zpět

diskuze k tématu: Auto do 400 000.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, ostatní, automobilky, zábava, typ vozidla, osobní, auto-moto srazy, hybridy, cng, lpg, audio, video, hi-fi, pojištění, volná diskuze, diskuze o tipcars
Filip90
počet příspěvků2
datum registrace26.12.2016
Pondělí 26.12.2016 16:13, Auto do 400 000.
Zdravím,

Již delší dobu se koukám po autech. A furt nějak nevím co si vybrat. Ziju v Praze, tak auto využiju na nákupy v týdnu a o víkendu nějaký ten výlet někam, poslední dobou jsem často jezdil pracovně do Holandska takže dálnice 2000km nebyla problém..., autem do práce nedojizdim normalne. Rozhoduji se jestli naftu nebo benzin. Mel jsem půjčenou Astru 2011 1.6 benzin 86kw v automatu a to byla spotřeba 10 litrů a motor strašně hučel nad 140km/h..

Přemýšlím o Kia Ceed Exclusive 1.6 gdi ( předváděcí ), nebo třeba teď se mi líbí Citroen DS4 2.0hdi samozřejmě s menším nájezdem.. Takže se nabízí otázka jestli naftu nebo benzin. A popřípadě poradit jiné auto.

DÍKY
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1045
datum registrace19.08.2015
Pondělí 26.12.2016 20:40, PSA a nebo Ecoboost od Fordu
Ahoj, 400tis. kč je krásný rozpočet a proto za mě jednoznačně nové auto. Pokud se nevyhneš dálkovým cestám, tak bych opravdu šel do dieslu, ikdyž např. Fordí Ecoboost jezdí na dálnici také kolem 6l a to je krásná hodnota.
Nedávno jsem vybíral auto do firmy a tak jsem vyzkoušel kdejaký hatchback třídy C. Pokud jsi jako já zaměřen na komfort, tak já byl asi nejpříjemněji překvapen Peugeotem 308 1.6 HDI nebo Citroenem C4 se stejným motorem. Přesně takovou 308 má moje kamarádka a spotřeba je famózní i na dálnici i ve městě, prakticky celková spotřeba je pod 5,5l a to jezdí denně dálnici.
Pak je tu benzínový Ford Focus Ecoboost 1.0 92kw, kde celková spotřeba bude do 6,5l, ale nevím jak často budeš mít ty dálkové jízdy, takže je třeba popřemýšlet
Pokud Ti nevadí ojetiny, za tvé peníze bych bez přemýšlení koupil Ford Mondeo 2.0 TDCi, je to komfotní bezpečné auto, je tiché, jen tu spotřebu ale nevím
reagovat
Filip90
počet příspěvků2
datum registrace26.12.2016
Pondělí 26.12.2016 21:07, Reakce na reakci
Děkuji za rychlou reakci . Abych pravdu řekl dost se bojím motorů 1.0 apod. Bohužel u 308ky se mi nelíbí interiér, takže tu jsem zavrhl už na začátku.Z Citroënů jak jsem řekl mam možnost mít DS4 SportChic 120kw,jen nemam žádnou zkušenost s dpf. Zajímalo by mě jestli by stačilo auto jednou týdně vzít na dálnici. Jak jsem řekl autem do práce nejezdím, takže po městě jen tak max 2x týdne s přítelkyní po obchodech...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1045
datum registrace19.08.2015
Pondělí 26.12.2016 21:28, Ecoboost je velmi spolehlivý
Fordích ecoboostů se není třeba bát, stačí se podívat na rozbor motoru po 100tis. km v AutoBildu, je to velmi dobře navržený robustní motor, jinak existuje i klasický 4-válec ecoboost 1.5, ale ten už o litr navíc "zpapá"..
Tak přemýšlím, jestli není lepší volba pro vás přece jenom např. SUV Suzuki Vitara 1.6 VVT, tento motor mají rodiče a spotřeba je skvělá, tož zkuste i to no
Občas jezdím s Suzuki SX4 1.6 VVT a musím uznat, že do města je to lepší než klasický hatchback, tak nějak ten vyšší posez je příjemný pro výhled, ale také pro častější nastupování a vystupování.
Jinak pokud jezdíš často do města, tak asi fakt raději benzínový motor, zejména ten japonec najezdí s přehledem 400tis.km a cena se drží hodně vysoko i v ojetinách.

reagovat
Verny_2013
počet příspěvků14
datum registrace26.08.2014
Úterý 03.01.2017 18:26, roční auto
do 400 Tis se vejdeš s ročním autem VW group. Octavia, Leon, Golf. Výběr motorů je velký nejběžnější 1,2 TSi a 1,6 TDi, ale dá se sehnat i 1,4 TSi 110 Kw, nebo 1,4 TGI na CNG.Vše s nájezdem 20-30 tis. km. Výběr velký, auta jsou obvykle pod prodlouženou zárukou na 4-5 let. Pro mě jasná volba.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.