0
zpět

diskuze k tématu: Auto do 50.000 Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
.&rew
počet příspěvků2
datum registrace26.01.2016
Úterý 26.01.2016 13:24, Auto do 50.000 Kč
Zdravím,
potřeboval bych, prosím, poradit s výběrem auta do 50.000 Kč.

Týdně najedu max tak 70-80 km po širší opravené silnici, delší cesty nad 200 km by byly tak 2-3x do roka.
Radši bych byl za benzínový motor, protože co jsem tu tak četl, tak diesel už by nemusel být v dobrém stavu, jelikož za takovouto cenu mohu najít leda tak auta minimálně 12 let stará a co jsem si tak i četl, tak ani tak nezáleží na značce, jako že spíš už na celkovém stavu.

Pokud možno, aby to nebylo nijak extra malé typu Ford Ka či Nissan Micra. Líbí se mi hatchback, sedan a někdy i kombi. Byl bych rád, aby auto mělo výkon nad 70kw, ale ne zase nějak extra živé s např. 100 kw, protože jezdím spíše klidnější jízdou než jako střelec, co se chce nechat zabít.

Žádám radu od Vás, protože já se v autech vůbec nevyznám, jsem spíše na grafiku či počítače a tyto věci mi nic neříkají bohužel, jsem jen "prostý uživatel" auta.

Opravdu děkuji za případné rady!
Ondřej Dvořák
reagovat
rohYpnol
počet příspěvků41
datum registrace22.09.2008
Úterý 26.01.2016 13:49, RE: Auto do 50.000 Kč
Jediná rada zní - najdi si někoho, kdo nerozumí grafice, zato rozumí autům, projdi s ním bazary a vem cokoliv na benzin ve slušným stavu. Zkušený mechanik bude znát i modely, které jsou pastmi (typu 1.4 Bravo/Brava apod.)...

Tohle není o modelu, ale o stavu konkrétního kusu. A počítej s tím, že koupí auta to teprv začne, pak zjistíš, že je potřeba vyměnit výfuk, udělat brzdy, tlumiče, spojku, čepy, rozvody, baterku, ... A filtry a olej plus rozvody si nech hned na začátek. Suma sumárum si dej tak +25 tis. jako rezervu na počáteční servis.
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Úterý 26.01.2016 15:17, starsi kousky zachovale
Stimto rozpocetem a mesicnim najezdem cca 500km bych koukal po zachovale felicii rok 2000-01 za tu cenu bude dobre vybavena i s klimou volil bych 1.6 ktera na lehkou felinu staci a zbyde i na pocatecni servis pokud ne felicie tak treba golf 3 seat ibiza asik bych se vyhnul japoncum v tehle cenove kategorii budou zrezle a budou vyzadovat servis ktery je drahy mozna jeste focus ale ten bude zhnily na slusnou fabku to je malo nebo jeste polo ale to je male jeste tak premyslim astra g 1.6 55kw ma slusny podvozek a je celkem spolehliva a stimto nesmrtelnym motorem dokaze jed za 6 bacha na verzi 74kw ta zere olej nebo 1.8 ta jede lip
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1284
datum registrace19.08.2015
Středa 27.01.2016 15:45, Rozpočet je napjatý :-)
Zdravím, Felicie 1.6 je sice parádní stylovka, ale nemá pozink karosérii a není bezpečná... Jako celek se nekazí vážné věci, ale zlobí maličkostma a to včetně klimatizace.

Silně doporučuji již auta moderní konstrukce s pozinkovanou karosérií a lepší pasivní bezpečností:

1.Škoda Fábie I 1.4 MPI 50kw - odolný motor, který je schopen najezdit 400tis.km, velmi bezpečné auto, super antikorozní ochrana, levné díly z druhovýroby. Umí ji opravit i malý servis.

2. Peugeot 206 (2004 a výše) 1.1 44kw - motor je maličký ale nemá velké problémy, maximálně se přetěsní vanna za pár stovek, vyměňte rozvody(neoriginál pod 2000kč), olej, svíčky, vodní pumpu a budete překvapený jak dobře slouží. Opět má velmi dobrou antikorozní ochranu a je stejně dobrý v crash testech jako Fábie I. Jinak opět velmi levné a dostupné náhradní díly z druhovýroby a lehce opravitelný. Překvapivě má velmi výkonnou a tichou klimatizaci.

3. Renautl Megane I 1.4 nebo 1.6 (poslední ročníky 2002 ) - nadstandarní hatchback, opět dobrá antikorozní ochrana, velmi dobré výsledy crash testů, živý motor a často dobrá výbava. Může zlobit elektrika, ale na to si dáte pozor při výběru.

4. Ford Focus I 1.4 nebo 1.6 - opět velmi dobré auto, ale tady už se nepovedla antikorozní ochrana, takže jinak velmi spolehlivé auto ale je třeba pečlivě vybírat auto bez vážné koroze

5. VW Golf IV 1.4 - opět velmi příjemný univerzální hatchback, dobrá antikorozní ochrana, dobrý motor, velmi bezpečný na svou dobu, perfekně se řídí. Opět velký výběr dílů z druhovýroby, často pasují díly z Octávie I...

reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Středa 27.01.2016 16:12, malo penez malo
To je sice hezke ty auta ale rozpocet je 50 coz za tyhle penize budou sroty co budou vyzadovat investice a za druhe chce aby to jelo nake 1.1 1.4 to asik ne no
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 27.01.2016 19:04, RE: malo penez malo
nepřihlášený uživatel napsal:
To je sice hezke ty auta ale rozpocet je 50 coz za tyhle penize budou sroty co budou vyzadovat investice a za druhe chce aby to jelo nake 1.1 1.4 to asik ne no

No jasně, peněz je to málo. Ale všechna vyjmenovaná auta od Bobana jezdí slušně. I ta 206 stačí s 1,1. Vždyt ten motor tahal Berlingo... a jelo to.
Nejživější bude Ford 1,6, nejlínější Fabia MPI.
Ale jako samozřejmě že za 50t se dá koupit i A8 4,2, to jede jako drak :D Chvilku.
reagovat
Alesek22
počet příspěvků33
datum registrace18.02.2015
Středa 27.01.2016 22:57, re
Tezke tezke, urcite ojetina, ale pozor na nejaky podvodny auta, minule jsem kupoval za podezrele penize a prijel jsem domu a uz rachotilo to a to :D
reagovat
.&rew
počet příspěvků2
datum registrace26.01.2016
Čtvrtek 28.01.2016 00:17, Díky!
Děkuji za příspěvky!

To, že si s sebou vezmu někoho, kdo se v tom vyzná, je pochopitelně samozřejmost. Spíše jsem chtěl tip, na jaká auta se koukat v inzerátech či přímo v autobazarech a jak jsem sám psal, tak vím, že to není o značce, ale o tom stavu auta při takto starých autech.

Počítám, že to auto bude rok výroby tak cca 2002-2004 a s tím, že se tam něco bude muset opravit také počítám, mám na to další budget vyhraněný.

Přemýšlím dost o Fiat Stilo, Peugeot 206 nebo Peugeot 307 a případně i něco jiného klidně.

Fabii bych si koupil, ale všechna nabízená auta jsou s nízkým výkonem a to by mě ubilo i když jezdím poměrně málo měsíčně. Do Octavie nechci jít jednak proto, že se mi jedničková nelíbí (popravdě, kdo by chtěl jezdit a vlastni auto, které se mu nelíbí?) a taky mají o ně zájem zloději hodně dle statistik.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1284
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 28.01.2016 10:08, Fiat Stillo, P307 , proč ne ?
Určitě ať rozhodne celkový stav, Stillo i 307 můžou být ok, pokud se o ně někdo dobře staral, což je kámen úrazu u všech aut
Kamarád měl do nedávna Stillo 1.4 r.v. 2004 a byl spokojený....
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.