Jaguar S-Type V6 zrovna tam jeden je a ještě mu zbyde na servis
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.