0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
VencaS
počet příspěvků4
datum registrace16.02.2018
Pátek 16.02.2018 17:09, Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina
Zdravím, vybírám nové auto a nevím si rady. Auto bude primárně sloužit pro cesty do práce - každý den cca 140 km, z toho polovina po německých silnicích, takže rychlost 100 km/h, zbytek po českých silnicích, města téměř vůbec. Z toho důvodu bych volil diesel. Zároveň by to mělo být auto rodinné - cesty na výlety, momentálně s jedním dítětem v dětské sedačce, plánuje se druhé. To znamená, že bych uvítal i velký kufr - musí se tam vejít kočárek. Teď máme focuse (2004) a manželka si stěžuje, že je na zadních sedadlech pro dítě málo místa - že kope nohama do přední sedačky. Vychází mi z toho takový kočkopes - pro cesty do práce nějaký kombík, pro rodinu MPV.
Rozpočet mám max. 450 tisíc s tím, že bych raději vzal dva roky staré auto s lepší výbavou, než auto nové s výbavou slabší.
Auto bych nejspíše po cca 5 letech poslal dál, nyní jsem majitelem dvou aut stáří 14 a více let a ty investice a starosti mě přestávají bavit.

Doporučíte mi nějaký konkrétní model? Možná jsem to napsal dost neohrabaně. Poprvé vybírám nové auto, dřív mi vždycky spadlo do klína nějaké na dojetí.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pátek 16.02.2018 17:34, auto
jestli plánujete mít max 3 děti pořídil bych kombík a MPV pořizoval až poporostou. za 450 000 bych koukal po ojetém superbu kombi. za těch 5 let pořídíte něco jako caddy a vše bude OK
reagovat
VencaS
počet příspěvků4
datum registrace16.02.2018
Sobota 17.02.2018 11:37, auto
Díky za reakci. Ještě to promyslím, ke škodovkám nemám úplně odpor, ale když jsem si byl pojišťovat focuse proti krádeži, v pojišťovně se mi vysmáli, že bych musel mít škodovku, aby stálo za to to auto pojistit.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 17.02.2018 12:07, re
pro dvě děti, tj dvě sedačky vzadu stačí jakýkoli kombík, výběr se zužuje až při třech dětech
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Sobota 17.02.2018 12:07, peugeot
Zvaž Peugeot 508, za uvedené peníze se dá vybrat velmi málo jetý referentský kus.
reagovat
VencaS
počet příspěvků4
datum registrace16.02.2018
Pátek 19.04.2019 22:25, RE: Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina
Zdravím,

auto jsem zatím nepořídil, ale vybírám nyní již dost aktivně. Podmínky se trochu změnily, proto zkusím upřesnit.

Do práce jezdím 70 km jednu cestu, z toho po ČR asi 30 km, zbytek Německo (většinou 100 km/h). Jsem trochu na vážkách, jestli koupit naftu nebo benzín. Doteď mám naftu a jsem na to zvyklý. Roční nájezd bude přibližně 26 000 km. Potřeboval bych, aby auto mělo dostatečný výkon na předjíždění, proto alespoň 80kW.
Chtěl bych auto mladší tří let s nájezdem do 50 tisíc (ideálně předváděčku, případně skladovku, ale tam se asi nevejdu do limitu ceny).
Bude to hlavní rodinné auto, proto kombík.
Auta, která jsem měl v hledáčku:
Ford Focus - zde mám obavy z výdrže tříválců, většinou jsou v nabídce 1.0 Ecoboost v benzínu
Opel Astra - líbí se mi vzhledově, ale straší mě vyšší ceny náhradních dílů
Renault Megane
Seat Leon
VW Golf - ten je asi dražší než limit

Do výběru zahrnuji hlavně auta, kde mám servis v blízkosti bydliště, případně pracoviště - tzn. Ford, Renault/Dacia, koncern (VW, Škoda, Seat), Opel.

Cena ideálně do 350 tisíc.

Můžete mi doporučit auto s konkrétní motorizací? Případně napsat, co rozhodně nebrat?
Díky.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Sobota 20.04.2019 12:19, RE: RE: Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina
citace:
reakce na: VencaS, 19.04.2019 22:25 (Zdravím,auto jsem zatím nepoří ...)


Určitě naftu.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Úterý 23.04.2019 08:45, RE: RE: Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina
citace:
reakce na: VencaS, 19.04.2019 22:25 (Zdravím,auto jsem zatím nepoří ...)


Za 450 tisíc může být nový mégane grantour s motorem 1,5 dCi se 115 koni. Pokud těch 70km není po dálnici, ale po okreskách, a nejezdíš to s plně naloženým autem, tak bude bohatě stačit.
Stav se u svého dealera, nech si to auto nacenit, projeď se s tím a uvidíš.

Auta do tří let stáří a do 50tkm budou dle mýho názoru v horším stavu, než dobře udržovaná pětiletá ojetina... Jsou to předváděčky a náhradní auta nikdo se k tomu nechová jak k autu...

EDIT: teď jsem si všiml, že oproti původnímu zadání se smrskl rozpočet. I tak bych hledal spíše naftu. Mégane, Astra i Focus mají celkem povedené naftové motory. NEhleděl bych na rok výroby a počet najetých km, ale šel bych spíš po stavu vozidla a doložitelným servisu...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 23.04.2019 12:59, RE: Auto do 450 tis. Kč - práce i rodina
citace:
reakce na: VencaS, 16.02.2018 17:09 (Zdravím, vybírám nové auto a n ...)

Ahoj, za mě VW Golf Variant 2016+ 2.0 TDI. Celkový poměr výkon/spolehlivost/zůstatková cena je parádní.
Všem ben. motorům klesá rychleji cena s nájezdem, protože ani u opěvovaného 1.5 TSI se s půlmilionovým nájezdem nepočítá
A nakonec co se týká dětí, kopou do předních sedaček i v MPV, od Zafiry, přes C-MAX až Scenic

Jako alternativní řešení bych šel do Golfu Variant 1.2 TSI 81kw cca 2016+, který je spolehlivý(řada E211), jede moc pěkně a na okrekách jezdí do 6l. Akcelerace je naprůměrná, s předjetím problémy nebudeš mít opravdu !
reagovat
VencaS
počet příspěvků4
datum registrace16.02.2018
Středa 24.04.2019 07:26, Reakce
Ahoj, díky za tipy.

Cca 40 km z těch 70 km je po Německu, kde se jezdí 100 km/h, při předjíždění i víc. Na toho Megana se určitě půjdu podívat, mám v plánu i zkušební jízdu (případně tu jejich seznamku na dva dny) a uvidíme. Snad budou mít k vyzkoušení variantu s naftovým motorem. Moc předváděček ani skladovek jsem v naftě nenašel.

Já mám problém s tou dobře udržovanou ojetinou - tu já nejsem schopnej poznat, ani nemám nikoho známýho, kdo by se vyznal. Proto jdu radši po mladším autě s menším nájezdem (ideálně přímo od dealera), abych tam měl ještě nějakou záruku. Vím, že to není stopro jistota, ale nerad bych koupil auto se 100 tisíci a hned po koupi do něj sypal další peníze.

Toho Golfa ve výběru taky nechám, není to špatná volba, hodně jsou v nabídce i motory 1,6 TDi / 81 kW - ten byste mi taky doporučili?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 24.04.2019 13:21, RE: Reakce
citace:
reakce na: VencaS, 24.04.2019 07:26 (Ahoj, díky za tipy.Cca 40 km z ...)

Ahoj, s menším nájezdem je dobrý i 1.6 TDI. Pokud nemáš nikoho, kdo by pomohl s výběrem, tak je lepší vybírat ojetinu u dealerů ( škoda plus), kde hledej vůz s plnou historií. Některé budou mít i prodlouženou záruku.
Jinak skladovka Focusu kombíku 1.0 Ecoboost nebo Megane 1.3 TCe se vleze do 400tis.kč nová, oba vozy mají záruku pět let. Ale to i povedený Peugeot 308 SW 1.2 Puretech 110/130k(skvělý motor).Kdy na okreskách všechny tyhle motory budou jezdit pod 6l, ikdyž je to benzín Pravdou je, že Renaultí 1.5 DCi a hlavně 1.5 HDI od PSA bude jezdit pod 5l A to se při tvém nájezdu prostě počítá...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.